Hong Kong Disneyland üçüncü kez yeniden açılıyor: Disney'in küresel tema parklarındaki en son – CNET

Disney World Cinderella kalesi

Walt Disney World, Temmuz 2020'de yeniden açıldı.

Disney

Koronavirüs salgını hakkında en güncel haberler ve bilgiler için WHO web sitesini ziyaret edin.

Cuma günü Disney, Hong Kong Disneyland'ı üçüncü kez yeniden açtı. Disney, geçen yıl Ocak ayında Hong Kong Disney ve Shanghai Disneyland ile başlayarak 2020'nin başlarında COVID-19'un hızla yayılması nedeniyle küresel tema parklarını süresiz olarak kapatmak zorunda kalmıştı . Tokyo Disney Resort, Şubat sonunda Disneyland Paris, Anaheim, California'daki Disneyland ve Orlando, Florida'daki Disney World ile 12 Mart'ta sona erdi.

Disney'in tatil beldelerinden ikisi – Disneyland ve Disneyland Paris – şu anda kapalıdır. İşte bu parkların tekrar açılabileceği ve Disney World , Tokyo Disney ve Shanghai Disneyland'in kapılarını yeniden açtığı zaman.

Hong Kong Disneyland: 18 Haziran – 15 Temmuz ve 25 Eylül – Aralık. 2; 19 Şubat'ta yeniden açıldı

Hong Kong Disneyland , 18 Haziran 2020'de azaltılmış kapasite, geliştirilmiş sağlık önlemleri ve yeni bir rezervasyon sistemiyle yeniden açıldı – ancak bölgedeki koronavirüs vakalarındaki artıştan sonra 15 Temmuz'da tekrar kapandı . Tema parkı 25 Eylül'de yeniden açıldı , ancak Salı ve Perşembe günleri kapalı kaldı ve önceden çevrimiçi rezervasyon gerektirdi.

Hong Kong Disneyland, vakalardaki yeniden canlanma nedeniyle 2 Aralık'ta üçüncü kez kapanmak zorunda kaldı . Park, "Hükümetin gerektirdiği ve Hong Kong genelinde yürütülen önleyici çabalar doğrultusunda, Hong Kong Disneyland parkı geçici olarak kapatıldı" dedi. "Durumla ilgili sağlık yetkilileri ve hükümetle yakın temas halindeyiz ve uygun olduğunu belirlediklerinde yeniden açılış tarihini açıklayacağız."

Disney Parks, parkın 15. yıl dönümü kutlamalarına devam etmek için 19 Şubat'ta Hong Kong Disneyland'ı üçüncü kez yeniden açtı . Hong Kong Disneyland haftanın beş günü açık olacak ve Salı ve Perşembe günleri kapalı kalacaktır. Katılmak için, gelmeden yedi gün önce veya tema parkının Magic Access Platinum üyesiyseniz dokuz gün önce rezervasyon yapabilirsiniz. Ayrıca bir sıcaklık taramasından geçmeniz, bir yüz maskesi takmanız ve "AyrılHomeSafe" QR kodunu taramanız gerekecektir.

Disneyland: Orange County "minimal" vakalara ulaştığında

Disneyland Resort , Ocak ayında toplu aşı sitesi olarak açıldı . Bir tema parkı olarak ne zaman yeniden açılabileceğine gelince – California , 20 Ekim'de tema parkını yeniden açma yönergelerini açıkladı ve Disneyland gibi büyük parkların, bulundukları ilçede 100.000 kişi başına günde birden az yeni koronavirüs vakası olduğunda açılabileceğini söyledi. ve testlerin% 2'sinden azının pozitif çıkması.
2 Şubat 2021 itibariyle, 100.000 kişi başına günde 43.1 yeni vakaya oturuyor ve test sonuçlarında% 10.9 pozitif oran. Disneyland yeniden açıldığında, park kapasitesi% 25 ile sınırlandırılacak ve rezervasyon gerekli olacaktır.
Disneyland'ın yeniden açılmasıyla ilgili her şeyi buradan okuyabilirsiniz.

Disneyland Paris: 15 Temmuz-Ekim'de yeniden açıldı. 29; 2 Nisan 2021'e kadar tekrar kapalı

Disneyland Paris'teki her iki tema parkı da, rezervasyon sistemi altında sınırlı katılım, fiziksel mesafe ve temizliğe daha fazla önem verilerek 15 Temmuz'da yeniden açıldı . Ancak Fransız parkları, ülke çapında başka bir COVID-19 vakası dalgasının ardından yeni Fransız rehberliği doğrultusunda 29 Ekim'de günün sonunda tekrar kapandı .

