Yeni MacBook'un PC'yi yakalamak için kopyalaması gereken 7 özellik

Apple'ın Salı günü yeni MacBook'larını (veya belki de PowerBook'larını?) Açmasını bekliyoruz ve PCWorld'de bizler de, Apple'ın Windows dizüstü bilgisayarlarda zaten keyif aldığımız her şeyi yakalayıp yakalayamayacağını görmek için herkes kadar heyecanlıyız.

Apple'ın yenilikçi MacBook'larının Windows tabanlı dizüstü bilgisayarları hantal ve yavaş göstermesi çok uzun zaman önce değildi. Artık değil. İster 2016 dönemi MacBook Pro'lardaki GPU ve pil sorunları , ister nihayet ölen uzun zamandır kötüye kullanılan MacBook Butterfly klavyesi veya yeni Intel işlemcilerin yavaş alımı olsun, Apple, dizüstü bilgisayar teknolojisinde son birkaç yıldır çok geride kaldı. yıl.

Apple'ın yeni nesil dizüstü bilgisayarlarının, biraz cesaret gerektirse bile, hala sahip olmadıkları bazı önemli Windows özelliklerini kopyalayacağını umuyoruz. İşte başlayacağımız yedi özellik.

1. Dokunmatik ekran

2020'de hiç kimse düz bir yüzle dokunmanın bir bilgi işlem cihazında önemli olmadığını söyleyemez. Çoğu Windows dizüstü bilgisayara ve hatta 175 ABD doları tutarındaki Chromebook'lara dokunabilirsiniz.

Apple'ın MacBook'lara dokunmayı reddetmesi, şirketin kendi dokunmatik odaklı iPhone ve iPad ürünlerinin kategorilerini nasıl tanımladığını ve bunlara hakim olduğunu düşündüğünüzde özellikle kafa karıştırıcı. Ve hayır, Touch Bar sayılmaz.

Lütfen Apple, Tanrı aşkına, bugün yeni dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürdüğünde, sonunda dokunuşu benimseyin, tamam mı?

kalemle acer spin7 sp714 61 ekran modu Acer

2. Kalem Desteği

Kalem desteğinin Windows PC'lerde yavaş büyüyen bir özellik olduğunu kabul ediyoruz, ancak ihtiyacınız olduğunda (bir pandemi sırasında belgeleri kağıtsız imzalamak gibi), sahip olmak oldukça kullanışlıdır. Apple, çoğu Windows dizüstü bilgisayarda olduğu gibi, isteğe bağlı bir satın alma olarak Apple Kurşun Kalem için ödeme yapmanız gerektiğinden buna bile katılabilir. Sebep ne olursa olsun, şimdiye kadar yapılmış her MacBook'tan farklı olarak en azından bir seçenek.

En iyi stylus uygulamaları olmasa da , Apple'ın muhtemelen en iyilerden birine sahip olduğunu kabul edeceğiz. Dizüstü bilgisayarlarına getirmenin tam zamanı.

HP Spectre x360 15 (2018 sonu) Mark Hachman / IDG

3. 360 Derece Dönüştürülebilir Mod

Kapaklı bir dizüstü bilgisayar mı yoksa tablet mi istersiniz? Neden ikisine birden sahip değilsin? 360 derecelik menteşeye sahip popüler "dönüştürülebilir" tasarım, her iki dünyanın da en iyisini elde etmenizi sağlar. 360 derecelik menteşe, birkaç ödün vermeden kapaklı olarak çalıştırmanıza veya A şasisi olarak konumlandırmanıza olanak tanır. Dizüstü bilgisayarı harici bir klavye ve fareye sahip bir stand üzerinde çalıştırıyorsanız, dizüstü bilgisayarı ters çevirmenize ve ekranı kendinize yaklaştırmanıza olanak tanır. Ve evet, bunu yaptığınız 50 defadan 1'i için tablet moduna dönüşecek.

Apple gerçekten iPad ve MacBook'unu birleştirmenin bir yolunu bulmak istiyorsa, bu özelliği kesinlikle Windows PC'lerden kopyalamalıdır.

