Amazon Echo Dot with Clock (2. nesil) incelemesi: Saatle donatılmış Echo Dot, küresel bir görünüm kazandı

Çikolata kaplı fıstık ezmesi veya pastırma ile servis edilen yumurtalar gibi, yerleşik bir saati olan bir Amazon Echo Dot muhteşem bir kombinasyon haline gelir. İkinci nesil Echo Dot with Clock, orijinalin kazanan formülünden uzaklaşmıyor ve Alexa destekli akıllı bir hoparlörde pişirilen aynı temel LED ekranı sunuyor. Bu sefer, biraz iyileştirilmiş sesin yanı sıra, tek gerçek fark, artık standart Echo Dot ve amiral gemisi Echo modeli tarafından paylaşılan yenilenmiş bir küresel tasarım. Saatli yeni Echo Dot, orijinalden net bir stilistik ayrımı temsil etse de, acele edip mevcut olanı değiştirmek için gerçek bir neden yok.

Tasarım

"Buzul beyazı" ve "alacakaranlık mavisi" tatlarında mevcut olan ikinci nesil Echo Dot with Clock, standart Echo Dot'la aynı küresel makyajı elde etti. 3,5 inç uzunluğunda ve 3,9 inç genişliğinde olan Echo Dot with Clock, kabaca aynı genişliğe sahip olmasına rağmen, öncekinden neredeyse iki inç daha uzun. Saatli Nokta'nın dijital ekranı, konuşmacının kumaş kaplamasından dışarı çıkar ve uyarlanabilir parlaklık ayarı, karanlık bir odada okumayı karartır. Son olarak, Alexa'nın ışık halkaları (oldukça çekici bir şekilde) konuşmacının tepesinden tabana taşındı.

3. nesil yankı noktalı saatli yankı noktası Ben Patterson / IDG

Son nesil (saat dışı) Echo Dot'un yanında oturan Clock ile ikinci nesil Echo Dot. Evet, yeni Echo Dot with Clock orijinalinden çok daha büyük.

Bu inceleme, TechHive'ın en iyi akıllı hoparlörler kapsamının bir parçasıdır. Rakip ürünlerin incelemelerini ve alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken özelliklerle ilgili bir alıcının kılavuzunu okumak için bu bağlantıyı tıklayın.

Elbette güzellik bakanın gözündedir, ancak bana sorarsanız, LED ekran Echo Dot with Clock'un küresel tasarımını önemli ölçüde daha şık gösterirken, aynı zamanda "ha?" Standart, şimdi küresel olan Dot'un ortaya çıkma eğiliminde olduğu reaksiyon. Gerçekten de, karım ve kızım (normal Dot ile kesinlikle etkilenmemiş olan) Echo Dot with Clock ile oldukça etkilendiler ve 8 yaşındaki çocuğum hemen LED donanımlı Dot'un odasına girip giremeyeceğini sordu.

Düğmeler ve arayüzler

Echo Dot with Clock, ses açma / kısma, mikrofon sesini kapatma ve hoparlörün üstünde oturan “eylem” düğmeleri dahil olmak üzere standart Echo Dot ile aynı düğmelere sahiptir. Ses ve mikrofon sesini kapatma düğmeleri kendiliğinden açıklayıcı olsa da, "eylem" düğmesi Alexa'yı uyandırmak, alarmları susturmak ve (25 saniye basılı tutulduğunda) hoparlörü sıfırlamak gibi çeşitli şeyler yapar.

saatin üst düğmeli yankı noktası Ben Patterson / IDG

Echo Dot with Clock, üstte ses seviyesi, mikrofonu sessize alma ve "eylem" için düğmeler içerir ve ayrıca alarmları ertelemek için üst kısma dokunabilirsiniz.

