Buffalo Bonoları Stefon Diggs Trade'i Kazandı mı?

İnsanlar bağları sevmez. Kazanmak isterler ve başkalarının kaybetmesini isterler.

Bu, yıllardır ortalıkta dolaşan ama en iyi İngiliz romancı W. Somerset Maugham tarafından söylenmiş bir özdeyiş.

"Artık yaşlandığıma göre, çoğumuz için kişisel başarı elde etmenin yeterli olmadığını anlıyorum," dedi Maugham. "Birinin en iyi arkadaşı da başarısız olmuş olmalı."

Bunu akılda tutarak, bir ticaret her iki takım için de kesin bir başarı olarak göründüğünde ne olur? Bu durum, geniş alıcı Stefon Diggs'i gönderen gişe rekorları kıran bir anlaşma ve taslak seçim paketi için Bills'e son tur seçiminin her iki takıma da tam olarak istediklerini verdiği Buffalo ve Minnesota'da yaşanıyor.

Pazartesi günü Kansas City'ye 26-17 mağlup olan takımın Buffalo adına gol atan Diggs, 4-2 Bills için baskın güç oldu. Diggs için satın alınan seçimlerden biriyle alınan geniş bir alıcı olan Justin Jefferson, Vikinglerin (1-5) yeniden inşası için birkaç parlak noktadan biri oldu.

Bills için, Diggs'in eklenmesi ekibin yapısını değiştirdi. Ara sıra cesaretlendiren Josh Allen, son iki haftadır tereddüt etmeden önce ligin En Değerli Oyuncu Ödülü için meşru bir aday gibi görünüyordu. John Brown ve Cole Beasley, takımın Diggs'in arkasındaki 2 ve 3 numaralı alıcıları olarak amaç bulmuş görünüyor. Ve Buffalo, savunma ile ilgili bazı sorunları çözerken, Pazartesi'ye 1992'den beri ilk kez ilk beşte ilk beşte girdi.

Diggs'e gelince, kariyerindeki belki de en iyi futbolu oynuyor. 555 yarda aldığı galibiyet ona maç başına 92.5 veriyor – kariyerinin zirvesi – ve kariyerinde ikinci kez yoluna çıkan topların yüzde 70'inden fazlasını yakalıyor. NFL'nin Next Gen istatistik veritabanına göre , artan ilgiye ve oldukça sıkı kapsama alanına rağmen, Pazartesi günkü oyuna giren resepsiyon başına ortalama 2,7 yarda ayrılma ile bunu yapıyor.

Diggs, daha fazlası için hevesli olduğunu söyledi.

"Her zaman büyüklüğün peşindeyim," dedi. Olabileceğimiz yere yakın olmadığımızı hissediyorum.

ResimN.F.L.'ye sadece altı maç var. kariyer, Justin Jefferson her şeyi son derece kolay gösteriyor.
Kredi … Elizabeth Flores / Star Tribune, Associated Press aracılığıyla

Diggs kişisel başarı elde ederken, varlığının takım arkadaşları için alanı nasıl açtığı da dikkate değer. Rakipleri Diggs'e odaklanırken Allen, dördüncü çeyrek golü Brown'a attı ve takımın 4-0 başlangıcı sırasında Tyler Kroft'u sıkı bir şekilde bitirdi.

Diggs, "sadece bir kişi" olduğunu söyledi, ancak başkaları üzerinde yarattığı etkiyi kabul etti ve "Benim işim açılmak veya diğer adamları açmayı gerektirir" dedi.

Buna rağmen, Minnesota'nın şu ana kadar bu ticareti kazandığına dair makul bir iddiada bulunabilirsiniz. Ya da en azından Vikingler, takımın eli zorlandığında beklenenden daha iyi yaptı.

Diggs, Minnesota'da hoşnutsuz biriydi ve defalarca takas edilmek istemekten bahsediyordu. Önümüzdeki ay 27 yaşına basıyor ve bu sezon için 14,8 milyon dolarla oldukça pahalı. Bunun gibi durumlar genellikle takımların bir ticarette dolar üzerinden kuruş almasına yol açar.

Ancak Vikingler Jefferson'da altın madalya almış görünüyor.

Louisiana Eyaleti dışında 1,8 metrelik 202 kiloluk bir alıcı olan Jefferson, sadece 21 yaşında ve önümüzdeki dört sezon için toplamda 13,1 milyon dolarlık sözleşme altında – Diggs'in bu yıl yapacağından daha az.

Bu indirimli orana rağmen Jefferson, 537 yarda alan NFL'de dördüncü sırada, toplamda bir oyuncunun ilk altı maçında en fazla 2003 Kardinallerinden Anquan Boldin'i takip ediyor. Ve Jefferson, 166 ve iki gol atışı da dahil olmak üzere, son dört maçının üçünde 100 metreden fazla hız kazanıyor.

Yoluna atılan topların yüzde 77,8'ini yakalıyor ve resepsiyon başına ortalama 19,2 yarda ile ciddi bir dikey tehdit.

Mücadele eden ekibin Jefferson'a olan inancı belli oldu. Birçoğu, Kirk Cousins'in 4. Hafta galibiyetinde pratik olmayan bir omuzdan atma ile kilit bir durumda çaylağa güvendiğini not etti. Ancak Jefferson'a daha da büyük bir destek, Pazar günü Atlanta'ya zarar verdi. İlk yarıda Jefferson'a yapılan atışlarda kuzenler iki kez yakalandı, ancak takımın 40-23 mağlubiyetine rağmen kariyerinin en iyi maçına sahip olan genç yıldızı hedef almaya devam etti.

Kredi … Mark Zaleski / Associated Press

Diggs'in ayrılışı Vikingleri hoşnutsuzluğundan kurtarmadı ve Pazar günü alıcı Adam Thielen ilk yarıda kuzenleri kenarda azarlarken öfke patladı. Ancak Jefferson, takım arkadaşlarına Thielen'in birkaç hafta önce taklit etmeye çalıştığı Griddy dansını tanıtarak, işleri hafifletmek için üzerine düşeni yaptı.

Jefferson'un uzun vadede Diggs'i takip edip edemeyeceği açık bir sorudur. Diggs, play-off'ları yapması beklenen bir takım için 1 numaralı alıcı olarak gelişen, bilinen bir varlıktır. Jefferson, kendisini tanımayan takımlardan, genellikle geniş bir farkla takip eden ekibinden ve sahanın diğer tarafında Thielen'den yararlanıyor. Ancak bu sezon gol atan en genç oyuncu olan Jefferson, hızlı gelişimi hakkında birkaç hafta önce sorulduğunda mükemmel bir noktaya değindi.

"Bundan önce herhangi bir sezon öncesi falan yoktu," dedi. Sanırım bunun benim sezon öncesi olduğunu söyleyebilirsin ve ben daha yeni başlıyorum.

Belki bu ender durumda, bir beraberlik tamamdır.