İPhone 12 için en iyi USB-C güç adaptörleri: Nasıl alışveriş yapılır ve ne alınır

Bizim seçimlerimiz

Anker PowerPort Atom III, 60W USB-C PD

Anker PowerPort Atom III, 60W USB-C PD

Fiyat: 40 $
Boyutlar: 2,4 x 2,28 x 1,12 inç
Neden onu seviyoruz: En iyi şarj cihazlarından bazıları en basit olanlardır ve Anker PowerPort Atom III buna uyuyor. İPhone veya dizüstü bilgisayarınıza, cebinize veya çantanıza sığacak düpedüz küçük bir şarj cihazında uygun bir şarj sağlar. Hiçbir şey fantezi değil, ancak hareket halindeyken veya masa başındayken hala şarj cihazlarımızdan biri.

Apple 20w USB-C

Apple 20w USB-C

Fiyat: 19 $
Boyutlar: 2,64 x 1,26 x 3,27 inç
Neden seviyoruz: Apple'ın yeni 20 W USB-C güç adaptörü olabildiğince basit. Bu listedeki en hantal şarj cihazlarından biri ve en ağırlarından biridir, bir dizüstü bilgisayarı şarj etmez ve bir seferde birden fazla cihazı şarj edemezsiniz. Bununla birlikte, şarj cihazlarınızı ailede tutmak istiyorsanız, bu 19 $ için sağlam bir seçenek. Testimizde, telefonunuzu eski 18W fişten fark edilir derecede daha hızlı şarj etmeyecek, ancak önceki fiyattan 10 $ daha ucuz. Apple'ın iPhone alıcıları için yarı fiyat seçeneği sunmasını isteriz, ancak tam fiyatla bile bu hiç de korkunç bir değer değil.

Aukey Omnia GaN 60W Çift USB-A / USB-C PD

Aukey Omnia GaN 60W Çift USB-A / USB-C PD

Fiyat: 38 $
Boyutlar: 2,05 x 2,05 x 1,18 inç
Neden onu seviyoruz: Aukey, USB-C şarj cihazlarının en iyi isimlerinden biridir ve aynı zamanda GaN push'un da ön saflarında yer almaktadır. Birkaç Aukey seçeneği mevcut, ancak daha eski cihazlar için şarj cihazınızda bir USB-A bağlantı noktasına ihtiyacınız varsa, bir telefonu ve bir dizüstü bilgisayarı aynı anda şarj edebilen bu Omnia şarj cihazıyla yanlış gidemezsiniz. İPhone 12'nizle bir USB-A Lightning adaptörü kullanırken 12 W şarjın yanı sıra USB-C kullanırken tam 20 W hızlı şarj elde edersiniz. Ve maksimum 60W çıkış ile artık büyük MacBook Pro adaptörünüzü yanınızda taşımanıza gerek kalmayacak.

Choetech GaN 100W Çift USB-C PD

Choetech GaN 100W Çift USB-C PD

Fiyat: 43 $
Boyutlar: 2,68 x 2,6 x 1,34 inç
Neden onu seviyoruz: Choetech 100W şarj cihazı, test ettiğimiz en büyüklerden biridir, ancak 2.5 inçten biraz daha fazla, Apple'ın 16 inç MacBook Pro ile sağladığı 96W güç adaptöründen çok daha küçüktür. Ve birlikte kullanıldığında her cihaz için 45W'lık ekstra bir USB-C bağlantı noktası elde edersiniz. 3.5 ons, aslında bu listedeki bazı 60W şarj cihazlarından daha hafiftir, bu nedenle çantanıza fazla hacim veya ağırlık eklemeden çok fazla meyve suyu alırsınız.

Eggtronic Sirius 65W USB-C PD

Eggtronic Sirus 65W USB-C PD

Fiyat: 70 $
Boyutlar: 2,71 x 1,99 x 0,77 inç
Neden seviyoruz: Eggtronic Sirius 65W USB-C güç adaptörü, ince gövdesi ve fizik kanunlarına meydan okuyan bir çift yanal katlanan çatal ile kullandığımız en benzersiz tasarımdır. İncelik, bir cebe veya çantaya sığdırmayı kolaylaştırır ve aynı zamanda masa ve masaların arkasındaki küçük alanlara sığmasını sağlar.

Aukey Omnia Mini 20W

Aukey Omnia Mini 20W

Fiyat: 20 $
Boyutlar: 1,75 x 1,13 x 1,13 x inç
Neden seviyoruz: Apple'ın 5 W güç adaptörünü özlerseniz, Aukey Omnia Mini'yi seveceksiniz. Apple'ın şarj cihazıyla yaklaşık aynı boyutta ancak şarj hızının 4 katı. Süper küçük Spigen adaptörü gibi galyum nitrür teknolojisini kullanmaz, bunun yerine daha küçük bir şarj cihazına daha fazla güç sığdırmak için "ultra kompakt yığın tasarımı" kullanır. Dolayısıyla PowerArc'tan biraz daha ağır, ancak ağır yükler altında ısındığını fark etmedik.

