En iyi oyun dizüstü bilgisayarları: Neyi arayacağınızı ve hangi modellerin en yüksek

'i derecelendirdiğini bilin

Oyun dizüstü bilgisayarı manzarası deprem benzeri bir değişim yaşıyor. AMD'nin Ryzen 4000 ve Intel'in Comet Lake-H mobil CPU'larının neredeyse eşzamanlı olarak piyasaya sürülmesiyle, Ryzen 4000'in çekirdeklerine karşı Comet Lake-H'nin saat hızlarına odaklanarak ilk kez gerçek bir mücadele veriyoruz. Ryzen 4000'in çok iyi göründüğünü söylemeliyiz – aşağıdaki yeni, en iyi bütçeli 15 inçlik dizüstü bilgisayarımız Acer Nitro 5'e göz atın. Bu arada, Nvidia yeni nesil mobil grafik teknolojilerini açıkladı. Hemen aşağıdaki en popüler seçimlerimize göz atın ve en son haberleri ve incelemeleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Dizüstü bilgisayar CPU'ları ve grafik teknolojilerindeki büyük ilerlemelerle, artık inceden devasa boyutlarda ve bütçeden çok yüksek fiyatlara kadar harika oyun performansı elde edebilirsiniz.

İşte bu kullanışlı alıcı kılavuzu burada devreye giriyor. Şu anda mevcut olan en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarını adlandıracağız ve bir dizüstü oyun bilgisayarı satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini vurgulayacağız. (Yeni ürünler geldikçe bu listeyi güncelleyeceğimiz için sık sık tekrar kontrol edin.)  

Oyun için en son dizüstü bilgisayar haberleri

Yeni AMD ve Intel mobil CPU'ların yakında çıkması nedeniyle dizüstü bilgisayar haberleri ve incelemeleri kızışıyor. İşte son haberler.

  • Pazarlık uyarısı! Acer'ın Nitro 5 bütçeli dizüstü oyun bilgisayarı, fiyat için şaşırtıcı derecede iyi ( Best Buy'da 670 $ ). En son parçaları beklemeyin, ancak paranın karşılığını büyük bir patlama beklemeyin. Bu nedenle, en iyi bütçeli 15 inç dizüstü oyun bilgisayarı için yeni en iyi seçimimiz (aslında önceki nesilde yerini alıyor.) İncelememizin tamamını okuyun .
acer nitro 5 an515 44 r99q ana Ben Patterson / IDG

Acer Nitro 5 hem ucuz hem de iyi, tavsiye etmekten mutluluk duyduğumuz uygun fiyatlı bir oyun dizüstü bilgisayarı.

  • Bir dizüstü bilgisayar baskı altında nasıl serin kalır? Gordon Mah Ung'miz Dell termal uzmanı Travis North'u ısı borularından buhar odalarına kadar her konuda test ediyor .
  • Acer'ın 23 Haziran'daki next @ acer etkinliği Predator Triton 300, Predator Helios 700 ve inanılmaz derecede popüler Predator Helios 300'ün her birini Intel'in 10. nesil Core CPU'ları, Nvidia'nın GeForce RTX Super grafikleri ve astarlanmış son derece hızlı ekranlarıyla dolduran yenilemelerini ortaya çıkardı. yüzünüzü CS: GO'da eritin. Hikayenin tamamını okuyun . Oh, ve şirket Acer Nitro 7'yi RTX grafikleriyle denememize izin verdi.

En son dizüstü bilgisayar incelemeleri

Aşağıdakiler dahil, burada test ettiğimiz en son modelleri öğrenin:

acer predator triton 500 2020 3 Brad Chacos / IDG

Acer Predator Triton 500 şaşırtıcı derecede ince bir kasaya çok fazla güç sığdırıyor.

