Şampiyonlar Ligi: Immobile'ın hayaletinin peşini bıraktığı kasvetli Dortmund

Lazio 3-1 Borussia Dortmund, Stadio Olimpico
(Hareketsiz 6 ', Hitz og 23', Akpa-Akpro 76 '- Haaland 71')

Dortmund'un emrindeki tüm hücum yetenekleri için, şovu çalan, 2015'te attıkları bir oyuncuydu. Ciro Immobile, Dortmund için 24 maçta sadece üç gol attı, ancak İtalya'da yeniden doğmuş bir oyuncu ve Lazio'ya Salı gecesi ikna edici bir galibiyete öncülük etti.

Bu, Lazio'nun 13 yıldır yarışmadaki ilk galibiyetiydi ve öne çıkmaları, kaptanları ve tılsımları Immobile için küçük bir payda olmadı. Geçen sezon Capitale kulübü için 44 maçta 39 gol topladı ve gecenin gidişatını belirleyen ustaca bitirmesi oldu.

Daha sonra Lazio, Dortmund'u öldüren üçüncü adına bir asist yaptı ve 80 dakika sonra iyi bir dinlenme için sahayı terk etti. Oyun tam bir stadyumun önünde oynanmış olsaydı, Immobile kesinlikle sahayı ayakta alkışlamaya bırakacaktı. Oyunun şu anda gerçekten özlediği anlar.

Bloklardan yavaşlayın

Dortmund için ikinci yarıya kadar hiç gitmediler. Immobile'ın açıcısı, 17 yaşındaki Jude Bellingham'ın gevşek bir topunun ardından geldi, Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçına çıktı, ancak ilk yarıda geri çekildi. İkinci yarışa girdiğinde, resmi olarak Marvin Hitz'in kendi kalesine gol attığı ancak yakın görevde uyuklayan Lukas Piszczek'in gerçekten temel bir hatası olduğu söylenen Dortmund'un tırmanması gereken bir dağ vardı.

Dortmund için sahanın her yerinde kötü performanslar vardı ve F Grubu'nun galiplerini belirlemede uzun bir yol kat edebilecek bir oyunda Dortmund, kendilerini arka plana attı.

Fussball | Champions | League Lazio - Borussia Dortmund (Alberto Lingria/Reuters)

Reus ve Haaland, Roma'da zor bir gece yaşadı.

Haaland'da umut

Gio Reyna'nın tanıtımı Dortmund'un saldırılarına biraz akışkanlık ve ustalık sağladı ve bu, ilk yarıda görünmez olan Erling Haaland'dan en iyi sonucu getirdi. Amerikalı'nın alan bulma ve etrafındakilere düzgün geçişler yapma yeteneği, Haaland'ın nihayet Lazio'ya biraz zarar vermesine izin verdi.

Reyna'nın sağdan gelen akıllı alçak topu, topu ağın çatısına yakın mesafeden vurarak zar zor adım atan Haaland'ı bulduğunda ikisi bir araya geldi.

Jadon Sancho'nun da topu daha fazla görmeye başlamasıyla Dortmund tehlikeli görünmeye başladı. Ancak ev sahibi, gittikçe endişeli bir Lazio savunmasını araştırırken, ev sahibi ayrıldı ve maçı bir yarışma olarak sonlandırdı. Immobile kaçınılmaz olarak dahil oldu ve yerine Jean-Daniel Akpa-Akpro'nun Şampiyonlar Ligi yayında bitirmesi için topu geri çekti.

Dortmund'un İtalya'daki son zaferi 2008'de Udinese'ye karşı, İtalya'daki son Şampiyonlar Ligi galibiyetleri 2003'te AC Milan'a karşı oldu. Bu koşuyu bitirmek için bekleyiş sürüyor.

Olduğu gibi

FT Lazio 3-1 Borussia Dortmund – Her şey bitti. Dortmund'un ilk Şampiyonlar Ligi maçı Roma'da kapsamlı bir mağlubiyetle sonuçlandı. Yavaş başlangıçları onlara mal oldu – asla iyileşmediler – ve eski kulübüne karşı son gülen Ciro Immobile.

90 '+ 2 Şimdi durma süresinin derinliklerine. Dortmund vazgeçmedi, ama bu parmaklarının arasından kayıp gitti.

90 ' Dortmund hala kapıyı çalıyor. Ama Lazio kilitledi.

