Bundesliga: Stuttgart, vahşi ve harika

arasında kekeme

Stuttgart 1-1 Köln, Mercedes-Benz-Arena
(Mangala 1 '- Andersson kalem. 23')

Stuttgart'ın herkese izlemenin ne kadar eğlenceli olduğunu hatırlatması için sadece 24 saniyeye ve Bundesliga'daki bir sonraki en iyi şey olmaktan ne kadar uzakta olduklarını göstermek için 45 dakikaya ihtiyacı vardı.

Sürekli dikey geçiş arayan oyunculardan oluşan bir saldırı, Orel Mangala'nın ilk kez bitirmesiyle düzgün bir şekilde sona erdi. Köln o kadar sersemlemişti ki, Daniel Didvai bara çarptı ve Timo Horn bir çabayı elinden almak zorunda kaldı.

Stuttgart, emekli Mario Gomez'den hızlı bir şekilde ayrılan , Holger Badstuber'i ve 2019 küme düşmesini üst uçuştan atan daha genç, daha hızlı, daha agresif bir takım gibi görünüyordu.

On dokuz yaşındaki Silas Wamangituka her oynadığında daha iyi görünüyor ve 2 metre boyundaki forvet Sasa Kalajdzic, Stuttgart'ın çizgisinde lider bir faktör olmaya devam ediyor. Orta sahaya sağlam bir Wataru Endo ve sol kanatta Tanguy Coulibaly'nin yeteneklerini ekleyin ve bu açıkça yeni bir Stuttgart takımı.

Sportif direktör Sven Mislintat'ın işe alımı, tıpkı Pellegrino Matarazzo'nun koçluğu gibi çiçek açmaya başlıyor. Bundesliga'ya geri dönmek için sorunsuz bir yol olmayabilirdi, ancak Stuttgart önceki birçok sorunu çözmüş görünüyor.

The game turned into a physical battle

Oyun fiziksel bir savaşa dönüştü

Devam eden çalışma

Atakan Karazor'un ceza sahasındaki beceriksiz faulü ve Coulibaly'nin moladan önce sayı yapamaması, Stuttgart'ın hala gelişim döngüsünün ortasında olan bir taraf olduğunu gösterdi.

Stuttgart'ın bu sezonu henüz kazanmamış bir tarafa kontrolünü kaybetmesi, belki de tüm heyecanlarına rağmen hala devam eden bir çalışma olduğunun en bariz kanıtıydı .

Sebastian Andersson, "10 dakikaları var, sonra 10 dakikamız var, sonra 10 dakikaları var. Öyle hissettirdi," dedi sonra Sebastian Andersson.

Bu Stuttgart tarafı bazen dengeyi bulmak için mücadele ediyor. Zaman zaman nasıl oynadıklarıyla o kadar heyecanlı görünürler ki çok fazla yapmaya çalışırlar.

İronik olarak, ikinci yarının çoğunda, Köln daha fazla kontrolü ele geçirdikçe çok az şey yapmaktan acı çekti. Andersson bir saniye daha eklemiş olabilir ve Elvis Rexhbecaj bir galibi çalmış olabilir, ancak oyun her iki tarafın da kazanmak istediği ancak bunu yapamayacak gibi görünen bir yarışmaya dönüştü.

Daniel Didavi daha sonra "Daha iyi olabilirdi ama mutsuz değiliz" dedi. "Bugün sansasyonel değildi, ancak 10-15 dakika sonra Köln fena yapmadı. Biz Bayern Münih değiliz. Takımları ayırmayacağız."

Didavi'nin Stuttgart'taki yutturmacayı bastırma girişimleri takdire şayan olsa da, baş antrenörü sık sık cesur olduğundan söz eden bir takım, bunun bir kazanılan değil iki puan düştüğünü hissetmelidir.