  • Tamam, 6 çekirdekli, 12 iplikli Core i7-10750H ve GeForce RTX 2080 Super ile az önce test ettiğimiz Acer Predator Triton 500'ü ( B&H Photo'da 2.800 $ ), hepsi de 4,6 kiloluk muazzam bir alüminyum kasaya sıkıştırılmış durumda. yıldırım hızında 300 Hz G-Sync ekran ile. Ama bakmak bedava ve bu muhteşem bir makine. İncelememizin tamamını okuyun .
  • 300Hz ekranlara sahip iki oyun dizüstü bilgisayarını az önce inceledik. Bu ultra yüksek yenileme hızı, gün boyu ekranınıza bakmayı lezzetli bir deneyim haline getirir. MSI GS66 Stealth ( Amazon'da 2.999 $ ) ve Acer Predator Triton 500 ( B&H Photo'da 2.800 $ ) hakkındaki incelemelerimizi okuyun.
  • İki ekran birden daha mı iyidir? Asus ROG Zephyrus Duo ( Asus.com'da 3.699 $ ), işleri doğru yapan ilk çift ekranlı dizüstü bilgisayar olabilir. İncelememizin tamamını okuyun .

En iyi 15 inç oyun dizüstü bilgisayarı

Test ettiğimiz Acer Predator Triton 500 modelinde 15.6 inç, 1920×1080, 144Hz panel, 16GB RAM ve 512GB SSD ile 8. nesil Core i7-8750H ve GeForce RTX 2060 bulunuyor. Dizüstü bilgisayarlara uyacak kadar kolay ateş gücü. biraz daha düşük maliyetli GeForce GTX 1660 Ti'de, ancak DirectX Ray Tracing oyunlarını çalıştırma seçeneğine de sahip.

Triton 500'ü çıkaracak olsaydık, SSD değişimi için olurdu. Triton 500'e daha fazla depolama alanı eklemek beş dakikalık bir mesele olmayacak diyelim. Acer Predator Triton 500 incelememizi okuyun.

En uygun bütçeli oyun dizüstü bilgisayarı

Acer Nitro 5, en düşük bütçeli dizüstü bilgisayarlardan beklediğimizi aşıyor. Ekranı biraz loş ve GTX 1650 grafikleri zaman geçtikçe daha yavaş hissedecek. Bununla birlikte performansı genel olarak sağlam ve pil ömrü neredeyse hiç duyulmamış (oyun dizüstü bilgisayarları için) beş saattir. Sağlam bir bütçe değeri arıyorsanız veya ucuza satın alıp daha sık yükseltme yapmayı planlıyorsanız (sürekli gelişen oyun dünyasında makul bir plan), bu saygın bir giriş seviyesi makinedir. İncelememizin tamamını okuyun .

[ Bestbuy.com aracılığıyla test edildiği şekliyle 830 ABD doları ]

İkinci

Pavilion Oyun Dizüstü Bilgisayarı, giriş seviyesi aralığında ağırlığının çok üstünde. Her parçası, üst düzey meslektaşları kadar sağlam ve zariftir ve hatta şaşırtıcı derecede saygın pil ömrüne sahiptir. Pavilion Haming Dizüstü Bilgisayar, bu bütçe düzeyine ulaşmak için birkaç şeyi feda etti, yani kasvetli bir ekran ve fare düğmesi yok. Yine de, HP.com'da 800 $ 'dan başlayan modellerle, bu sağlam makineyi bütçenize uyacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

[ HP.com'da 1.600 MSRP ]

En iyi 17 inç oyun dizüstü bilgisayarı

Bu hikayeye 13 inçlik küçük dizüstü bilgisayarınızın ekranından gözlerinizi kısarak bakıyorsanız, evden çalışmaya başlayan ve küçük bir ekranı kullanarak kör olursanız taşınabilirliğin hiçbir şey ifade etmediğini fark eden birçok insan gibi olabilirsiniz.

Gigabyte'ın Aero 17'si, mükemmel performans ve önyükleme için muhteşem bir 17,3 inç UHD 4K HDR 400 paneli sunarak cevaba sahip. Dizüstü bilgisayarda ayrıca Intel'in 10. nesil, 8 çekirdekli, Core i7-10875H Comet Lake H CPU ve Nvidia'nın muhteşem GeForce RTX 2070 Super Max-Q GPU'su bulunuyor. İncelememizin tamamını okuyun .