Selefinde olduğu gibi, yeni Echo Dot with Clock, bir alarmı ertelemek için hoparlörün üst kısmına dokunmanıza izin veren bir "ertelemek için dokun" özelliğine sahiptir, Alexa ile konuşmak zorunda kalmadan biraz daha fazla uyumak için mükemmeldir. Echo Dot with Clock'a özel olarak, "ertelemek için dokun" özelliği artık dördüncü nesil Echo Dot'ta da çalışıyor.

Echo Dot with Clock'un arkası, kablolu bir hoparlörü bağlamak için 3,5 mm ses jakı (ayrıca bir Bluetooth hoparlörü bağlayabilirsiniz) ve bağlantı için namlu şeklinde bir güç bağlantı noktası dahil olmak üzere yeni Echo Dot ile aynı arabirimlerle birlikte gelir. 5 fitlik AC kablosu. Bu güç kablosu, yakındaki elektrik prizlerini tıkayacak kadar büyük (ne yazık ki ve can sıkıcı bir şekilde) 15 watt'lık tıknaz bir güç kaynağında sona eriyor.

Kurmak

Echo Dot with Clock'u ev kablosuz ağınıza nasıl bağlayacağınızla ilgili ayrıntılar için standart Echo Dot incelememe bakın . Kısa versiyon, Echo Dot'u Clock ile kurmanın, özellikle Amazon hesabınızla önceden yapılandırılmış olarak gelirse (hoparlörü sipariş ederken seçebileceğiniz bir seçenek), ağrısız bir işlem olmasıdır.

arka saat ile yankı noktası Ben Patterson / IDG

Echo Dot with Clock'un arkasında, varil şeklinde bir güç bağlantı noktası ve kablolu bir hoparlörü bağlamak için 3,5 mm ses jakı bulunur.

Echo Dot with Clock hesabınızda zaten kurulmuşsa, tek yapmanız gereken onu takmak ve Alexa mobil uygulamasını açmaktır; bunu yaptığınızda, bir "Yankı Nokta kurulabilir" başlığı görünmelidir. Ona dokunduğunuzda Alexa uygulaması, Echo Dot with Clock'u evinizin Wi-Fi ağına ekleme sürecinde size adım adım yol gösterecektir. Saatli Nokta, hesabınızla yapılandırılmadıysa veya genel olarak Alexa'da yeniyseniz, işlemi başlatmak için Alexa uygulamasında Diğer> Cihaz Ekle> Amazon Echo'ya dokunabilirsiniz. Her iki durumda da, Dot with Clock'ı birkaç dakika içinde hazır ve çalışır hale getirmelisiniz.

LED ekran

İşlevsel olarak konuşursak, ikinci nesil Echo Dot with Clock'taki ekran, selefiyle aynı şekilde çalışır. Boştayken, LED ekran saati 12 veya 24 saatlik formatlarda gösterir. Alexa'ya hava durumunu sorarsanız, ekran size mevcut sıcaklığı gösterecek veya ses seviyesi düğmelerine bastığınızda ses seviyesi yanıp sönecektir. Ekran, Alexa'dan bir zamanlayıcı istersen ne kadar zamanın kaldığını da gösterebilir. Son olarak, neden istediğinizden emin olmasam da, isterseniz LED'leri tamamen kapatabilirsiniz.

saat sıcaklığı ile yankı noktası Ben Patterson / IDG

Echo Dot with Clock üzerindeki LED ekran, mevcut sıcaklığı ve bir geri sayım zamanlayıcısında ne kadar süre kaldığını gösterebilir.

Ve … bu oldukça fazla, ancak, entegre bir saate sahip bir Echo Dot'a sahip olmanın standart Dot'a göre kolayca 10 dolarlık prim değerinde olduğu ortaya çıksa da, sizi "Alexa, saat kaç?" Diye sorma zahmetinden kurtarıyor. tekrar ve tekrar.