88 ' Şampiyonlar Ligi'nde 13 yıldır ilk galibiyet Lazio için dokunaklı uzaklıkta.

85 ' Bu iyi organize olmuş ve aç Lazio takımına karşı çok zor bulan Dortmund için zaman doluyor.

80 ' Ciro Immobile oyundan çıkıyor ve yerine Felipe Caicedo oyuna dahil oluyor. Immobile bu gece eski kulübüne musallat oldu.

79 'Haaland şans! Sancho, ince kafa devrilen Haaland için bir haç çıkaran Meunier'in yoluna parlak bir top kaydırıyor.

78 ' Dortmund sub: Reinier açık, Reus kapalı.

77 ' Bu, eşitleyiciyi tehdit etmeye yeni başlayan Dortmund için öldürücü bir darbe. Ancak tezgaha yakalandılar ve bu sezonki ilk Şampiyonlar Ligi maçları muhtemelen puan almadan bitecek gibi görünüyor.

76 'GOL! Lazio 3-1 Borussia Dortmund – Akpa-Akpro skoru! Immobile, Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçında yakın mesafeden bitiren Akpa-Akpro için topu geri çekerken yine karıştı. Bu kesinlikle Dortmund için perdeler.

Fußball | Champions League | Lazio Rom - Borussia Dortmund (Alberto Pizzoli/AFP/Getty Images)

Golcü Akpa-Akpro, Immobile ile Lazio'nun üçüncüsünü kutluyor

71 'GOL! Lazio 2-1 Borussia Dortmund – Haaland gol atıyor! Erling Haaland tarafından vurgulanan bir bitiş. Reyna, sağdan akıllı bir alçak orta ile onu seçiyor ve Haaland'ın ilk kez bitirmesi, ağın çatısını neredeyse kalenin çerçevesinden söküyor. Dortmund geri döndü.

Fußball | Champions League | Lazio Rom - Borussia Dortmund (Alberto Lingria/Reuters)

Yaşam çizgisi: Haaland, Dortmund için açığı yarı yarıya düşürdü

69 ' Dortmund, Lazio'nun elindekini korumak için geri çekilmesiyle soruşturmaya başladı. Sancho, Witsel ile takas ederken topun daha fazlasını görmeye başladı, ancak Belçikalıyı bir daha bulamıyor.

67 ' Dortmund'dan Sancho, yükselen güdüsünün bol miktarda zehiri olmasına rağmen tepesinde sadece birkaç santimetre olan Guerreiro'ya bırakan Reus'u bulur.

65 ' Dortmund sub: Brandt açık, Piszczek kapalı. Meunier, Brandt'ı ağırlamak için Dortmund'un sağına geri döndü.

63 ' Reyna onu kitaba doğru takip ediyor. Ne için olduğundan tam olarak emin değilim.

60 ' Delaney, orta sahada birkaç sert mücadele sonrasında kitaba girdi, bunlardan ilki hakemin beğenisine göre çok agresifti.

55 ' Reus vuruşunu yanlış yapıyor ve sanki suçluymuş gibi çimlere bakıyor. Reus bu gece hiçbir şey yapmadı.

53 ' Haaland yine harika bir pozisyona giriyor ancak onu reddetmek güzel bir geç meydan okuma. Haaland mırıldanmaya başlıyor.

51 ' Bu, Haaland'ı bu oyunda ilk gördüğümüz şey.

50 'Haaland şans! Norveçli oyuncu, geniş adımlarını kullanarak şut pozisyonuna doğru yol alır, ancak güçlü şutu Strakosha tarafından iyi kurtarılır.

46 'İKİNCİ YARI. Roma'ya geri döndük. Dortmund için molada bir değişiklik ve bu, Bellingham için Reyna ile hücumda olan bir değişiklik. Ne yazık ki, 17 yaşındaki futbolcu için unutulmaması gereken bir Şampiyonlar Ligi ilk maçı değildi.

45 'HT Lazio 2-0 Borussia Dortmund – Lazio molada lider ve Dortmund sadece iki geride olduğu için şanslı olabilir. İtalyanlar tarafından mükemmel bir gösteri, Dortmund'dan iğrenç bir gösteri.

42 ' Luis Alberto topa vurunca sarı kart gördü. Bu arada UEFA, Lazio'nun ikinci golünün aslında Marvin Hitz'in kendi kalesine gol olduğuna karar verdi.

