Acer Swift 3 incelemesi: Harika özellikler hayal kırıklığı yaratan performansa ağır basar

Acer'ın Swift 3'ü, bir teknoloji eleştirmeni için en zor sorulardan birini ortaya koyuyor: Gerçekten kullanmaktan zevk aldığınız, ancak performansı hayal kırıklığı yaratacak kadar zayıf olan 13,5 inçlik bir dizüstü bilgisayarı nasıl değerlendirirsiniz?

Bu Swift 3, harika bir dizüstü bilgisayar oluşturan diğer tüm kutuları işaretler: güzel bir ekran, olağanüstü klavye ve mükemmel pil ömrü. Bu nedenle, hem Acer hem de Intel'in (Acer'ın bir parçası olarak mühendislik girdisi sağladığını) biraz şaşırdık. Görünüşe göre Swift 3'ün bu kadar kötü bir performansla kapıdan çıkmasına izin veren “Project Athena” programı şimdi Evo. Daha iyi ve kötüyü nasıl dengelediğimizi keşfetmek için okumaya devam edin.

Bu inceleme, en iyi dizüstü bilgisayarlar hakkında devam eden toplamamızın bir parçasıdır. Rakip ürünler ve bunları nasıl test ettiğimiz hakkında bilgi için oraya gidin.

Acer Swift 3 (SF313-52) arka Mark Hachman / IDG

Acer Swift 3 (SF313-52-78W6) temel özellikleri

İncelediğimiz Acer Swift 3 (SF313-52-78W6) , AMD Ryzen Mobile 4000 yongası etrafında inşa edilen mükemmel 655 dolarlık Acer Swift 3'ün (SF314-42-R9YN) Intel tabanlı sürümüdür. Aşağıdaki özellik listemizin de ortaya koyduğu gibi, -R9YN önemli ölçüde daha ucuzdur; Orada nasıl olduğunu görmek için performans bölümümüze geçebilirsiniz. İşlemcinin yanı sıra, ikisi arasında önemli bir fark var: Intel tabanlı sürüm bir Thunderbolt 3 bağlantı noktası ekler.

Grafik performansını biraz düşüren daha ucuz bir alternatif istiyorsanız, Swift 3 (SF313-52-52VA) Amazon'da 799,99 ABD Doları karşılığında satın alınabilir. Ürün dışı bağlantıyı basın zamanında kaldırın .

 • Ekran: 13,5 inç (2256×1504, IPS), maksimum 400 nit parlaklık
 • İşlemci: Intel Core i7-1065G7
 • Ekran Kartı: Iris Plus
 • Bellek: 16 GB çift kanallı LPDDR4X
 • Depolama: 512GB PCIe NVMe SSD
 • Bağlantı Noktaları: 1 USB-C (Thunderbolt 3, 10 Gbit / sn); 2 USB-A (1 USB 3.1 Gen1, 1 USB 2.0), HDMI bağlantı noktası, 3,5 mm jak
 • Güvenlik: Parmak izi okuyucu (Windows Hello), Kensington kilidi
 • Kamera: 720p (kullanıcıya dönük, SHDR ile)
 • Pil: 56 Wh (bildirildi), 45,6 Wh (gerçek)
 • Kablosuz: WiFi 6 (Intel AX201 802.11ax Gig +, 2×2 MIMO) ve Bluetooth 5.0
 • İşletim sistemi: Windows 10 Home
 • Boyutlar (inç): 11.91 x 9.21 x 0.63
 • Ağırlık: 2.62 pound
 • Renk: Gümüş
 • Fiyatı: $ 1,099 Costco de Kaldır olmayan ürün bağlantısı

Kalite, bağlantı noktaları ve güvenlik oluşturun

Yukarıda belirtildiği gibi Acer Swift 3, Intel'in 10. nesil Ice Lake işlemcisine dayanıyor. Aynı zamanda hem Acer ve Intel mühendisleri tarafından ortaklaşa tasarlanan edildi Intel'in birinci nesil “Projesi Athena” dizüstü zümre, bir parçası. Intel, zaman içinde Athena vizyonunu genişletirken, orijinal Athena planı , bir dizüstü bilgisayarın harika pil ömrü ile anında yanıt vermesini ve bağlanmasını gerektiriyor. 3: 2 ekranı dokunmatik yetenekler sunmasa da Acer'ın bu hedeflere ulaştığı konusunda hemfikiriz.

Athena'nın yetenekleri, kasayı süsleyen 'Mobil Performans için Tasarlandı' etiketi ile vurgulanır ve eğer bir … yapışkan … temiz bir görünüm için, gümüşünü süsleyen çeşitli rozetleri çıkarmakla meşgul olacaksınız. klavye destesi. Acer Swift 3'ü (SF313-52-78W6) "ince ve hafif" kategorisine tam olarak koymayız, ancak üç pounddan daha az olan alüminyum ve magnezyum-alüminyum şasinin taşınması hacmine göre daha kolaydır. öneririm.

