En hızlıdan en yavaşa doğru sıralanmış grafik kartları

Oyun bilgisayarları söz konusu olduğunda, hiçbir şey grafik kartınızdan daha önemli değildir. Mümkün olduğu kadar çok pikseli itmek için, alabileceğiniz en hızlı grafik kartını isteyeceksiniz – ancak sürekli değişen fiyatlar ve ürün grupları, mevcut olanların kaydını tutmayı zorlaştırıyor.

Kare hızlarını yüksek tutmanın onuruna, Nvidia GeForce ve AMD Radeon'un mevcut tüm büyük ayrık GPU'larını, mevcut en hızlı grafik kartından başlayarak ve aşağı doğru çalışarak sıralamaya karar verdik. Bu liste, her şirketin en güncel GPU serilerine odaklanır ve önemli ölçüde eski grafik kartlarını içermez (henüz). Performansa Fiyatı bir göz buraya-sadece saf performans değil. (Somut örnek: GeForce RTX 2080 Ti teknik olarak GeForce RTX 3070'den daha güçlüdür ve bu nedenle bu listede daha yüksektir, ancak esasen performansa bağlıdır ve daha yeni GeForce seçeneği önemli ölçüde daha ucuzdur, bu da onu daha iyi bir satın alma haline getirir.)

Bu bilgileri saatlerce kan, ter ve kıyaslama yoluyla doğruladık. Çalışmamızı daha ayrıntılı görmek için bireysel incelemelere göz atmaktan çekinmeyin. Veya, belirli bütçeniz veya ekran çözünürlüğünüz için daha somut bir satın alma tavsiyesi istiyorsanız , oyun için en iyi grafik kartları kılavuzumuzu okuduğunuzdan emin olun. Değer, çeşitli form faktörleri ve özelleştirilmiş bir modelde nelerin aranması gerektiği gibi konular hakkında tartışmalarla tamamlanan bu basit listeden çok daha fazla bilgi sağlar.

Ancak, yalnızca GPU A'nın GPU B'den daha hızlı olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, mevcut tüketici oyun şampiyonundan başlayarak okumaya devam edin. Bu listede bir grafik kartı ne kadar yüksekse, o kadar hızlı ve daha güçlüdür.

Editörün notu: Bu makale en son 4 Kasım 2020'de Nvidia'nın yeni GeForce RTX 30 serisi GPU'ları eklemek ve AMD'nin gelen Radeon RX 6000 serisi grafik kartlarından sonuna doğru bahsetmek için güncellendi.

Ayrıca GeForce GTX 1650 , GeForce GTX 1030 ve Radeon RX 550 gibi (kelimenin tam anlamıyla) daha düşük güçlü tüketici grafik kartlarını da bulacaksınız, bunların tümü stok yapılandırmalarında yalnızca ana kartınızdan güç alabilmektedir. Bununla birlikte, bütçeniz aşırı derecede kısıtlı olmadıkça veya ek güç bağlantılarına yer veremediğiniz sürece, Radeon RX 570 altındaki her şeyden kaçının.

Ayrıca bu listede er ya da geç önemli bir sarsıntı görmeyi umuyoruz. Nvidia'nın RTX 30 serisi grafik kartlarının daha uygun fiyatlı varyasyonları yakında piyasaya çıkmaya başlayacak, AMD'nin Radeon RX 6000 serisi karşı vuruşunun 18 Kasım'da sokaklara çıkması planlanıyor. Nvidia'nın yüksek kaliteli RTX 30'u kadar vahşi görünüyorlar. seçenekler.

… Ancak bu, bu listenin kapsamı dışındadır. Yine, emin ilgili rehberimizi kontrol etmek oyun oynamak için en iyi grafik kartları herhangi bütçe ve sizin için en iyi grafik kartı seçmek yardım için tasarlanmış diğer yararlı bilgiler için GPU öneriler istiyorum.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.