Bundesliga: Alario, Freiburg

'de Leverkusen için boşluğu dolduruyor

Freiburg 2-4 Leverkusen, Schwarzwald Stadion
(Höler 3 ', Petersen 72' – Alario 29 ', 42', Amiri 64 ', Tah 76')

Kai Havertz'in son yıllarda Bayer Leverkusen'in futbol kimliği için ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde, kulübün bu sezon Bundesliga'da kalan iki yenilmemiş takımdan biri olması küçük bir mucize. Leverkusen aynı zamanda büyük üçlü Bayern Münih, Borussia Dortmund ve RB Leipzig'in arkasındaki pelotonda başı çekiyor.

Önümüzdeki hafta sonu Leverkusen ve Borussia Mönchengladbach arasındaki yarışma, şimdiden dördüncü için erken bir çatışmaya benziyor. Geçen sezon, Gladbach, Leverkusen'in iki puan üzerinde tamamladı ve Peter Bosz ve ekibini Şampiyonlar Ligi'nin küçük kardeş turnuvasına razı olmaya zorladı. Bu sadece bu sefer Leverkusen'in kararlılığını güçlendirecek.

Bir yabancı

Önümüzdeki Pazar Gladbach'ı konuk ettiklerinde, Bundesliga'nın formda forvetlerinden birinin çizgiyi yönetmesiyle bunu yapacaklar. Lucas Alario , 2017'de River Plate'den gelişinden bu yana Leverkusen'de hiçbir zaman yıldızların ilgi odağı olmadı. Kevin Volland, Leon Bailey, Julian Brandt ve daha önce bahsedilen Havertz tarafından tutulan Alario, kulübe dışarıdan bakan biri oldu.

Arjantinli uluslararası için başlangıçların gelmesi zor oldu. Geçen sezon ligde sadece 11 topladı, ancak istatistikleri her zaman etkileyici okumalar yaptı. Bu sezon başladığı beş lig maçından biri hariç hepsinde gol attı. Freiburg'a karşı, Leverkusen'in dörde vurduğu bir günde ilk ikisini attı ve bir Bosz takımının hücum içgüdülerini en iyi şekilde gösterdi.

Alario led the line again for Leverkusen, scoring a brace to make it five league goals for him for the season

Alario, Leverkusen için bir kez daha çizgiyi yönetti ve sezon boyunca onun için beş lig golü attı.

Lars Bender takım arkadaşı için "Goller için iyi bir burnu olduğunu ve mutlak bir dövüşçü olduğunu biliyoruz" dedi. "Bunları yapması beni kişisel olarak mutlu ediyor, çünkü son birkaç yıldır her zaman kolay olmadı. Bizim için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz."

Keskin yüzeyler

Alario'nun arkadan gevşek bir pas geçtikten sonra alt köşeye lazerle attığı ilk atış, ardından Bender'ın çaprazından keskin bir bitiş izledi. Cömert bir Freiburg savunmasına karşı olsa da, Leverkusen'i zafer yoluna koyan bir çiftti.

Geçen hafta Augsburg'a karşı çifte maçın ardından, Alario'nun Freiburg'daki desteği bu sezon şimdiden beş gol attı.

Leverkusen'in 13 numarası bütün öğleden sonra bir tehditti ve Leverkusen'in ayrılan yıldızlarının boşluğunu doldurabileceğine dair daha fazla kanıt sundu. Kesinlikle şansı için yeterince uzun süre bekledi.