Bundesliga: Gladbach için Yalnız Kurt saldırısı Leipzig'in balonu

Borussia Mönchengladbach 1-0 RB Leipzig, Borussia-Park
(Kurt 60 ')

Almanya'nın en parlak genç antrenörleri Marco Rose ve Julian Nagelsmann'ın buluşması, Bundesliga için turistik bir cazibe merkezi haline geldi. Her ikisi de harika şeylere gitmeye mahkum görünüyor ve geçen sezon aralarında çekilen 2-2'lik berabere kalite ve dram açısından zengindi.

Rose-Nagelsmann rekabetinin son taksimi için aynı şey söylenemez. Hafta sonunun en iyi oyunu olarak faturalandırılan bu yarışma, yutturmaca yaşamaya yaklaşmadı. Ancak kazanan koç, Borussia Mönchengladbach'ın bu sezon ilk kez Bundesliga'nın ilk dördünü delip geçtiğini gören üç noktayı önemseyecek ve bir rollercoaster haftasını zirvede bitirecek.

Rose, Salı günü Gladbach'ı Real Madrid karşısında unutulmaz bir galibiyete yönlendirmeye çok yakındı, tarafı İspanyol devlerini parkın dışında bir saatten fazla bir süre oynadı, ancak sadece bir reşit olma performansı için gösterecek bir noktaya sahipti. Gladbach, Leipzig karşısında bu yüksekliklere yakın değildi, ancak bu kez zevk almak için üç puan onlara aitti. Leipzig için bu, Manchester United'a karşı aldıkları 5-0 mağlubiyetin ardından üzücü bir hafta için uygun bir son oldu.

Gladbach'ın 15 gün içindeki beşinci maçından sonra rahatlayan Rose, "Her iki takım için de zor bir maçtı" dedi. "Başlangıçta her iki tarafın da bacaklarında birkaç maç olduğunu gördük."

Kurt ısırıkları

Galibiyet golünün kaynağı, oyunun tek sayılabilir hücum kalitesi anı, Leipzig'in yarasına tuz basmasına hizmet etti. Hannes Wolf, Leipzig'den ödünç alıyor ve Rose'u ergenliğinden beri tanıyor, Rhineland'da yeniden bir araya gelme kararlarında önemli bir faktör. Kazananı, Patrick Herrmann'ın ipeksi bir hamle yaptığı güzel bir ara verdikten sonra geldi.

Son hedefi 2019 ortalarında RB Salzburg için olan sevinçli Wolf, "Aklımdan bir yük geldi," dedi. "Böyle bir an için bir buçuk yıl beklemek zorunda kaldım. Bu yapboz parçasının bugün yerine oturmasına sevindim. Oyun kesinlikle kendine güven veriyor. Kendimi Borussia Mönchengladbach'ın bir oyuncusu olarak görüyorum – Bu yıldan daha uzun süre burada olmayı umuyorum. "

Ve Leipzig doğumlu Rose hızlıca maç kazanan oyuncusuna övgüler yağdırdı ve Wolf'un eski kulübüne karşı oynayabileceğini bildiğini söyledi.

Taş yüzlü bir Nagelsmann bile, Wolf'u başlangıç dizilişine dahil ettiği için zıt numarasına iltifat etmek için zaman buldu. "Marco, böyle bir oyuncunun böyle oyunlar için karnında ateş olduğunu biliyor."

Fußball Bundesliga Mönchengladbach - RB Leipzig | Julian Nagelsmann (Sascha Steinbach/Getty Images)

Julian Nagelsmann, RB Leipzig'in bu kez Mönchengladbach'ta bir boş atışını daha izledi.

Kahramanlar sıfırlara

Geçen hafta bu kez yenilmez bir Leipzig, Avrupa ve yerel liglerinde ilk sıralarda yer alıyordu. Yedi gün sonra, Nagelsmann, Mönchengladbach'daki takımına dört gün öncesine göre daha fazla direnç göstermiş olsa bile, kulüpteki havayı karartan bir hafta boyunca kara kara kara kara kara kara düşünmeye başladı .

Nagelsmann, "Beraberlik adil bir sonuç olurdu gibi geldi" dedi. "Son 30 dakikada çok fazla baskı uyguladık, ancak ilk yarıda değil. 90 dakikanın üzerindeki baskı talihsiz bir yenilgide konuşulamayacak kadar azdı."

Odadaki fil Timo Werner. Leipzig, son transfer döneminde dünya çapındaki tek hücum oyuncusunu sattı ve futbolun son 180 dakikasında gol atacak gibi görünmedi.

Saldıran soyağacıyla karşılaştıkları iki takım, cevap vermeden onları yendi ve daha da kötüsü, bir sonraki maçları Avrupa'nın Paris Saint-Germain'deki en güçlü saldırılarından birine karşı oynayacak.