40 ' Görünmez olan Haaland, Dortmund için yaşam sinyalleri veriyor, ancak bir Dortmund korneri için Lucas tarafından engellendi.

39 ' Lazio'nun bu ilk yarıda mükemmel olduğu söylenmelidir. Dortmund'un ilk yarıya çaresizce ihtiyacı var ve kesinlikle Lucien Favre'ın molada takımında değişiklik yapması gerekiyor.

25 ' Dortmund burada çırpınıyor. Lazio'nun açlığı ve keskinliği ile örtüşmüyorlar ve Lazio, liderlikleri için iyi bir değer.

23 'GOL! Lazio 2-0 Borussia Dortmund – Felipe iki yaptı! Felipe, Piszczek'i geride bırakırken ve başını Hitz'in ötesine çevirirken, Dortmund'un köşesinde savunan Slack.

Fussball | Champions | League Lazio - Borussia Dortmund (Fabrizio Corradetti/LaPresse/imago images)

Felipe, Lazio'nun ikinci golünü kutluyor, ancak gol daha sonra Marvin Hitz'in kendi kalesine atılacaktı

22 'Büyük kurtar Hitz! Correa temiz gönderilir ama Hitz ayağa kalkar ve büyük bir mola verir.

21 'Dortmund için büyük şans! Piszczek, ileriye doğru giden ve topu sadece Strakosha'yı yenmesi gereken ama ona doğrudan vuran Guerreiro'ya doğru kaydıran mimar.

19 ' Dortmund topa sahip olma büyüsünden zevk alıyor, ancak onunla hiçbir şey yapmıyor. Şu anda çok üstün olan bir Lazio takımına karşı tamamen fikirlerin dışında bakıyorlar.

16 ' Guerreiro, neredeyse Immobile'ı tekrar oyuna sokan Lazio için tekrar bir tabağa koyuyor.

15 ' Immobile için bir şans daha! Bu sefer vücudunu sağ ayağına alacak şekilde ayarlamaya çalışıyor ve bu da Hummels'e bloğu oluşturması için yeterli zamanı veriyor.

14 ' Immobile, Hummels'e temiz bir çift topuklu göstererek ve Hitz'in avuçlarını sokarak hedefe bir kez daha baktı. Lazio burada çok daha iyi bir takım. Oyunlarında çok daha fazla yoğunluk ve amaç. Dortmund'un uyanması gerekiyor.

12 ' Piszczek, Sancho'nun savurgan köşesinde muazzam bir kafa vuruşuyla karşılaştı, ancak Strakosha tarafından devrildi.

11' Meunier gecenin ilk köşesini kazanmak için Sancho ile birleştirerek, Dortmund hareketli geçmeye çalışır.

10 ' Lazio, erken aşamalarda çok daha fazla yoğunluk gösteriyor. Açıkçası Dortmund henüz ortaya çıkmadı.

8 ' Dortmund, oyunun ilk anlamlı atağı olan ağır bir başlangıç için gerçekten cezalandırdı. Simeone Inzaghi ve Lazio tarafı için mükemmel bir başlangıç.

6 'GOL! Lazio 1-0 Dortmund – Hareketsiz skorlar! Bu Dortmund'a erken bir darbe oldu ve eski forvet oyuncusu Immobile olmalıydı. Bellingham'ın serbest bıraktığı bir top, Correa tarafından ele geçirilir ve hemen Immobile'ı bulur ve yakın mesafeden Hitz'in yanından geçer.

Fussball | Champions | League Lazio - Borussia Dortmund (Fabrizio Corradetti/LaPresse/imago images)

Immobile, Lazio'ya erken bir liderlik yaptıktan sonra kutlamalara liderlik ediyor

5 ' Lazio'dan gelen bir hücumun ilk ipucu, Fares solda iyi bir pozisyona giriyor, ancak haçına çarpıyor.

3 ' Bu gecenin hakemi bu sezon şimdiden üç kırmızı kart yayınladı. Şu anda Inter Milan'a yaptığı işten çıkarma nedeniyle yerel yasağı çeken Ciro Immobile için kötü haber.

1 'BAŞLANGIÇ – Roma'da koşuyoruz!

Neredeyse gösteri zamanı!

