Spor etkinliklerinde hayranlar: Dönüşü 'kutlayın' ama 'yapılacak iş' – EFL başkanı Rick Parry


Taraftarlar, Charlton ve Doncaster arasındaki bir League One maçına girmek için sosyal olarak mesafeli sıraya giriyor
EFL kulüpleri, proje Eylül ayında durdurulana kadar sınırlı sayıda taraftarla pilot etkinlikler düzenledi.

İngiliz Futbol Ligi başkanı Rick Parry, kalabalığın açık hava spor etkinliklerine dönüşünün "taraftarlar için kutlanacak bir şey" olduğunu söylüyor.

İngiltere'nin kilitlenmesi 2 Aralık'ta sona erdiğinde en düşük riskli bölgelerdeki etkinliklerde en fazla 2.000'e kadar ikinci kademe ancak üçüncü kademe olmayacak şekilde maksimum 4.000 hayrana izin verilecek.

İngiltere'nin en iyi dört liginde futbol, Haziran ayında döndüğünden beri çoğunlukla kapalı kapılar ardında oynanıyor.

Parry, "Bu hoş bir başlangıç" dedi.

"Taraftarlar hayal kırıklığına uğradılar, futbollarını özlüyorlar, bu nedenle bu sadece kulüpler için değil, taraftarlar için de kutlanacak bir şey.

"Bunun üzerine inşa etmeliyiz çünkü gerçekten dört gözle beklediğimiz şey hayranları oldukça daha önemli sayılarda geri kazanmak."

Parry, taraftarların geri dönmesinin mali etkisinin 1. ve 2. Liglerdeki kulüpler için "çok önemli" ve hatta dördüncü kademedeki taraflar için bir "can simidi" olabileceğini de sözlerine ekledi.

BBC Radio Four'un Today programına "Ama bu sadece para değil, atmosfere çok hoş bir dönüş" dedi.

Parry, "ileride çok fazla çalışma olduğunu" ve hükümetin Pazartesi günü yeni önlemleri açıklamasının kulüpleri "biraz şaşırtacağını" çünkü "Noel'den önce gerçekten bir şey beklemediklerini" söyledi.

"Bazı kulüplerde hala izinde güvenlik görevlileri olacak" dedi. "Hızlı bir şekilde yapılacak çok iş var ve bunu doğru yapmamız gerçekten önemli.

"Kulüplerin ve taraftarların hepsinin sorumlu davranmasını sağlamalıyız."

Şu anda 1 Aralık Salı günü için planlanan altı Şampiyona, sekiz Lig Bir ve yedi Lig İki fikstürü var ve Parry, maçlar taraftarları ağırlamak için 2 Aralık'a kaydırılabilirse EFL'nin "olabildiğince esnek" olacağını söyledi.

Ancak Perşembe günü hangi kulüplerin hangi kademede olacağını öğrenmek ve "güvenlik danışma gruplarından gerekli izinleri" almak için hala beklemeleri gerektiğini söyledi.

Parry, Dijital, Kültür, Medya ve Spor Departmanının (DCMS) "inanılmaz derecede destekleyici" olduğunu ve spor yönetim organlarının taraftarların dönüşü için bastırmasının ardından "hükümetin dinlediğini görmek harika" olduğunu söyledi.

Bu yılın başlarında çeşitli sporlarda gerçekleştirilen "olağanüstü başarılı" pilot etkinliklerin sonuçlarının, taraftarların güvenli bir şekilde geri dönebileceklerini gösterdiğini söyledi.

Pilot program, koronavirüs vakalarındaki artışın ortasında Eylül ayında durduruldu.

Spor Sahaları Güvenlik Kurumu'nu gören proje <a href="https://sgsa.org.uk/spectator-experiences-at-pilot-events/" class="story-body__external-link" title data-reactid=".1otdxzkv40q.0.0.0.1.$paragraph-17.$link-2"><span class="gs-u-ml- gel-icon" data-reactid=".1otdxzkv40q.0.0.0.1.$paragraph-17.$link-2.1">dış bağlantı</span></a> ve Edinburgh Üniversitesi ile birlikte çalışan UK Sport, katılımcıların, aralıklı koltuklar ve artan el dezenfektanı kullanılabilirliği gibi önlemlerle güvenliklerini sürdürmek için organizatörlere "yüksek güven" sahibi olduklarını buldu.

FA Kupası afişi

FA Kupası altbilgisi

Egzersiz sınıfı kısıtlamasıyla ilgili endişe

Birinci ve ikinci katlardaki kapalı mekanlarda maksimum 1.000 seyirci bulunabilir ve iç ve dış mekanların kapasitesi% 50 ile sınırlıdır.

Organize taban sporları devam edebilecek ve spor salonları ve eğlence merkezleri tüm kademelerde yeniden açılabilir.

Bununla birlikte, üçüncü kademe alanlarda, kapalı mekan sporları yalnızca evinizin içinde yapılacaktır ve egzersiz sınıfları gibi grup etkinlikleri olmamalıdır.

Ukactive'in CEO'su Huw Edwards, "kadınların grup egzersizlerine yaptığı tüm ziyaretlerin% 76'sı ile" üçüncü kademe kısıtlamasının değiştirilmesini amaçlayacaklarını söyledi.

"Sektör, sosyal mesafe, temizlik ve artırılmış havalandırmanın bir kombinasyonu kullanılarak bu faaliyetin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebileceğini kanıtladı" dedi.

Swim England CEO'su Jane Nickerson, havuzların yeniden açılmasına izin verilmesinin "çok hoş bir gelişme" olduğunu söyledi, ancak "bu yolun sonu değil" dedi.

"Eğlence merkezleri için 100 milyon sterlinlik devlet yatırımını başarıyla güvence altına alma çabalarımıza rağmen, çok fazla yüzme tesisimizin karşı karşıya olduğu mali baskılar ortadan kalkmadı" dedi.

"Bu nedenle, su sporları topluluğu adına herkesi tekrar suya sokmak ve havuzlarımızın ve kulüplerimizin ihtiyaç duyduğu finansal destek için baskıyı sürdüreceğiz."

BBC iPlayer banner'ı etrafında BBC iPlayer altbilgisi çevresinde