2021'deki en iyi araba kurutucu – Roadshow

El yıkamadan sonra arabayı kurutmak, dolabın içinden eski bir banyo havlusunu çıkarmak anlamına gelmez. Piyasada, hava kurutucuları ve mikrofiber havlular da dahil olmak üzere, bir arabayı kurutmayı çok daha kolay hale getirebilecek ve size zaman kazandırabilecek çok sayıda harika ürün bulunmaktadır. Detailer kitinizde bulunması gereken birkaç farklı kurutma yolu vardır, bu nedenle, arabanızı temiz tutmayı daha basit bir iş haline getirmesi umuduyla en iyi araba kurutucu araçlarını bir araya getirdik. Bazı kullanışlı araba kurutma ipuçları için daha sonra okumayı da unutmayın.

Metro

Yıkamadan sonra bir arabayı kurutmanın en iyi yolunu istiyorsanız, hava üfleyiciden başkasına bakmayın. Ve en iyi hava üfleyiciyi istiyorsanız, Metro'nun Usta Püskürtücüsüne baksanız iyi olur. Havayı dakikada 58.500 fit hızla hareket ettirir ve yeni yıkanmış bir arabadaki su ve damlacıkları silmek için ciddi derecede güçlü bir hava akımı sağlar. Arabanızı rutin olarak cilalarsanız, bu daha da kolay olacaktır.

İşlem neredeyse% 100 dokunmasızdır, bu da bir arabayı güderi veya mikrofiber bezin neden olabileceği çiziklerden veya girdap izlerinden kurtarır ve ünite bakımı güzel ve kolay tutmak için yeniden kullanılabilir bir filtre ile birlikte gelir. Suyu yarıklardan ve rulolardan çıkarmak için beş ataşmanla birlikte gelir ve kullanımı çok kolay hale gelir. Fiyat noktası herkes için değil, ancak hava kurutucu bir arabayı temizledikten sonra kurutmanın kesinlikle en iyi yoludur.

Adam's

Adam'ın hava üfleyicisi Metro ünitesine çok benziyor, ancak biraz daha uygun fiyatlı, bu da onu ikinci yapıyor. Adam'ın birimi dakikada 58.000 fit hızla daha az hava hareket ettiriyor ve genel olarak, Usta Blaster'ın çalışma şeklini tercih ettik. Ancak her ikisi de harika makineler.

Adam'ın hava kurutucusu, aradığınız her türlü kurutma için birkaç ataşmana fırlatır ve ünite aynı zamanda en iyi seçimimiz gibi hareket eder, bu da arabanın etrafında manevra yapmayı çok kolaylaştırır. Ayrıca bu araba üfleme ünitesinin birlikte geldiği uzun hortumu da seviyoruz. Usta Blaster'ın fiyat etiketini yutamazsanız, Adam'ın birimiyle hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

CleanTools

Hava kurutucular herkesin cüzdanı için değildir, ancak herhangi birinin bütçesine çok daha uygun başka alternatifler de vardır. Bu yüzden The Absorber hakkında konuşmamız gerekiyor. Bu, düpedüz harika bir iş çıkaran CleanTools'tan sentetik bir güderi ürünüdür.

Güderi arabanın alanlarını kurutmak için pamuklu bir havlu gibi kullanabilir ya da çatı veya kaput gibi arabanın daha büyük bir kısmına yayabilir ve bir araba yıkamadan sonra kalan suyu emmek için sürükleyebilirsiniz. Her iki durumda da, güderi kumaşın emiciliği, siz kile, ağda veya onu bir gün çağırmaya geçmeden önce tamamen temizlenmesi sadece birkaç dakika alması gereken neredeyse kuru bir yüzey bırakır.

Emici, arabayı kurutmayı basit bir işlem haline getirir ve alışveriş listenizde yer almalıdır.

Mighty Cleaner

Absorber en iyi köpektir, ancak Mighty Cleaner's Shammy Towel, köpek evinde hiç değildir. Güderi kumaş, suyu toplamak ve geride fazla nem bırakmamak için harika bir iş çıkarır. Şirket ayrıca ürününü iki pakette sunuyor, bu da kurutma işleri için bunlardan birkaçını istiyorsanız daha iyi bir anlaşma yapabilir. Şu anda evin etrafında asılı araba başına bir tane olmasını sevdiğimi biliyorum.