Acer Swift 3 (SF313-52) sol taraf Mark Hachman / IDG

Acer Swift 3, hem USB-C, USB-A hem de HDMI bağlantılarıyla güzel bir bağlantı noktası seçimi sunar. Daha da iyisi, USB-C bağlantı noktası Thunderbolt özelliklidir.

Acer Swift 3, düz bir şekilde katlanmasına rağmen 360 derecelik bir dönüştürülebilir değil. Karesel 3: 2 2256×1504 IPS ekran, daha geleneksel 16: 9 oranına alışkın olanlar için garip bir şekilde uzun görünebilir, ancak bu ekstra yükseklik, büyük belgelerde veya elektronik tablolarda çalışıyorsanız kullanışlı olur. Acer, ekran parlaklığını 450 nit olarak derecelendirir, tipik bir dizüstü bilgisayardan beklenenin çok üzerinde, hatta 1000 dolardan biraz daha fazla satan bir dizüstü bilgisayarda bile. Renk doğruluğu çok iyi görünüyor. Ekran çerçeveleri yanda yaklaşık çeyrek inç (6 mm), üstte bir inçin sekizde üçü (4,5 mm) ve altta bir inçin dörtte üçü (19 mm) – hoş ve kompakt.

Hello aracılığıyla biyometrik oturum açma, klavyenin hemen altındaki parmak izi sensörüne, en sağda. Parmak izi sensörleri değişiklik gösterir, ancak şerit sensörleri güç düğmesine yerleşik olanlar kadar uyumlu değildir. Parmağınızın bir kısmını yanlışlıkla iki tarafa da sensörün dışında bıraktıysanız, sensör oturum açmanıza izin vermez. Bu durum Acer Swift 3 için de geçerliydi: parmağımı doğru konumlandırmadığımı fark ettim.

Acer Swift 3 (SF313-52) parmak izi okuyucu Mark Hachman / IDG

Swift 3'ün parmak izi sensörü etkili ve hızlı çalıştı.

Swift 3, dizüstü bilgisayarın altındaki bir ızgaradan havayı çeker ve menteşeye yerleştirilmiş bir dizi yarıktan dışarı atar. Deneyimlerime göre, bu tasarım etkili bir şekilde havalandırma eğilimindedir. Bu dizüstü bilgisayardaki fan gerekirse hızlansa da, genellikle arka planda sessizce çalışır.

Bu Acer Swift 3 inceleme ünitesi, Acer'ın beraberindeki 65W ince tamburlu şarj cihazını kullanmak istemiyorsanız giriş gücünü kabul eden Thunderbolt 3 bağlantı noktasıyla birlikte gelir. Bir Thunderbolt hub'ınız olması koşuluyla, bağlantı noktası bir çift harici 4K ekrana rahat, göz dostu bir 60 Hz'de güç sağlamak ve harici sabit sürücülere ve diğer işlevlere erişmek için yeterli bant genişliği sağlar. Bununla birlikte Thunderbolt bağlantı noktası, daha ucuz, daha az yetenekli bir USB-C hub için genel bir USB-C bağlantı noktası olarak da kullanılabilir. Daha eski bir 1080p ekranınız varsa sorun değil! Swift 3'ün entegre HDMI bağlantı noktası sizi de kapsıyor.

Acer Swift 3 (SF313-52) sağ taraf Mark Hachman / IDG

Swift 3'ün sağ tarafı, başka bir USB Tip A bağlantı noktasının yanı sıra kulaklık girişi ve bir Kensington kilit yuvası sağlar.

Swift 3, Intel'in yıldırım hızında 802.11ax Wi-Fi teknolojisi ile birlikte gelirken, teorik olarak kablosuz bağlantı üzerinden 14 Gbit / sn'nin üzerinde kapasiteye sahipken, bu hem varsayımsal hem de desteklenen bir 802.11ax yönlendiriciye bağlıdır.

Hoş bir yazma deneyimi

Acer'ın Ryzen destekli Swift 3'ü incelememiz , yazma deneyimini zaten çok iyi özetliyor: bir çift eski, rahat kot pantolon gibi. Acer Swift 3'ün klavyesi biraz gevşek hissediyor, ancak parmaklarım tuşların üzerinde uçtu. Cetvelime göre, bireysel tuş boyutu, tercih ettiğim dizüstü bilgisayar klavyesi olan Surface Book 3'dekinden biraz daha küçük, tuşları 16 mm'den biraz daha küçük. Arkadan aydınlatmanın klavyenin geri kalanına göre çok daha sönük olduğu 'T' tuşunun etrafında bir küme olmasına rağmen, iki arka aydınlatma seviyesi dahil edilmiştir.

Acer Swift 3 (SF313-52) klavye Mark Hachman / IDG

Acer'ın Swift 3'ü, sınıfındaki diğerlerinden biraz daha gevşek olsa bile mükemmel bir klavyeye sahip.

