Enbrighten Outdoor Plug-in Wi-Fi Smart Switch incelemesi: İyi fiyat, düşük performans

Jasco'nun Enbrighten Dış Mekan Plug-in Wi-Fi Akıllı Anahtarı, yakın zamanda piyasaya sürülen duvar içi akıllı anahtarına eşlik eden bir üründür ve tasarım (ve konumsal amaç) biraz farklı olsa da, iki ürün diğer açılardan oldukça benzerdir.

Donanımla başlayalım. Çoğu dış mekan akıllı prizi gibi, Enbrighten de kapalı bir dış prize kolayca bağlanmasını sağlayan kısa bir saç örgüsü içerir. Güç kablosunun tabanındaki küçük bir lastik halka, onu bir çiviye veya kancaya takmanıza izin verir, böylece yere dayanmaz.

Bu inceleme, TechHive'ın rakip ürünlerin incelemelerini bulacağınız en iyi akıllı prizler kapsamının bir parçasıdır ve ayrıca alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken özellikler için bir alıcı kılavuzu.

Tek, hava koşullarına dayanıklı bir güç düğmesi, Wi-Fi'ye (mavi) bağlı olup olmadığını ve gücün açık olup olmadığını (kırmızı) size bildirmek için düğmenin içine gömülü mavi ve kırmızı LED'ler ile her iki çıkışı aynı anda kontrol eder. Kırmızı LED'in işlevini değiştirebilir veya tamamen kapatabilirsiniz ama mavi olanı değiştiremezsiniz. Bir priz kullanılmıyorsa, sert bir kauçuk kapak, her bir soketi, elemanları dışarıda tutmak için kapatmanıza izin verir, ancak contayı muhafazaya bağlayan ince plastik şeridin zamanla elemanlara dayanacağından şüpheliyim.

enbrighten açık wi fi akıllı priz Jasco Ürünleri

Bağlı soket kapakları, kullanılmadığında prizleri korur, ancak plastik biraz dayanıksızdır.

Cihaz yalnızca 2,4 GHz ağlarla çalışır ve iç mekan anahtarı ile aynı güç özelliklerine sahiptir: İki topraklı priz, 1.875 watt'a kadar genel amaçlı / dirençli kullanım ve maksimum 1/3 beygir gücünde motorlu güç için derecelendirilmiştir. (Bu rakamlar, her iki çıkış birlikte maksimum toplam çekiliş şeklindedir.)

İç mekan prizi kolayca kurulurken, dış mekan versiyonuyla ilgili biraz sorun yaşadım – ancak tüm testlerimi yönlendiricimden aynı yerde ve aynı mesafede yaptım. İlk olarak, fişin ağıma kaydolması birkaç deneme aldı, genellikle kurulum sırasında zaman aşımına uğradı ve baştan başlamayı gerektirdi.

Sonunda onu bağladım, ancak oradan performansının düzensiz olduğunu gördüm. Bazı günler duyarlı ve hıçkırıksız davranırdı. Diğer günler, her seferinde birkaç saniye veya birkaç dakika için bağlantısını kaybedecekti. Enbrighten mobil uygulamasından zorla çıkmak çoğu kez durumun çözülmesine yardımcı oldu, ancak sorunlar baş döndürücü ve tamamen rastlantısaldı.

İç mekan prizinde olduğu gibi, programlama ve geri sayım zamanlayıcı modları, kolayca ayarlayabileceğiniz (akşam, sabah ve gün batımından gün batımına) bazı önceden ayarlanmış programlarla birlikte uygulamaya dahil edilmiştir. Alexa veya Google Assistant'a bağlanırsanız, anahtarla biraz daha fazlasını yapabilirsiniz, ancak HomeKit ve IFTTT desteğinin karışımda olmadığını unutmayın.

Enbrighten Dual Outdoor Wi-Fi Smart Switch 25 $ 'da, diğer Wi-Fi akıllı prizlerle aynı fiyatta, ancak bunu doğru bir öneri vermek için çok daha güvenilir bir çalışma görmek istiyorum.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.