En iyi web kameraları: Görüntülü görüşmelerinizi daha yüksek çözünürlükler ve daha iyi özelliklerle yükseltin

Editörün Notu: Bu makalede , PC'niz için mevcut fiyatlandırma eğilimlerini yansıtan 1080p web kameralarına güncellenmiş bir bakış attık. Saygıdeğer ancak saygın Logitech ailesi de dahil olmak üzere eski web kameralarının incelemelerini okumaya devam edin.

Aileniz, arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla çok fazla görüntülü sohbet yapmayı planlıyorsanız, iyi bir web kamerası çok önemlidir. Bu cihazlar, eski ucuz plastik ve grenli görüntülerden uzun bir yol kat etmiş olsa da, bugünlerde sadece bir avuç bağımsız web kamerası var. Etkileyici çözünürlük, dayanıklı tasarımlar ve yüksek çözünürlüklü video kaydetme vaatlerini yerine getiren modeller daha da nadirdir.

Ekonomik olandan tüketici sınıfının üst ucuna kadar yedi öne çıkan HD modeline baktık. Sizin için en iyisini bulmanıza yardımcı olmak için, web kameralarını değerlendirirken aklınızda bulundurmanız gereken temel özellikleri de özetledik. Blogunuza video yüklemek veya uzaktaki meslektaşlarınızla iş video görüşmeleri yapmak istiyorsanız, ihtiyaçlarınız için doğru olanı bulmanıza yardımcı olacağız.

En iyi HD web kamerası: Logitech C922 Pro Stream

C922'den önce, Logitech'in dört yılı aşkın süredir en iyi tüketici web kamerası olan C920 vardı. Şirket, bu yükseltmeyle büyük ölçüde "Kırılmadıysa, düzeltmeyin" yaklaşımını benimsemiştir. Standart bir web kamerası olarak Logitech C922 , C920 ile hemen hemen aynıdır: İyi aydınlatılmış ve düşük ışıklı durumlarda aynı mükemmel görüntü kalitesini sunar (yine de düşük ışık düzeltmesi iyileştirilmiştir). Ayrıca, Skype üzerinden 1080p'ye kadar çözünürlüğü ve diğer büyük sohbet hizmetlerine göre 720p çözünürlüğü destekler.

Öncelikle bir yükseltme yapan şey, Twitch yayıncıları için tasarlanmış, arka plan kaldırma ve 60 fps'de 720p'de yayın yapma yeteneği gibi ekstra oyun odaklı özelliklerdir. Best Buy veya Logitech aracılığıyla satın alırsanız, pakete bir tripod dahil edeceğinizi unutmayın. Amazon'un sitesindeki C922x aynı web kamerasıdır, ancak kutusunda tripod yoktur.

En İyi Bütçe HD web kamerası: Logitech C615 HD

Bir web kamerasına olan talepleriniz mütevazı ise, C922 gibi bir web kamerası aşırı olabilir, ancak kalan seçenekler çok fazla zili ve ıslığı azaltabilir. Logitech'in C615 HD web kamerası , HD video, dayanıklı bir tasarım ve C920'nin bazı özelliklerini yaklaşık 25 $ daha ucuza (mevcut sokak fiyatlarına göre) sunarak tatlı bir noktaya ulaşmayı başarıyor.

Bu kamerayı sağlam, "katla ve git" tasarımı nedeniyle seviyoruz: Elde sağlam bir his veriyor ve seyahat sırasında daha kompakt hale gelmek için düz bir şekilde katlanıyor. C615'in klipsi aynı zamanda ekranınızın güvenli bir şekilde tutulmasını sağlar ve kamerayı tek elle döndürmeyi kolaylaştırır. Görüntülü sohbet için, çoğu aydınlatma ortamında sıcak ve dengeli renklerle Skype, Google Hangouts, FaceTime ve diğer hizmetlerde kristal netliğinde 720p arama sunar. Mono mikrofon ayrıca mükemmel gürültü azaltma ile test ettiğimiz her şeyin en iyi sesini üretir.

Bakılacak şey

çözüm

Video görüşmesinin diğer ucundaki kişi için görüntünüzün ne kadar keskin olacağını belirlediği için, çoğu insan bir web kamerası satın alırken içgüdüsel olarak ilk önce çözünürlüğe bakar. Çoğu web kamerası artık iki yüksek tanımlı çözünürlükten birinde geliyor: 720p (1280×720), aynı zamanda "HD" olarak da adlandırılır ve ambalaj üzerinde sıklıkla "Full HD" olarak tanıtılan 1080p (1920×1080).

Genel bir kural olarak, 1080p kameralar, 720p'lik benzerlerinden daha pahalı olacaktır. Ancak bir Full HD web kamerası için en yüksek doları harcamadan önce, bilgisayar işlemciniz, kullandığınız görüntülü arama hizmeti ve sohbet ettiğiniz kişinin bir HD ekrana sahip olup olmadığı dahil olmak üzere bir dizi faktörün kutuda vaat edilen çözünürlüğü alıp almadığınızı belirleyin.

