Brady, Brees ve Roethlisberger Sessizce Gitmeyecek. Neyse ki NFL

için

85 yıl 30 günlük toplam yaşları ile Tom Brady ve Drew Brees, Tampa Bay Buccaneers'ın New Orleans Saints'i Pazar gecesi seçim maçında ağırladığı NFL tarihindeki en eski oyun kurucu çifti olacak. 84 yıl 243 günlük bir önceki rekor, Azizler ve Korsanlar normal sezon açılışında mücadele ettiğinde Brady ve Brees tarafından kırıldı. Çift, playofflarda karşılaştıkları muhtemel olayda başka bir rekor kıracak.

Brady (43) ve Brees (41), Pittsburgh Steelers'tan Ben Roethlisberger (38) ve Indianapolis Colts'tan Philip Rivers (38), NFL'nin çeyrek patlayıcılarından oluşuyor, ligin whippersnappers'larını öğretebilen, canlı bir efsane nesli. bir veya iki şey, en azından kale benzeri hücum hatlarının arkasında tünedikleri ve yıldızlarla dolu kadrolarla desteklendikleri sürece.

Bu 40'lık oyun kurucular, sadece itibarlarına takılan gıcırtılı has-beens'lerle karıştırılmamalıdır. The Buccaneers, Colts, Saints ve Steelers, 8. Haftaya kadar 23-6'lık birleşik bir rekora sahip oldu. Brady, 20 sayı pasla NFL'de üçüncü olurken, Roethlisberger yedinci sırada 15. Brees ve Brady ise yedinci ve dokuzuncu oldu. , ligde verimlilik derecelendirmesinde. Brady ve diğerleri, takımlarını playoff kovalamacasının önüne yakın tutarken, 10 ila 20 yaş arası birçok rakip adaydan daha iyi performans gösteriyor.

Bu, gazilerin asla yaş belirtisi göstermediği anlamına gelmez. Önceleri müstakbel topçuları umursamayan ve alandaki füzeleri fırlatan Roethlisberger, şimdi daha çok genç oyun kurucu topluluklarına kısa geçişler yapıyor. Nehirler, parmaklarında petrol jölesi olan yaşlı bir mafsallı gibi fırlatıyor, pasları gizemli bir şekilde sallanıyor ve savunuculardan hedeflerine doğru ilerliyor. Brees, giderek azalan hareket kabiliyetini telafi etmek için filo ayaklı Taysom Hill ile enstantaneleri paylaşıyor.

Brady bile, bazen 60 kişilik bir orkestra ve yüksek bir notaya ulaşamadığında yükselen bir koro tarafından veda turunda desteklenen klasik bir rock efsanesi gibi görünüyor. Ve bunun yeterli olmaması durumunda, bu hafta gruba katılması planlanan eski Pro Bowl geniş alıcısı Antonio Brown, Ocak ayındaki bir anlaşmazlıkla ilgili hırsızlık ve batarya şarjlarına karşı hiçbir yarışma ve bir tehditle tehdit etmediği için ligden uzaklaştırılmıştı. onu cinsel suistimalle suçlayan kadın.

Çeyrek patlayıcılar 2019 sezonunun sonunda son ayaklarında göründü. Roethlisberger yılın çoğunu dirsek yaralanmasıyla kaçırdı. Teddy Bridgewater, Brees'in daha zorlu hareketlerini yapıyordu. Rivers, Los Angeles Chargers ile son sezonunda 20 müdahale etti. Devler, 38 yaşında artık akranlarına yetişemeyen Eli Manning'i merhametle kenara aldı. New England Patriots'un kadrosu etrafına dağılırken, Brady yıkanmış görünüyordu.

Nihayet, hepsinin spot ışığını Patrick Mahomes ve Lamar Jackson gibi yeni süperstarlara veya sağlıklı ve üretken oldukları üç oyunu bir araya getiremeyen bir düzine daha az adaya bırakma zamanı geldi.