Sesli komutlar, akıllı ev kontrolü ve ses

Yerleşik LED saatinin yanı sıra, Echo Dot with Clock, standart, dördüncü nesil Echo Dot ile tam olarak aynı özelliklere, işlevselliğe ve ses kalitesine sahiptir ve bu çoğunlukla iyi bir şeydir. Alexa destekli saatin neler yapabileceğinin bir özeti için okumaya devam edin veya daha derinlemesine bir görünüm için normal Echo Dot incelememe (tekrar) göz atabilirsiniz.

Saatin olmadığı Dot'da olduğu gibi, Saatli Nokta, konuşkan, arkadaş canlısı ve sezgisel bir dijital asistan olan yerleşik Alexa ile birlikte gelir; manşetleri okumaktan, olayları hatırlatmaktan, hava durumu raporlarını doldurmaktan, zamanlayıcıları ayarlamaktan ve en çok cevap vermekten asla yorulmuyor. gizemli sorular (tüm Google aramalarının emrinde olmasına rağmen, Google'ın Google Asistan destekli akıllı hoparlörler serisi daha zor olabilir). Alexa ayrıca 100.000'den fazla akıllı cihazla uyumludur ve çok adımlı “rutinleri” tek bir komutla birden fazla akıllı cihazı kontrol etmeyi kolaylaştırır. Ayrıca Alexa'nın kırık cam, yangın alarmları veya başka şüpheli sesler duyması durumunda sizi uyarmasını sağlayan Alexa Guard da var.

Echo Dot with Clock, sorularınızı yanıtlamanın ve akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmenin yanı sıra, "drop-in" özelliğini kullanarak evinizdeki diğer Echo hoparlörleriyle iletişim kurmanıza olanak tanır veya hatta tüm Echo hoparlörlerinizde aynı anda duyurular yapabilirsiniz. Alexa on the Echo Dot with Clock ayrıca ABD, Kanada veya Meksika'daki telefon numaralarını ücretsiz olarak arayabilir.

Hem Echo Dot hem de Echo Dot with Clock'taki ses kalitesi, önceki nesillerin meh sesine kıyasla marjinal bir adım atıyor. Yenilenen Dot'un her iki versiyonu da tek bir önden ateşlemeli 1,6 inç sürücü ile donatılmıştır ve dinleme testlerimde (standart Echo Dot incelememde daha fazla ayrıntı okuyabilirsiniz), Saatli yeni Dot ve Dot daha temiz ve Kulaklarıma daha ince ve aşırı gürültülü gelen son nesil hoparlörlerden daha dolgun. Bununla birlikte, ikinci nesil Echo Dot with Clock'taki ses kalitesi, orijinaline göre büyük ölçüde iyileştirilmedi.

Yükseltmeli misin?

Hiç şüphe yok ki, ikinci nesil Echo Dot with Clock selefinden radikal bir şekilde farklı görünüyor ve öne çıkan ancak zevkli LED ekranıyla bu yeni saat donanımlı Dot, ante'yi göründüğü kadar yükseltiyor.

Ama yenisi için eski Echo Dot'unuzu Clock ile atmanız gerekir mi? Yeni küresel tasarım için can atmadığınız sürece, buna gerçekten gerek yoktur. İşlevsel olarak, hem birinci hem de ikinci nesil Echo Dot with Clock özdeştir ve ses iyileştirmeleri o kadar incedir ki, Pepsi meydan okumasını almadıklarını bile fark etmeyebilirsiniz.

Maalesef, son nesil bir Echo Dot'u Clock ile ucuza yakalamak isteyen pazarlık avcıları bir meydan okuma içindeler. Standart, son nesil Echo Dot büyük bir indirimle satışa sunulurken, Clock Remove ürün bağlantısına sahip orijinal Echo Dot şu anda Amazon'da yeni modelden sadece 6 $ daha ucuza satılıyor ve önyükleme için yenilenmiştir. Tabii ki, Clock ile eski Echo Dot, tatillerde derin bir fiyat indirimi ile yeniden ortaya çıkabilir, ancak şimdilik, yeni sürüm için birkaç kuruş daha fazla öksürebilirsiniz.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.