Eğlenceler Leverkusen, başka bir Bundesliga gerilim filmi

'de Gladbach'ı yendi

Leverkusen 4-3 Gladbach , BayArena
(Alario 27 ', 41', Bailey 68 ', Baumgartlinger 82' – Stindl 18 'kalem, 29', Lazaro 90 + 3 ' )

Bundesliga'da bir karar VAR'a (video yardımcı hakem) gittiğinde taraftarlar, 40 yaşın üzerindeki herkesin kulak zarını patlatmadan önce stadyumun etrafında yankılanacak kadar yüksek sesli bir çift bip sesiyle bilgilendirilir.

Bu ses ilk yarıda iki kez çaldı ve Gladbach her iki durumda da yeşili aldı. Birincisi, Leverkusen için ilk kez geride kaldıktan kısa bir süre sonra ipeksi bir Nadiem Amiri grevine izin vermemek ve ikincisi, Lars Stindl'in Gladbach için ikinci olmasına izin vermekti. İkincisi, adli düzeyde analiz ve Köln'deki VAR ekibi tarafından yapılan çoklu tekrarların ardından geldi.

Gladbach, incelemelerin onları oyunda tutmasına rağmen rahatlayabilir, çünkü Leverkusen bu zorlu yarışmada daha etkileyici bir takımdı. Avrupa'nın en yüksek skorlu liginin maç başına ortalama dört gol ortalamasına sahip olduğu bir hafta sonu, bu bir başka yüksek oktanlı futbola hücum şöleniydi.

Lars Stindl shoots

Lars Stindl'in desteği Gladbach için yeterli değildi

İlk dört için yarış

Bayern, Dortmund ve RB Leipzig her geçen sezon ligdeki hakimiyetlerini kademeli olarak sıkılaştırırken, Leverkusen ve Gladbach geri kalanların en iyisi oldu ve bu maç gelecek sezonun Şampiyonlar Ligi için erken bir seçmeler gibi oynandı.

Gladbach, Leverkusen'i geçen sezonun son gününde sadece iki puanla Avrupa Ligi'ne dürttü ve bir noktayı kanıtlamak için çıktı. Tipik Leverkusen tarzında olsa da, daha tehlikeli başlangıçları bir ceza alarak aniden sona erdi.

Leverkusen'in düzleştiricisi kısa bir süre sonra kızgın Lucas Alario'dan geldi . Arjantinli oyuncu, ana gol tehditlerinden bazılarının ayrılmasının ardından fırsatını değerlendiriyor ve ilk hedefi şeftaliydi – hızlı bir ayrılığın ardından güzelce kıvrılan bir atış.

Oyunun ileri geri doğası devam etti. Stindl ve VAR, Gladbach'ı tekrar öne geçirmek için bir araya geldi ve ardından Alario'nun son yedi maçında yedincisi olan kafa vuruşu, ev sahiplerini tekrar seviyeye çekti.

Leverkusen'in 68. dakikaya kadar bu maçta önde olmadığına inanmak zor, ancak gol geldiğinde Peter Bosz'ın en iyi tarafını parlak bir kontra atakta sergiledi.

Duruşu ve vizyonu 17 yılını gizleyen Florian Wirtz, Moussa Diaby için ustaca bir yön değişikliği ve topla mola vererek molayı tasarladı. Fransız oyuncu Leon Bailey'de kayma yaptı ve Jamaikalı, Gladbach golünde Yann Sommer'in yanından geçerek topu hafifçe sıktı – Leverkusen'in sezona başlaması umduğu bir gol attı.

Valentino Lazaro'nun sezonun sonlarında gol atan oyuncusu bile, heyecan verici bir Bundesliga maçı daha kazanan Leverkusen'i durduramadı.