Kare hızı

Bir web kamerasının akışkan bir akışta art arda hareketsiz görüntü yakalayıp görüntüleyebilme hızı, saniye başına kare (fps) olarak ifade edilen kare hızıdır. Bir kameranın kare hızı çok düşükse, kameranın çözünürlüğü ne olursa olsun hareketler tereddütlü ve dalgalı görünecektir.

Tüketici sınıfı HD web kameraları genellikle 30 fps'lik en yüksek kare hızına sahiptir ve bu, görüntülü sohbet ve akış için yeterlidir. (Ancak Logitech'in C922'si çok daha pürüzsüz bir 60 fps'ye ulaşabilir.) Çözünürlükte olduğu gibi, ancak kameranızın maksimum kare hızını gerçekten deneyimleyip deneyimlemediğiniz bir dizi faktöre bağlıdır.

Lens

Çözünürlük tüm hype'ı alabilir, ancak video kalitesi web kamerasının lensiyle başlar. Kamera sensörünün daha sonra dijital bir görüntüye dönüştürdüğü konu üzerindeki ışığı yakalar. Daha yüksek kaliteli bir lens daha fazla ışığı yakalar ve daha fazla ışık, daha kaliteli görüntüler anlamına gelir.

Daha ucuz web kameralarında genellikle basit Skype aramaları için uygun olan plastik lensler bulunur. Ancak cam mercekle daha net, daha canlı görüntüler elde edeceksiniz. Ayrıca, web kameranızı çantanızın içinde taşıyacaksanız daha dayanıklıdırlar.

Kayıt

Web kameraları ayrıca yüksek çözünürlüklü sabit görüntüler ve HD video yakalama yeteneği sunar. Blogunuza 8 megapiksel resimler veya YouTube veya Facebook'a 720p video gönderme fikri size hitap ediyorsa, bu özellikleri destekleyen bir kamera arayın. Bu yetenekler genellikle fiyat etiketini şişirdiği için daha fazla ödemeye hazır olun.

Otomatik odaklama

Evet, sabit odaklı web kameraları hala var. Tavsiyemiz biraz daha fazla ödeme yapmak ve web kamerasının hareketlerinizi takip etmesini ve lens odağını anında ayarlamasını sağlayan otomatik odaklamalı bir model almaktır. Sohbetiniz ne kadar hareketli olursa olsun, mümkün olan en net görüntüyü sağlar. Benzer şekilde, birçok web kamerası da görüntünün tüm aydınlatma ortamlarında parlak ve renkli olmasını sağlamak için Microsoft'un TrueColor Teknolojisi gibi bir tür ışık düzeltme özelliği içerir.

Mikrofon

Yerleşik mikrofonlar bugünlerde oldukça standart bir web kamerası özelliğidir, ancak bu, hepsinin eşit yaratıldığı anlamına gelmez. Kalitesiz bir mikrofon tiz bir ses üretirken, kaliteli bir mikrofon sesinizin sıcak ve doğal çıkmasını sağlar. Kutudan belirli bir web kamerasının mikrofonunun gerçekte ne kadar iyi olduğunu söylemenin bir yolu yoktur, ancak üst düzey web kameralarının daha iyi mikrofonlara sahip olduğunu varsaymak güvenlidir.

Aranacak diğer bir özellik de, genellikle "gürültü azaltma" veya "gürültü engelleme" olarak tanıtılan bir tür gürültü bastırma özelliğidir. sohbet ediyorsun.

Tasarım

Web kamerası tasarımı yalnızca estetik bir değerlendirme değildir, kameranın sizin için ne kadar iyi çalışacağını doğrudan etkiler. Web kameraları bağımsız ve klipsli olmak üzere iki stilde gelir. Özetlememiz yalnızca ikincisiyle ilgilidir, ancak burada bile farklılıklar vardır.

Bazı klipsler tek bir menteşeye sahiptir ve mandal gibi takılırken, diğerlerinde iki veya üç menteşe veya çeşitli ekranlara uyacak şekilde şekillendirilebilen esnek bir montaj parçası bulunur. (Deneyimlerimize göre, ikincisi monitörde daha sıkı bir tutuş sağlar.) Bu web kameralarının birçoğunda, bilgisayarınızdan bağımsız olarak yerleştirmek için bir tripod yuvası (temelde klipsin altında bir vida bağlantısı) bulunur.

Diğer bir tasarım düşüncesi, kameranın yatay dönüş ve dikey eğme yeteneğine sahip olup olmadığıdır. Bu, kamerayı ekranınızdan ayırmanıza gerek kalmadan daha fazla kamera açısı sağlar.

Son olarak, kameranızı hareket halindeyken dizüstü bilgisayarınızla birlikte götürmeyi planlıyorsanız, Logitech'in katlanabilir modelleri gibi, açıkça taşınabilir bir tasarıma sahip veya en azından her şeyin üstesinden gelebilecek gibi hissettiren birini arayın. yolun zorlukları.

Son incelemelerimiz

En son web kamerası incelemelerimizin listesi aşağıdadır. Halen satışa sunulan modellere sakladık – zamanla dışarı çıktıkça daha fazlasını görmeyi umuyoruz.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.