Aukey Basix Slim 10.000 mAh incelemesi:

için ödediğinizden fazlasını sunan bir pil paketi

Aukey'nin aksesuar yelpazesi, şarj kabloları, duvar adaptörleri ve pil paketleri gibi öğelerle geniş bir yelpazeye sahiptir. Şirketin paketleri geçmişte gayet iyi performans gösterdi ve genel verimlilik, test ettiğimiz tüm taşınabilir pil paketlerinin üst yarısını kıramadı.

Bu, Aukey'in 10.000 mAh (37 Wh) Basix Slim pil paketiyle değişir. Bu 19.99 $ 'lık paket, performans fiyatının üzerinde bir performans sergiliyor, ancak genel yapı kalitesi bizi biraz hayal kırıklığına uğratıyor.

Not: Bu inceleme, taşınabilir güç bankaları toplamamızın bir parçasıdır . Rakip ürünler ve test yöntemlerimiz hakkında ayrıntılar için oraya gidin.

Adından da anlaşılacağı gibi, Basix Slim oldukça iyi, basit ve ince. En sevdiğiniz sırt çantanızdaki bir yan veya ön cebe, hatta bir bağınız varsa pantolon cebinize bile sığacak kadar küçük. Üzerinde üçü paketin önünde olmak üzere toplam dört bağlantı noktası vardır. Ortada bir USB-C bağlantı noktası bulunan iki tam boyutlu USB bağlantı noktası vardır. Muhafazanın sağ tarafında bir microUSB bağlantı noktası var (bunun üzerine bir dakika içinde daha fazlası). Sol tarafta güç düğmesini bulacaksınız – bir cihazı şarj etmeye başlamak için basmanıza gerek olmadığından gerçekten daha çok bir durum düğmesi. Bir şey takmanız yeterlidir ve paket otomatik olarak uyanır ve şarj olmaya başlar.

basix ince Aukey

Tam boyutlu USB / USB-C bağlantı noktalarına ek olarak, Basix Slim, yan tarafında bir microUSB bağlantı noktası barındırır.

Ancak düğmeye basmak, paketin üstündeki durum ışıklarını etkinleştirecektir. Her biri paketin kapasitesinin dörtte birini temsil eden dört ışık vardır.

Genel olarak, Basix Slim iyi tasarlanmış, ancak öndeki iki bağlantı noktası standart bir USB fişi için biraz fazla küçük. Oraya bir tane yerleştirebilirsiniz, ancak sık sık kabloyu, bağlantı noktasını veya her ikisini de pakete bir şey takıp çıkardığımda kıracağımı hissettim.

Tüm pil paketi testlerimizde yaptığımız gibi, Basix Slim üzerindeki çeşitli bağlantı noktalarının çıkışlarını doğrulamak için AVHzY USB Güç Ölçer kullandık. Üç bağlantı noktasının tümü test edildi ve her biri Apple 2.4a, Quick Charge 2.0, Quick Charge 3.0, Samsung 9V ve Huawei 9V şarj standartlarını tetikledi. Ayrıca USB-C bağlantı noktasının 12V / 1.5A'ya kadar Güç Teslimini desteklediğini doğruladık.

Slim'i şarj etmenin ne kadar sürdüğünü ve tam şarjdan boşaldığında harcadığı güç miktarını izlemek için aynı sayacı kullandık.

USB-C bağlantı noktası üzerinden maksimum girişi olan 18W'da şarj olan Slim, 2 saat 40 dakikada şarj olur. Basix Slim'teki microUSB bağlantı noktasını test etmedim ve açıkçası, neden pakete dahil olduğunu bile şaşırdım. Pakete güç sağlamak için microUSB kablosuyla 18W'lık bir şarj cihazı kullanabileceğinizi ve ardından gerekirse cihazlarınızı şarj etmek için öndeki üç bağlantı noktasını da kullanabilirsiniz. Ancak Aukey'nin talimatları bile kullanıcılara paketi şarj etmek için USB-C kullanmalarını tavsiye ediyor. Bunun ötesinde, microUSB bağlantı noktasını kullanmak, yalnızca bir kablo daha taşıma konusunda endişelenmeniz gerektiği anlamına gelir. Bunu kimse yapmak istemez.

Genel verimlilik söz konusu olduğunda, Basix Slim'in toplam kapasitesi 37 Wh'dir. Bu toplamın, Slim çıkışı 33,65 Wh'dir, yani mevcut toplam potansiyel gücün yüzde 90,94'ünü kullanır. Bu, test ettiğimiz 31 farklı paket arasında 7. sırada yer almak için yeterince iyi ve genel ortalama yüzde 83,7 verimlilikten daha iyi.

Kutunun içinde pil paketinin kendisi ile birlikte paketin kendisini veya USB-C uyumlu bir cihazı şarj etmek için kullanılabilen tek bir USB-A – USB-C kablosu bulunur.

Basix Slim, bu tatil sezonunda uygun fiyatlı bir stok doldurma veya kendiniz için kompakt, kullanımı kolay bir pil paketi sağlar.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.