Spigen PowerArc 20W ArcStation Pro

PowerArc 20W ArcStation Pro

Fiyat: 20 $
Boyutlar: 1,56 x 1,36 x 1,09 inç
Neden onu seviyoruz: Bu listede çok sayıda galyum nitrür şarj cihazını öne çıkardık, ancak Spigen'in PowerArc 20W'si açık ara en küçüğü. Açıldığında, Apple'ın önceki 5W adaptöründen (1,74 x 1,01 x 1,03 inç ölçülerinde) yalnızca biraz daha büyüktür ancak USB-C'den Yıldırım'a kablo veya MagSafe kablosu kullanıyor olun, 4 kat daha hızlı şarj olur. Katlanan fiş, boyutu küçük tutar ve çantanızdaki hiçbir şeye takılmamasını sağlar ve küçük boyutu, güç şeridindeki diğer şarj cihazlarını engellemeyeceği anlamına gelir.

Yeni bir iPhone 12 sipariş ettiyseniz, kutunun önceki yıllara göre çok daha ince olduğunu fark edeceksiniz. Bunun nedeni en hantal aksesuarın gitmiş olmasıdır: güç adaptörü. Aslında Apple, sattığı tüm iPhone'lardan şarj cihazını çıkardı, bu nedenle ister iPhone SE'ye 399 Dolar, ister azami iPhone 12 Pro Max'e 1,399 Dolar harcıyor olun, kendi şarj cihazınızı getirmeniz gerekiyor.

Elbette, etrafta dolaştığınız herhangi bir eski şarj cihazı ve Lightning kablosu çalışacaktır. Ancak Apple'ın eski 5W adaptörünü kullanıyorsanız, yükseltme yapmak için mükemmel bir zaman. Apple ilk kez, hızlı şarj sağlamak için tüm iPhone kutularında bir USB-C-Yıldırım kablosu tedarik ediyor, yani tek ihtiyacınız olan doğru şarj cihazı.

Apple donanımlarıyla ilgili harika tatil fırsatları için iPad'ler, AirPod'lar, Saatler, MacBook'lar ve daha fazlasıyla ilgili en iyi Black Friday fırsatlarını içeren derlememize bakın .

Watt değerini izle

apple 5watt iphone şarj cihazı elma

Muhtemelen Apple'ın 5 watt'lık şarj cihazına sahipsiniz. İPhone 12 ile çalışıyor, ancak yerleşti, çünkü şarj yavaş olacak.

Yeni bir şarj cihazı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, cihazınıza sağlayacağı watt miktarıdır. Apple, iPhone kutusunda, iPhone'unuzu doldurması yaklaşık 2,5 saat süren "yeterince iyi" 5 watt'lık şarj cihazları tedarik etti. Bu, hızlı şarjı desteklemeyen iPhone 5 ve önceki sürümler için iyiydi, ancak en yeni iPhone 12 modelleri, 20 watt'a kadar olan şarj cihazlarıyla çalışabilir. Doğru adaptörle bir iPhone 12'nin pilinin yaklaşık yüzde 50'sini yaklaşık 30 dakikada doldurabilirsiniz.

Bu nedenle, 20 watt'lık bir şarj sağlayabilen bir USB-C şarj cihazı almalısınız. Açıkçası, bulamayan birini bulmak daha zordur, ancak maksimum hızlı şarj için en azından minimum seviyeyi aldığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Ayrıca, şarj cihazının, herhangi bir üçüncü taraf şarj cihazının neredeyse kesinlikle yapacağı USB Güç Dağıtımını desteklediğinden emin olmak isteyeceksiniz.

Boyutu ve özellikleri kontrol edin

Apple'ın şarj cihazları her zaman hafif, küçük ve taşınabilirdi, ancak bazı üçüncü taraf adaptörler onları düpedüz hantal gösteriyor. Bunun nedeni en yeni şarj teknolojisi olan galyum nitrür (GaN), önemli ölçüde daha küçük ve daha fazla güç tasarrufu sağlayan adaptörlere izin veriyor.

Şarj cihazı üreticileri, güç adaptörlerinin içindeki silikonları galyum nitrür ile değiştirmeye çoktan başladılar ve boyut farkı önemli. Örneğin, Anker PowerPort Atom III, aynı 60 watt şarjı vermesine rağmen Apple'ın 13 inç MacBook Pro ile tedarik ettiği adaptörden yüzde 35 daha küçük. Buradaki modellerden birini (Apple'ın adaptörü hariç tümü GaN) satın almıyorsanız, teknik özelliklerdeki boyutları kontrol ettiğinizden emin olun.

Portları sayın

Apple'ın fiş başına yalnızca bir cihazı şarj etmenize izin vermesi, hepsinin bu şekilde olması gerektiği anlamına gelmez. Çoğu üçüncü taraf adaptör, tek bir duvar şarj cihazında birden çok bağlantı noktası sunar. Bir seferde düzenli olarak birden fazla cihazı şarj edecekseniz, en az iki bağlantı noktası olan bir adaptör satın alın – bazılarında dört bağlantı noktası vardır. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak bir USB-C ve USB-A karışımı bile alabilirsiniz.

Çatallar: Katlamak veya katlamamak

Ne kadar güce ve kaç bağlantı noktasına ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra geriye tek bir soru kalıyor: Uçların katlanmasını istiyor musunuz? Bazı üçüncü taraf şarj cihazlarında, adaptörü ve diğer öğeleri bir çantaya atarsanız korumak için katlanır uçlar bulunur, ancak Apple'ın 20W şarj cihazında ve diğerlerinde çıkıntılı uçlar bulunur. Küçük bir şey, ama seyahat çantanızda büyük bir fark yaratabilir.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.