Real Madrid'in geç gösterisinin ardından Gladbach için 'acı' darbe

Borussia Mönchengladbach 2-2 Real Madrid , Borussia-Park
(Perş 33 ', 58' – Benzema 87 ', Casemiro 90' + 3)

Seni öldüren umut.

Bu, Borussia Mönchengladbach'ın boş bir stadyumda da olsa Real Madrid'e karşı meşhur galibiyetini kutladığı bir gece olmalıydı. Ancak İspanyol şampiyonlar, Marco Rose'un takımının sezonu belirleyen bir galibiyetini reddetmek için 93. dakikada beklenmedik bir geri dönüşü tamamlayan Casemiro ile senaryoyu bozdu.

Sahne kurulmuştu: Marcus Thuram, Borussia Mönchengladbach ve enerjik genç koçları kırılgan, yaşlanan ve donuk bir Real Madrid'e karşı yaşlanmıştı.

Bazı gecikmeli savunmalar önümüze çıktı, ancak toz çöktüğünde Rose, kendi tarafının 13 kez Avrupa Kupasını kazananların bir saatten fazla bir süredir halatta olduğunu düşünebilir. Olması gerektiği gerçeği, Gladbach'ın ne kadar ilerlediğini, ama aynı zamanda Şampiyonlar Ligi futbolunun sert gerçekliğini de gösteriyor.

Gözle görülür bir şekilde sönük olan Rose, "Çok acı," dedi oyundan sonra. "Çocuklara ilk yarıda savunmada sağlam göründüğümüzü söyledim. Ama baskı gittikçe artıyor ve bacaklar ağırlaşıyor. Oyunu çok fazla değiştir, bu yüzden çok koşmalısın ve sonra çarpışmalar olduğunda içeri girmeye devam et, zorlaşıyor.

"Geçen hafta Real Madrid ve Inter Milan'a karşı her iki maçta da neler yapabileceğimizi gösterdik. Sadece katılmak istemiyoruz, sonuçlar istiyoruz, performans istiyoruz. Altı puan alabilirdik ama Şu an bunu çok fazla düşünemiyoruz, bu hiçbir şey başaramaz. "

Nitekim Inter, geçen hafta Milano'da Foals'da aynı hamleyi yaptı. Romelu Lukaku'nun 90. dakika ekolayzeri, Gladbach üçüne de karşı savaşmış gibi göründüğünde İtalyanlar için bir noktayı kurtardı. Ve aynı deflasyon burada Real'e karşı da oynanacaktı.

Champions League - Borussia Mönchengladbach - Real Madrid (Martin Meissner/AP/picture-alliance)

Marcus Thuram'ın desteği Borussia Mönchengladbach için yeterli değildi

Thuram başrol oynuyor

Geçen yıl Borussia-Park'a geldiğinden beri Marco Rose, spor direktörü Max Eberl'in zekice işe alımı ve kırılmaz güveninin yardımıyla son teknoloji bir felsefe geliştirdi.

Nispeten derin savunma, Gerçek basın aracılığıyla oynamaya ve Alassane Plea'nın hızını ve yaratıcılığını açığa çıkarma isteği sadece göze hoş gelmiyor, aynı zamanda burada bir muamele yapmıştı. Plea'nın Thuram'la olan anlayışı Rose'un görev süresi boyunca olgunlaştı ve bu, oyunlarının zaman zaman telepatik göründüğü bir geceydi.

Real Madrid'in 2020 sürümü eski bir sürüm değil – korku faktörleri azalıyor – ve olduğu oyunun kendini adamış öğrencisi Rose bir fırsat olduğunu fark etti.

La Liga, Cadiz ve Ukrayna tarafı Shakhtar Donetsk, zafer için plan hazırladı ve Gladbach, Real'in zayıflıklarını uzun süre kullandı. Real Madrid'in merkez savunma oyuncusu Sergio Ramos ve Raphael Varane'nin oyunun sunduğu her şeyi kazandığını düşünürsek, Plea ve Thuram'ın hareketi ve gücü ve Gladbach'ın saldırılarının muazzam hızı karşısında perişan oldular.

Thuram'ın gevrek açıcısı, Gladbach'ın gecenin ilk baskınıydı ve ilk çalışmalarının çoğu, Real'in özel saldırısını uzak tutmaya adanmıştı. Şans, Kroos'un topundan çalındığında geldi ve Plea, acımasız bitişiyle Real'in yumuşak karnını delen Thuram'ı seçme vizyonunu gösterdi. Thuram, bir Plea atışından bir geri tepme, bir saniye eklediğinde, yazı duvarda gibiydi – sadece Karim Benzema ve Casemiro'nun oyunu baştan aşağı çevirmesi için.

"Gerçek'i tam olarak incitmeyi planladığımız yerde yaraladık, ancak onları bitirme şansını kaçırdık," diye ekledi Rose, Thibault Courtois ile bire bir karşılaşıldığında Thuram'ın reddedilmesi de dahil olmak üzere daha fazla kaçırılan şansın olduğu için üzülerek. "Ama bugün genel olarak, ekibimi çok fazla eleştirmek için çok fazla olumlu yön var. Çalışmaya ve savaşmaya devam edeceğiz."

Kişi, bu acı darbenin Gladbach'ı uzun süre aşağıda tutmayacağını hissediyor ve umut yakında geri dönecek.