[ İncelendiği üzere 2.800 $ MSRP ; Gigabyte'dan temin edilebilir]

En uygun bütçeli 17 inç dizüstü oyun bilgisayarı

HP'nin Omen 17 oyun dizüstü bilgisayarları, bizimle dört kelimeyle özetlenebilecek bir üne sahiptir: sağlam performans. Şaşırtıcı derecede uygun fiyatlı.

Bu özellikle Omen 17 için geçerli. Bu bir seyirci mi? Tartışmalı. En iyi oyun dizüstü bilgisayarı mı? Kesinlikle hayır. Ancak HP her zaman kaputun altında beklediğinizden daha fazla donanım doldurmayı başarır ve ardından Omen 17'yi piyasa oranının çok altında satar.

HP'nin bu sihirbazlığı nasıl başardığından emin değilim, ancak Omen 17'yi bir hit yaptı. Ve test ettiğimiz 2019 modeli (şiirsel olarak 17-cb0040nr'yi taklit etti) paketlerini rakiplerinden yüzlerce dolar daha ucuza en yeni ve en iyi CPU ve GPU'larda paketledikçe trend devam ediyor. İncelememizin tamamını okuyun .

[ Amazon.com'da 1.680 MSRP (ancak satış fiyatı genellikle daha düşüktür) ]

En iyi taşınabilir oyun dizüstü bilgisayarı

ROG Zephyrus G14, AMD'nin yıldız Ryzen 9 4900HS CPU'su ile piyasaya çıkıyor ve güvenle şunu söyleyebiliriz: Asus'a paranızı verin. Bu dizüstü bilgisayar, aptalca küçük ve aptalca hafif (3,5 pound) bir çerçeveye aptalca bir performans sığdırıyor. Genellikle size daha düşük güçlü CPU'lar ve GPU'lar veren bir ağırlık sınıfından bahsediyorsunuz. Yine de G14, 10 pound ağırlığındaki dizüstü bilgisayarlarla CPU performansını koruyabilir.

Açıkçası, gösterinin yıldızı, ayrı ayrı detaylı olarak incelediğimiz Ryzen 9 4900HS CPU . Ancak Asus ROG Zephyrus G14, bir bütün olarak neredeyse etkileyici. İncelememizin tamamını okuyun .

En iyi fiyat, hiç nesne olmayan dizüstü oyun bilgisayarı

Alienware'in Area-51m amiral gemisi dizüstü oyun bilgisayarı büyük, kalın ve hızlıdır; şirket geçen yıl ince ve hafif Alienware m15'i piyasaya sürdüğünde endişelenen kişileri rahatlatacak bir forma dönüşüdür . Yeni Area-51m, Kutsal Kaseyi tüketicilere sunan ilk dizüstü oyun bilgisayarı olabilir: Yükseltilebilir grafikler ve yükseltilebilir bir CPU. Alienware'in Area-51m incelemesinin tamamını okuyun.

İkinci

Alienware 17 R5, Intel'in ilk yüksek performanslı Core i9 dizüstü bilgisayar çipini barındırıyor ve bu da zaten canavar gibi oyun dizüstü bilgisayarını tam bir canavara dönüştürüyor. Test ettiğimiz sürüm ( Dell'den 3.810 $ ), tamamen mobil parçalara sahip bir oyun dizüstü bilgisayarında gördüğümüzden daha fazla performans sağlıyor. Halihazırda güçlü olan öncülüne göre yüzde 55'in üzerinde çoklu iş parçacığı performansı sunuyor. Bu kadar hızlı CPU kıyaslamaları pratik olarak düşünülemezdi.

İhtiyaçlarınız için doğru dizüstü oyun bilgisayarını nasıl seçeceğiniz konusunda rehberlik için okumaya devam edin.