Şampiyonlar Ligi: Bayern Münih, Salzburg'da altı ile Flick'in bir yılını kutluyor

RB Salzburg 2-6 Bayern Münih , Red Bull Arena
(Berisha 4 ', Okugawa 66'Lewandowski 21 'kalem, 88', Kristensen og 44 ', Boateng 79', Sané 83 ', Hernandez 90 + 1')

Hansi Flick'in Bayern Münih'in geçici baş antrenörü olarak devreye girmesinden bu yana bir yıl önce, üçlü şampiyonlar arka arkaya 14. Şampiyonlar Ligi galibiyetlerini tamamladılar.

Şu anda kulüp etrafındaki konuşmaların çoğu David Alaba'nın geleceğini çevreliyor olsa da, bu Bayern'in Avrupa şampiyonluğunu savunmak için bir adım daha atmasıyla ilgiliydi.

İlk dört dakika içinde kabul etmek kesinlikle bir geri adımdı, oyun sağlam bir şekilde dengede iken saat işaretinden hemen sonra bir ekolayzır kabul ediyordu, ancak Bayern'e karşı son zamanlarda oynanan çoğu gol gibi, zafer illüzyonundan biraz daha fazlasını veriyorlar.

Salzburg baş antrenörü Jesse Marsch daha sonra "75 dakika boyunca dünyanın en iyi takımıyla baş başa gittiğimizi düşünüyorum" dedi.

Salzburg için sorun son 15 dakikaydı, önceki 75'in çabaları onları yakaladı. Marsch, "Bir baraj yıkılması gibiydi," dedi.

Bayern vidayı çevir

İki takımın oyun tarzları göz önüne alındığında, goller için belirlenen bir oyunda bile, Bayern'in son 11 dakikada dört kez evi süpürmesi, Bavyeralıların yorucu bir rakibe karşı acımasızlığını sergilediklerinin en son örneğiydi. Muhteşem, kıvrılma çabası gösteren Leroy Sané'nin eklenmesi –   15 dakika ile yardımcı olur.

Bu formda ve bu koçun altında, mükemmel bireysel performanslar düzenli bir olay haline geldi. Manuel Neuer birkaç mükemmel kurtarış yaptı, Joshua Kimmich ise her zamanki gibi çalışkandı.

Salzburg'daki yağmurlu ve boş bir stadyumdaki bu biraz çılgın galibiyet, bir bakıma eski Bayern'di. Kabul edelim ki, her zamanki tercihleri gibi, oyunu daha erken bitirmek için bir telaş kaçırdılar, ancak son gelişme, bu tarafın her zaman kazanabileceğine gerçekten inandığının kanıtıydı.

Güveniniz için arka arkaya 14 galibiyet bunu yapar. Gerçekte, bundan çok daha fazlasıdır.

Mergim Berisha scores at the near post

Berisha'nın açılışı RB Salzburg'un ödülü oldu

Fiske topu

6 Kasım 2019'da, Niko Kovac'ın ayrılmasından sadece günler sonra, Flick, Bayern'in Olympiacos'a karşı 2-0 Şampiyonlar Ligi grup aşaması galibiyeti için ara olarak devreye girdi. Bayern'in gol atması bir saatten fazla sürdü ve Kovac hükümdarlığından ihtar oyalandı, ancak Bayern ısrarcı görünüyordu. Sadece iki gol atmış olabilirler ama 27 atış yaptılar. Bu, serbest bırakılmayı bekleyen saldıran bir taraftı.

Bir yıl ileri sarıldıkları açıktır. Salzburg'daki altı gol, sizi iki kez görünmenizi sağlayan sayılara ekler.

Dünyada benzeri görülmemiş bir değişimin eşlik ettiği Flick yönetiminde 48 maçlık bir futbol yılında Bayern 44 kazandı, çarpıcı 160 gol attı, sadece 41 yedi ve maç başına ortalama 2,77 puan aldı.

Flick, hakimiyet üzerine kurulu bir takımı daha da iddialı hale getirdi, hem genç hem de deneyimli oyuncuları bir sonraki seviyeye taşıdı ve ilk yılında hepsini kazandı.

Flick'in bir yılı böyle görünüyorsa, Bayern hayranlarının dört yıl daha oy kullanması şaşırtıcı olmaz.