Bundesliga: Schalke'nin galibiyet beklemesi devam ediyor

Schalke 1-1 Stuttgart, Veltins Arena
(Thiaw 30 '- Gonzalez 56' kalem.)

Altı maç ve Schalke hala kazanamadı.

Stuttgart'a karşı iç sahadaki beraberlik, şu anda Schalke için galibiyetsiz 22 lig maçı olduğu anlamına geliyor ve Bundesliga tarihindeki ikinci en kötü koşuyu işaret ediyor (Tasmania Berlin 1965 / 66'da 31 maç galibiyet almadan gitti).

Malick Thiaw'ın kafa vuruşu Schalke'ye ilk yarıda liderlik yapmak için yeterli olabilirdi, ancak başka bir kötü performansı örtbas etmek için yeterli değildi. Hiç kuşkunuz olmasın, Schalke bir puan aldığı için şanslıydı.

Stuttgart vuruldu, geçti ve ev sahiplerini ele geçirdi. Schalke'nin orta sahası, baş antrenör Manuel Baum'un maçın çoğunu kenardan "ortayı kapat" diye bağırarak geçirmesine neden olan boşluklar bırakmaya devam etti. Schalke bunu ve daha fazlasını yapmak için mücadele etti ve Bundesliga'da en çok mücadeleyi kazanan Wataru Endo'yu temizlemek ve toplar ardına kazanmak için bıraktı.

Malick Thiaw scored his first Bundesliga goal

Malick Thiaw ilk Bundesliga golünü attı

Stuttgart itme

Baum'un talimatları iyi niyetliydi ama Schalke'nin stresini arttırmaktan biraz daha fazlasını yapıyor gibiydi. Paslar yanlış yerleştirilmişti, saldırganlık veya yaratıcılıktan yoksun oldukları açıkça görülüyordu.

Baum, "İlerlemek için zararsızdık," dedi. Gerçekten de, bu, o kadar güvensiz ve o kadar zayıf bir taraftır ki, artık kaliteli bir konuşma haline gelmiştir. "Bugün bize bir C eksi verirdim," dedi Baum, tarafının performansını hangi sınıfta vermiş olurdu diye sorulduğunda.

Schalke'nin bir puan kazandığı göz önüne alındığında, geçer not muhtemelen adildir, ancak cömert kalır. Salif Sane'den açıklanamayan bir hentbol, Stuttgart'a ihtiyaç duydukları ve hak ettikleri ekolayzırı verdi ve bir saniye sonra ziyaretçiler için kesinlik kazandı.

Asla gelmemesi bir yandan Schalke'nin kalecisi Frederik Ronnow'un bir vasiyetiydi, ama aynı zamanda Stuttgart'ın belki de olabileceği kadar acımasız olmadığını hatırlattı .

Gonzalo Castro, hakemin performansından duyulabilir bir şekilde hayal kırıklığına uğradı, ancak Stuttgart'ın üst üste ikinci hafta olması gereken üç puanı alamamasının nedeni bu değildi.

Schalke için galibiyetsiz galibiyet serisine, tarihsel olarak kötü -17 gol farkı ve son iki maçında hedefe sadece iki şut atan bir hücum eşlik ediyor. Şu anda kulüp hakkında her şey açık.

Gelecek hafta Alman Kupası ilk tur çekilişinde gecikmeleri belki de çaresizce desteğe ihtiyaç duyan bir taraf için mükemmel bir zamanda geliyor.