Disneyland Paris başlangıçta tatilleri kutlamak için 19 Aralık'tan 3 Ocak'a kadar yeniden açılmayı umuyordu, ancak 25 Kasım'daki Instagram gönderisinde Disneyland Paris tatiller boyunca kapalı kalacağını doğruladı . Bir sonraki plan 13 Şubat'ta yeniden açılmaktı, ancak bu şimdi 2 Nisan'a ertelendi.

Şimdi oynatılıyor: Şunu izleyin: Evde Disney tema parkı büyüsü nasıl oluşturulur?

4:25

Disney World: 11 Temmuz'da yeniden açıldı

Disney , 15 Temmuz'un ardından Epcot ve Hollywood Stüdyoları ile birlikte 11 Temmuz'da Magic Kingdom ve Animal Kingdom'ı yeniden açtı . Orlando Disney parkları , sıcaklık gösterimleri, maskeler, cazibe merkezleri için sıraya girerken konukları iki metre uzakta tutan sosyal mesafe ve sağlık önlemlerine ve kapasiteyi sınırlandırmak için bir rezervasyon sistemine sahiptir . Havai fişekler askıya alındı. Disney World tatil köyleri ve otelleri Haziran ayı sonlarında yeniden açılmaya başladı.

Disney Springs alışveriş ve yemek alanı, 20 Mayıs'ta sınırlı park yeri, daha az giriş , girişten önce sıcaklık taraması, gerekli maskeler, fiziksel olarak uzak hatlar ve engeller, azaltılmış saatler, eğlence yok ve daha fazla temizlik ve dezenfektan ile yeniden açıldı . Disney Springs'teki Disney'e ait mağazalar ve restoranlar 27 Mayıs'ta yeniden açılmaya başladı.

Disney dünyası havai fişekleri Disney dünyası havai fişekleri

Disney World'ün havai fişek gösterisi beklemede, ancak Magic Kingdom'ın planlanan yeniden açılış tarihi 11 Temmuz

Disney

Tokyo Disney Resort: 1 Temmuz'da yeniden açıldı

Disney Parks 23 Haziran'da Tokyo Disneyland ve Tokyo DisneySea'yi 1 Temmuz'da açacağını duyurdu.

Tokyo Disney Resort , 4 Haziran'da Tokyo Disneyland büyük genişleme alanının açılış tarihinin, her iki parkın yeniden açılmasının ardından durum değerlendirildikten sonra belirleneceğini söyledi. " Güzellik ve Canavar temalı bir alan ve bir Baymax yolculuğu – başlangıçta 15 Nisan 2020'de açılacaktı.

Disneyland Shanghai: 11 Mayıs'ta yeniden açıldı

Disney CEO'su Bob Iger, 5 Mayıs'ta Shanghai parkının 11 Mayıs Pazartesi günü yeniden açılacağını duyurdu. Katılım limitleri , parka giriş için bir rezervasyon sistemi, giriş kontrol sistemi, sosyal mesafe gereksinimleri, gezinti sıralarında misafirleri mesafeli tutan şerit işaretleri, maskeler, sıcaklık gösterimleri, temas takibi ve hükümetin gerektirdiği sağlık prosedürleri vardır. 24 Ağustos'ta parkın kapasitesini% 30'dan% 50'ye çıkardı ve havai fişek gösterisini yeniden başlattı.

Şangay, 9 Mart'ta Disneytown , Wishing Star Park ve Shanghai Disneyland Hotel'de restoranlar ve mağazalar açmaya başladı ve tüm konukların sıcaklık taramasından geçmesini, yemek mekanlarında yeşil bir Şangay QR sağlık kodu sunmasını, sürekli olarak maske takmasını ve " saygılı sosyal medyayı koru her zaman mesafeler . "

Bu makalede yer alan bilgiler yalnızca eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır ve sağlık veya tıbbi tavsiye olarak tasarlanmamıştır. Tıbbi bir durum veya sağlık hedefleri hakkında sahip olabileceğiniz herhangi bir sorunuz için her zaman bir doktora veya başka bir kalifiye sağlık kuruluşuna danışın.