Windows 10 Creators Windows Hello Güncellemesi IDG / Mark Hachman

4. Biyometrik Yüz Girişi

Windows Hello yüz oturum açma desteğine sahip bir Windows dizüstü bilgisayar kullanan herkes size bunun ne kadar harika olduğunu söyleyecektir. Kızarmış tavuk yerken klavyeye dirseğinizle dokunabilir ve yağlı parmaklarınızı dizüstü bilgisayara sokmanıza gerek kalmadan bilgisayarın güvenli bir şekilde oturum açmasını sağlayabilirsiniz. Apple, iPhone için biyometrik girişi zaten kopyaladığından, yeni MacBook için de kopyalamamak için hiçbir neden yok.

önemli p1 ssd düz görüntü 1000 gb Önemli

5. Endüstri standardı Depolama

Tüketicilerin bir dizüstü bilgisayardaki SSD'yi yükseltmeleri çok nadirdir, ancak endüstri standardı M.2 SSD'leri benimsemenin gezegeni yeşil tutmaya yardımcı olmak için uzun bir yol kat ettiğini düşünüyoruz. Bunun nedeni, uzun vadede bir dizüstü bilgisayardaki sınırlayıcı faktörlerden birinin depolama olmasıdır. Yeterli alana sahip olmadığı için atılan 128 GB SSD'ye sahip 2012 dönemi bir MacBook düşünün. 2018'de SSD'nin basit bir şekilde değiştirilmesi bilgisayarın ömrünü uzatacaktır.

Ancak Apple, uzun süredir kalıcı olarak lehimli depolama alanı kullandı ve bu da gelecekteki yükseltme seçeneklerini sınırladı. Yani, gezegeni seviyorsanız, Apple, yeni dizüstü bilgisayarınızdaki depolama alanını yükseltme olanağını sunacaksınız.

lenovo flex 5g çadırlı Ben Patterson / IDG

Lenovo Flex 5G, Apple'ın yeni MacBook için kopyaladığını umduğumuz, dokunmatik ve 5G destekli dönüştürülebilir bir dizüstü bilgisayardır.

6. 5G bağlantısı

5G'nin hızının, insanların dizüstü bilgisayarlarını nasıl kullandıkları üzerinde büyük bir etkisi olması bekleniyor. Apple'ın yeni MacBook'unda 5G sunması elbette güzel olurdu çünkü şirket bunu asla 4G ile yapmadı.

Bize 4G telefonunuzu bir hotspot olarak çalıştırmanın aynı şey olduğunu düşünmeyin. Entegre 5G (veya 4G) olması, telefonunuzun pilini öldürmek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir. Bir dizüstü bilgisayardaki entegre 5G, tipik olarak küçük bir telefondan daha iyi çekişe ve güce sahiptir ve her zaman bağlanabilir. Bu go-around 5G sunmak için değil Apple için hiçbir neden o MacBook daha önce hiç yapmadım olsa bile, temelde var.

kutu pencereleri 10 pro 0 PCWorld Kuponları

7. Windows 10'u çalıştırın

Bir Apple hayranının gururla MacBook'un en iyi Windows dizüstü bilgisayar olduğunu ilan ettiğini duydunuz mu? Son olarak, burada üzerinde anlaşabileceğimiz bir şey var: Windows çalıştırma yeteneği, MacBook'u bilgi işlem geçmişinin hurda yığınından kurtaran şeydir.

Dürüst olalım, o Motorola PowerPC işi yürümüyordu. Apple'ın dizüstü bilgisayarları, Apple onu emene, Intel'i kabul edene ve ardından bir Mac satın almak için Windows'u çalıştırma yeteneğini lanse edene kadar tehlike altındaki listede yer aldı.

Apple artık kendi Arm tabanlı yongasına geçmeye hazır olduğuna göre, yeni bir MacBook veya PowerBook'un Windows'u iyi çalıştırma olasılığı oldukça düşük. "Peki" diyoruz, çünkü Apple'ın yeni dizüstü bilgisayarlarında emülasyon yoluyla Windows'u desteklemesi için küçük bir şans olabilir. Deneyim muhtemelen o kadar kötü kokuyor ki, kimsenin gerçekten yapmak isteyeceği bir şey değil.

Aynı zamanda, Windows'u çalıştırabilmenin, yeni Apple dizüstü bilgisayarların ihtiyaç duyacağı inanılmaz derecede önemli bir özellik olduğunu düşünüyoruz. Neden? Eh, dünya konuştu: Temel olarak her 8 Mac için satılan 92 Windows bilgisayarı var. Windows desteğini atlamak, Apple'ı daha önce olduğu aynı çıkmaz yola yönlendirebilir.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.