ResimBen Roethlisberger, sözde topçuları atlatır ve yer altı füzeleri fırlatırdı. Şimdi daha çok genç oyun kurucu topluluklarına kısa paslar gönderiyor.
Kredi … Keith Srakocic / Associated Press

Ancak sağlıklı bir Roethlisberger, yeniden inşa edilmiş bir Steelers kadrosuna geri döndü. Rivers, sağlam Colts hücum hattı tarafından gençleştirildi ve son sezonlarının bazılarında Rivers'a koçluk yapan oyun planlama gurusu Frank Reich ile yeniden bir araya geldi. Ve Brady, Bill Belichick'i lavabonun üzerinde mikrodalga fırında yemek yemeye ve sempatik bir kulağı olan herkese homurdanmaya bırakan Patriots ile boşandıktan sonra başarılı oldu.

Yaş, bir bilgelik ölçüsü getiriyor, bu da Dave Matthews Band kutulu CD setlerine sahip olacak kadar yaşlı oyun kurucularının bu kadar etkili olmasının nedenlerinden biri. Brady ve diğerlerinin 17-21 NFL sezonundan sonra anında teşhis edemeyeceği ve karşı saldırı yapamayacağı herhangi bir kapsama planı veya yıldırım paketi yoktur. 2020'nin özellikleri, avantajlarını artırmış bile olabilir: Gaziler, rakiplerinin bu yaz Zoom toplantılarında öğrendikleri taktikleri hafızalarından hatırlıyorlar.

Bununla birlikte, çeyrek patlayıcıların başarısında, artık yeteneklerden ve yaşam deneyiminden daha fazlası var. Korsanlar, Colts, Azizler ve Steelers, oyun kurucularının altın yıllarında bir Süper Kupa kazanmak için silah ekleyerek, maaş sınırını maksimuma çıkararak ve neredeyse sadece kısa vadeli gelecek için planlama yaparak "hepsi dahil" gidiyor. Daha genç oyun kurucular, ekipleri uzun vadeli başarı için tasarruf ve strateji geliştirirken jüri ile donatılmış hücum hatlarının arkasında veya orta halli alıcı birliklerinde sıkışıp kalabilir, ancak Brady ve diğerlerine mevcut her anında avantaj sağlanır.

Brady ve diğerleri kaybolduğunda ya da emekli olduğunda ekipleri için bir hesaplaşma gelecektir. Azizler, OverTheCap.com'a göre 2021'de öngörülen maaş üst sınırının neredeyse 93 milyon doları aştı ; Takımın birbirini tamamlaması için yediye yedide lige düşmesi gerekebilir. Colts ve Steelers'ın kanatlarında geleceğin oyun kurucuları yok ve her iki takım da gelecek yıl seçilecek pozisyonda olmayacak. Bu sezon Brady'ye 25 milyon dolar garantili ödeyen Korsanlar, korkunç sonuçları garanti eden bir tür Faustian pazarlığı yapıyorlar. Bu takımlardan herhangi biri yakında Patriots imparatorluğunun kalıntıları gibi görünebilir ve bunlardan yalnızca biri (en fazla) Super Bowl'u kazanarak onu değerli kılabilir.

Sürdürülebilir mükemmellik, varsayımsal yetkilendirme ve ne pahasına olursa olsun kazanma hırsının bu karışımı, çeyrek patlayıcılara hem hayran olmayı hem de gücenmeyi mümkün kılıyor. Pek çok yönden, köklü bir kuşak çatışmasını yeniden canlandırıyorlar: Hâlâ hayati olan ama aynı zamanda geçmiş başarılardan da faydalanan eski zamanlayıcılar, devam eden başarılarını, kötü koçlara çok fazla zincirlenmiş veya kendilerini seçemeyecekleri sızıntılı hücum hatları nedeniyle tehlikeye atılan gençlere bırakıyorlar. henüz önyüklemelerine göre.

Bununla birlikte, Philadelphia Eagles ve Dallas Cowboys arasında geçen Pazar gecesi oynanan maçta Carson Wentz'e karşı Ben DiNucci'ye karşı acı çeken herkes, elimizden geldiğince Brady vs Brees gibi eşleşmelere değer vermemiz gerektiğini biliyor.