Dortmund'un ısınması sürüyor …

Hareketsiz kuvvet

Ciro Immobile bu gece bazı eski arkadaşlarla karşılaşacak. İtalyan, 2014'te Dortmund tarafından imzalandı ancak hiçbir zaman Almanya'ya yerleşmedi ve 24 maçta sadece üç gol attı. Ancak formunu memleketinde buldu ve geçen sezon kulüp ve ülke için 47 maçta 42 gol topladı.

Eksik Lazio

Dortmund, Lazio'yu iyi bir zamanda yakalıyor. İtalyanlar, Cagliari'de bir açılış günü galibiyetinin ardından üç maçtan ikisini kaybederek kampanyaya oldukça kötü bir başlangıç yaptı. Inter Milan'da 1-1 berabere kalırken Atalanta ve Sampdoria'ya karşı büyük mağlubiyetler yaşandı.

Takım haberleri!

Borussia Dortmund'un Roma'da ilk 11'i açıklandı. Jadon Sancho, Erling Haaland ve kaptan Marco Reus birlikte başlıyor. Genç İngiliz Jude Bellingham da başlıyor ve Marvin Hitz kaledeki yerini koruyor. Julian Brandt ve Gio Reyna yedek kulübesinde. İşte tam başlangıç dizilişi …

Bu sırada Lazio böyle sıralanır …

– Devamını oku: Bundesliga Bülteni: Reus Dortmund'un süper alt oyuncusu Müller, Bayern için parlıyor

Önceki m eetings

Bu iki taraf daha önce Avrupa turnuvasında 1995 UEFA Kupası çeyrek finallerinde bir araya geldi . Lazio, Steffen Freund'un kendi kalesine attığı gol sayesinde Roma'da kendi sahasında 1-0 galibiyet elde etti , ancak Dortmund , Westfalenstadion'da 2-0 galibiyetten sonra ilerledi.   Maç kağıdında Stephane Chapuisat ve Karl-Heinz Riedle ( uzatma anında) ile.

Eğlenceli gerçek

Dortmund üste beşinci Şampiyonlar Ligi kampanyası başlamadan ederken, Lazio 13 yıllık bir aradan sonra onların dönüş kutluyor. İtalyanların 2007-08 kampanyasındaki en son görünümleri, Real Madrid, Olympiacos ve Werder Bremen'in yer aldığı bir grubun sonunu tamamladı.

Maç öncesi spot ışığı : Erling Haa l ve

Dortmund'un Norveçli yıldızı , Şampiyonlar Ligi ilk sezonunda sekiz maçta sadece 10 gol attı. Bu gollerden sekizi, Salzburg ile grup aşamalarında geldi ve PSG'ye karşı BVB için bir destek attı ve onu gol başına 55 dakikadan biraz fazla bir klipte bıraktı .

Eğlenceli gerçek

Dortmund tek grup aşaması s gelmiş hepsi son 16 Avrupa deplasmanda maçları (D4 L9), üç galibiyet almış. İtalya'daki rekorları, olası bir 16'dan (D2, L10) sadece dört galibiyetle okumayı keyifli kılmaz.

Maç öncesi gündem : Ciro Immobile

Forvet Ciro Immobile , 2014-15'te Borussia Dortmund kitaplarında yer aldı . O 24 Bundesliga maçında sadece üç gol geçirildi, ancak altı UEFA Şampiyonlar Ligi maçında dört çentikli. Lazio'ya katıldığından beri , 181 maçta 126 gol atarak atış botlarını yeniden keşfettiğini söylemek doğru olur .

Eğlenceli gerçek

Hiç atan bu sezon turnuvaya gecikmeli start verilmişti yaptığı ilk ama, üzerinde, kulübün genç Şampiyonlar Ligi görünüm yapımcısı 17 gün olma şansı kaçırmış oldu Jude Bellingham Dortmund' ın en genç oldu. Giovanni Reyna, geçen sezon 17 yıl 95 gün yaşlanarak PSG'ye karşı oynadıktan sonra rekoru elinde tutuyor .

Muhtemel kadro: Lazio

Strakosha Patric, Acerbi, Hoedt – Milinkovic- Savic Parolo, Lucas Leiva – Ücretler, Luis Alberto – TAŞINMAZ Correa

Muhtemel kadro: Borussia Dortmund

Bürki – Piszczek , Hummels, Delaney – Meunier, Bellingham, Witsel, Tehlike – Sancho, Reus Haaland