Sıvı X

Sahte bir stil sizin tarzınız değilse, özellikle araba kurutma görevi için donatılmış bir mikrofiber kurulama havlusunun yanlış bir tarafı yoktur. Liquid X'in Hızlı Kuru mikrofiber havluları, bir yıkamadan sonra bir arabayı kurutmak gibi bir işi yapan birinci sınıf emicilerdir. Bu büyük havlu, bunlardan birden fazlasını alabilir, ancak deneyimlerimize göre, sadece bir tanesi ile kurtulabilirsiniz çünkü bu mikrofiber havlu çok büyük. Bir mikrofiber araba kurulama havlusu 50 inç'e 30 inç boyutlarındadır, bu nedenle evet, geniş bir alanı kaplar ve yol boyunca suyu iyi bir şekilde toplar. Kurutma ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olmak istiyorsanız iki tane satın alın.

Zwipes

Liquid X araba havlusu pahalıdır, ancak iyi çalışır. Daha bütçe dostu bir seçeneğe ihtiyacınız varsa, Zwipes Mikrofiber Waffle Kurutma Havlusu iki pakette gelir ve çok daha ucuzdur. Ancak deneyimlerimize göre emicilik, geçiş başına Liquid X mikrofiber kadar iyi değildir. Yine de, düşünülmesi gereken kötü bir kurutma yardımı değildir.

Huiscu

Bir arabayı kurutmak için önerdiğimiz son seçenek bir silecek ve Huiscu'nun su bıçağı bizim en iyi seçimimiz. Sağlamdır, suyu kaydırmayı basitleştirmek için esnek bir bıçağa sahiptir ve her geçişte iyi bir kurutma alanı için 12 inç ölçüsündedir. Deneyimlerimize göre, iyi çalıştı ve suyu silerken çürük hissetmedi.

Büyük Bariyer

Kişisel bir tercih olabilir, ancak Büyük Bariyer Su Kılıcı, deneyimlerimize göre iyi çalışan, ancak en iyi seçimimiz kadar iyi sonuç vermeyen daha sert, çift bıçaklı bir tasarıma sahiptir. Bu, işi yapmadığı anlamına gelmez çünkü hala ikinci seçim olarak iniyor. Aynı zamanda biraz daha ucuz, bu yüzden bu tasarımı daha çok seviyorsanız sizin için ek bir bonus var.

En iyi araba kurutma araçları ayrıntıları

En iyi araba kurutma aracı Marka İsim Fiyat
Hava üfleyici kurutma topu Metro Usta yok edici 350 $
Araba kurutma güderi CleanTools Yutucu 15 ABD doları
Araba kurulama havlusu Sıvı X Rapid Dry Havlu 40 $
Araba kurutma sileceği Huiscu Su Bıçağı 19 $

Araba kurutma ipuçları ve püf noktaları

  • Mumlu bir arabanın kuruması çok daha kolaydır: Kendinize biraz enerji tasarrufu yapın ve kapsamlı bir araba yıkamadan sonra arabanızın cilasına bir kat cila uygulamak için zaman ayırın. Bundan sonra, su çok iyi boncuklanır ve hangi aleti kullanırsanız kullanın, bir arabayı kurutmak çok daha kolay hale gelir.
  • Güderi, havlu veya sileceğe sıkışmış döküntülere dikkat edin: Bu aletler iyi çalışır, ancak her zaman kir parçacıkları gibi bir şeyi toplama şansları vardır. Sonra, bir arabayı silerken, boyaya kirletici maddeler sürüyorsunuz. Daha kötüsü, çizikler yaratabilirsin. Arabanızın boyasının harika görünmesini sağlamak için uyanık olun.
  • Hava sizin dostunuzdur: Bir hava üfleyiciye paranız yetmeyecek olsa bile, yarıklara hava üfleyen diğer aletler, sonunda damlayıp boyanın üzerinde iz bırakacak olan suyu dışarı itebilir.
  • Arabanın güneşte oturmasına izin vermeyin: Neden? Su lekeleri. Güneş suyu kurutacak ve özellikle tamamen filtrelenmiş su kullanmıyorsanız boyanın üzerinde gri gölgeler bırakacaktır. Mümkünse, araba yıkadıktan sonra gölgede bir arabayı kurutmaya çalışın.

Favori aletlerimizle kurulayın

Yukarıdaki araba kurutma araçlarından herhangi biri işlemi çok daha kolay hale getirecektir. Bunu garanti edebiliriz ve her bütçeye uygun bir şeyle, daha basit bir kurutma işleminden zevk almaya başlamamak için hiçbir neden yoktur.