Anahtar düzen için gerçek tuhaflıklar bulamazsınız. Acer, hareketlerimi ve tıklamalarımı en üste kadar kaydeden bir Precision touchpad içerir. Sonuç olarak, Acer Swift 3 (SF313-F2) mükemmel bir yazma deneyimi sunuyor ve ben bundan vazgeçip başka bir inceleme birimine geçme konusunda isteksizdim.

Ses, kamera ve uygulamalar

Swift 3'ün ses yetenekleri, orta aralıkta ve yüksek uçta düşük ila orta ses seviyesi ve yeterli ses sağlayan aşağı bakan bir çift TrueHarmony hoparlör ile evde yazılacak hiçbir şey değil. İncelediğim bazı Acer Swift dizüstü bilgisayarlar, Realtek ses codec'i için yazılmış bir yardımcı program gibi ses geliştirme teknolojileriyle bir şekilde destekleniyor. Ancak, inceleme birimimizde böyle bir codec bileşeni mevcut değildi ve bir tanesi Microsoft Store uygulaması aracılığıyla erişilebilir görünmüyordu. Acer, Synaptics tarafından sağlanan bir SmartAudio 3 yardımcı programı sağlar, bu neredeyse işe yaramaz olmaktan daha kötüdür: Çıplak kemik seçeneklerinin çoğu erişilebilir değildir ve uygulama diğer uygulamalar gibi maksimuma çıkarılamaz.

Acer, bir konferans odasının veya çocuklarla dolu bir evin işitsel tıkanıklığından sesinizi çıkarmak için tasarlanmış bir çift mikrofonu yönlendiren Purified.Voice adlı bir teknoloji içerir. Müzik çalan ve ardından bir podcast ile, dizüstü bilgisayar başında otururken kendimi güvenilir bir şekilde anlaşılabildim. Ne yazık ki Cortana ile ilgili bir aksaklık – muhtemelen Microsoft'un hatası, Acer'ın değil – 'Hey Cortana' uyandırma kelimesinin çalışmasına izin vermeyecekti, bu yüzden odadaki teknolojinin nasıl çalıştığını test edemedim.

Acer Swift 3 havalandırma delikleri Mark Hachman / IDG

Acer Swift 3'ün alt tarafı, dizüstü bilgisayarın ısıyı nasıl havalandırdığını, alttaki cömert havalandırma deliklerinden ve menteşeden dışarıya hava çektiğini gösteriyor.

Acer'ın kullanıcıya bakan kamerası ekranın üst kısmına monte edilmiştir. Windows Hello yüz tanımayı desteklemez. 0.9MP (1280×720) hareketsiz görüntülere ve Zoom çağrıları ve benzerleri için 720p 16: 9 videoya izin verir, bu da çoğu dizüstü bilgisayar için aynıdır. Acer ve Windows Kamera uygulaması, başka bir yerde görmediğim gibi video ve hareketsiz görüntü kalitesini daha da küçültme seçeneği sunuyor. Kameradan çekilen video, beklendiği gibi biraz yumuşak ve bulanık olsa da, görüntü kötü değil – biraz karanlık. Arka plan gölgelerinin belirgin şekilde mavimsi bir tonda olduğunu fark ettim.

Gizlilik, uyarılmalıdır: Mikrofonu devre dışı bırakacak bir anahtar veya anahtar yoktur. Kameranın üzerinde fiziksel bir perde de yok.

Acer deneyiminin bazı işleri kullanabilecek herhangi bir parçası varsa, bu Acer'ın yazılım araçları koleksiyonudur. Bir tasarımcının birleşik, uyumlu bir yardımcı program yönetimi uygulamasını alıp ardından parçaladığını hayal edin. Aşağıya iniyor Acer Ürün Kaydı, ardından Acer Bakım Merkezi — bu, Acer'ın sunduğu tek kullanışlı uygulamalardan biridir. Acer Jumpstart aslında Acer'ın web sayfasıdır. Başlat menüsündeki 'Acer belgeleri' bağlantısının içinde … bana sadece İnternete nasıl bağlanacağımı ve dokunmatik yüzeyi nasıl kullanacağımı anlatan kullanım kılavuzu var. Oh evet, ve ikisi de bana önerilen uygulamaları sağlayan Acer Collection S ve App Explorer. Hızlı Erişim, sözde mavi ışık azaltma gibi yararlı özelliklere kısayollar sunuyor – ki bunlar hiçbir işe yaramıyordu. (Bunun yerine Windows "gece ışığı" ayarını kullanın.)

Acer Swift 3 kamera çekimi Mark Hachman / IDG

Swift 3'ün kamerasıyla çekilen video veya hareketsiz görüntüler yumuşak görünür.

Bu uygulamaların yarısı Acer adını bile paylaşmıyor, yani Başlat menünüzün her tarafına bir otoparkta kağıt parçaları gibi dağılmış durumda. "Kullanıcı Deneyimini İyileştirme [sic] Programı" bile herhangi bir geri bildirime izin vermiyor, sadece Acer'ın omzunuzun üzerinden bakmasına izin vermek için bir davet. Hepsinin düzeltilmesi gerekiyor.

Performans karşılaştırmaları için okumaya devam edin.