Steelers Kadrosu Takımın Köklerine Dönüşü Nasıl Temsil Eder?

2020 Pittsburgh Steelers, son derece yetenekli kadroları, çuvaldan hoşlanan stilleri ve sezon başındaki başarılarıyla, takımın 1970'lerin zafer günlerinin grenli, romantik görüntülerini çağrıştırıyor: terörle savunmalarından kaçan oyun kurucular ve rakipler yüz maskesini önce toprağa sürerken Dökümhane çalışanları, dumanlı musluk odalarından onları neşelendiriyor ve John Facenda sinematik bir film müziği üzerinden anlatıyor.

Mevcut yenilmemiş Steelers ile Çelik Perde öncülleri arasında paralellikler kurmak cazip ve inanılmaz derecede erken: TJ Watt ve Bud Dupree, Jack Lambert ve Mean Joe Greene gibi walloping oyun kurucuları; Ciro aç Mel Blount rolünde Minkah Fitzpatrick; James Conner, Franco Harris gibi yarda hesaplıyor; Juju Smith-Schuster ve zarif Lynn Swann ve fiziksel John Stallworth'u kanalize eden çaylak hissi Chase Claypool; ve Ben Roethlisberger, kurnaz Terry Bradshaw gibi hasarı yönetiyor.

Ancak Pittsburgh'un isli bir değirmen kasabası olmaktan onlarca yıl uzaklaştığı gibi (musluk odaları artık birahanelerdir, muhtemelen kızarmış pirzola veya ıspanak ve mantarla doldurulmuş pierojiler ), 2020 Steelers (5-0) tam olarak doğrudan iddia edemez 1970'lerde dört Super Bowls kazanan takımların soyundan. Ancak bu yılki kadro, Steelers'ın gelenekselci franchise oluşturma felsefesini doğruluyor ve ekibin köklerine hoş bir dönüşü temsil ediyor.

ResimBen Roethlisberger, 2019 sezonunun çoğunda kaybedildiğinde, Steelers onu paketleyip yerine koyabilirdi. Bunun yerine, takımın savunmasını desteklemek için ilk tur seçimlerini değiştirdiler. & Nbsp;
Kredi … Gene J. Puskar / Associated Press

Kuruluşların toner kartuşu gibi rejimleri değiştirdiği bir ligde, Steelers son 51 yılda sadece iki kez baş antrenör değiştirdi. Mike Tomlin, 2007'den beri Steelers'a koçluk yapıyor. Genel müdür Kevin Colbert, 2000'den beri görevinde. Takımın katı bütçe uygulamaları – sözleşmeler son yıllarından önce nadiren uzatılıyor ve büyük paralar satın almaları nadirdir – onlarca yıldır uygulanmaktadır. . Steelers, Chuck Noll'un 1983'te kurduğu temel savunmanın bir varyasyonunu hala kullanıyor. Takımın formaları bile 1968'den beri neredeyse hiç değişmedi.

Süreklilik taahhüdü karşılığını verdi. Steelers, 2003'ten bu yana kaybettikleri bir sezona katlanamadı. 1992'den beri 18 kez playoff'a ve dört kez Super Bowl'a ulaştılar. Bill Cowher'ın 1990'ların ortalarındaki daimi yarışmacıları (Kevin Greene, Rod Woodson ve Greg Lloyd gibi savunucular tarafından yönetiliyor) ve 2005 ve 2008'in Cowher / Tomlin Super Bowl takımları (Roethlisberger, savunucuları Troy Polamalu ve James Harrison, Jerome Bettis ve Hines Ward gibi eski tarz silahlar), 1970'lerin şampiyonlarına açık benzerlikler taşıyordu.

Steelers, 2010'ların ortalarında geleneksel şablonlarından saptığında, Le'Veon Bell geri koşarken ve alıcı Antonio Brown, Roethlisberger'e takımın en iyi sanatçıları olarak katılırken, neredeyse franchise'ı parçaladı.

Steelers, 2014'ten 2017'ye kadar her sezon play-off'lara yüksek skorlu bir hücumla (dört yıl boyunca gol atmayı ilk 10'da tamamladılar), muhteşemden daha az bir savunma ile (üç kez en az sayı 10'da veya daha düşük) ulaştı. ve melodram için sürekli artan, karaktersiz bir yetenek. 2018 takımı 7-2-1 sezonuna başladı ancak ardından son altı maçından dördünü kaybetti ve playoffları kaçırdı, Bell'in bir yıllık sözleşmesinin sona ermesinin ve Brown'un sahne arkası histrioniklerinin pembe dizi hikayesi altında çöktü.

Kredi … Joe Sargent / Getty Images

Organizasyon, Bell'in 2019 sezonunun başında Jets ile sözleşme imzalamasına izin verdi ve Brown'u Oakland Raiders ile takas etti, böylece Batman kötülüğünü başka yerde takip edebildi. Roethlisberger, 2019 sezonunun ikinci maçında büyük bir dirsek sakatlığı geçirdiğinde, bir dönemin düzenli bir şekilde sona erdiğini işaret ediyor gibi görünüyordu. Süper yıldızları yaralanmış ya da dağılmış haldeyken, Steelers'ın Tomlin'i (soyunma odasının yerine bir öğretmen komutanı gibi görünüyordu) değiştirip yeni bir oyun kurucu ile yeniden inşa döngüsüne girme zamanı gelmişti.

Bunun yerine, Steelers ters yönde ilerledi ve 2019 sezonu başlamadan önce Tomlin'in kontratını uzattı, ardından 2020 ilk tur seçimleri için onu Roethlisberger'in yerine geçecek olanı seçmek yerine Fitzpatrick ile değiştirdi. Takas geniş çapta eleştirildi, ancak Fitzpatrick-Watt-Dupree savunması 54 çuval ve 20 önleme üretti ve Steelers, sakatlıkla harap olan bir hücuma rağmen sezonun son haftasına kadar play-off kovalamacasında kaldı.

Steelers'ın listeyi soyup yeniden başlamayı reddetmesi şimdi karşılığını veriyor. 38 yaşındaki Roethlisberger döndüğünden beri sadece biraz gıcırtılı görünüyordu; aynı zamanda 2010'ların sonlarında sahaya inen tıknaz fedai oyuncudan da fark edilir derecede daha incedir. Roethlisberger, yeni gelenler (Claypool), Real Steelers of Allegheny County döneminden (Smith-Shuster) ve 2019 boşluk yılından en iyi şekilde yararlanan gençler (Dionte Johnson, James Washington) arasında beş maçta 11 gol attı.

Kredi … Justin Berl / Associated Press

Bu arada Steelers savunması, NFL'ye 24 çuvalla liderlik ediyor ve koşu başına sadece 3,3 yarda izin veriyor. Ve son zamanlarda Jets purgatory'den çıkan Bell ve Brown en iyi solun farklı bir tür denemenin konusu olmasıyla, Steelers hem tabloid yemden hem de pişmanlıktan kurtuldu.

Yani Super Bowl planları ve Steel Curtain karşılaştırmaları en azından Steelers önümüzdeki iki hafta boyunca 5-0 Tennessee Titans ve 5-1 Baltimore Kuzgunları ile karşılaşana kadar beklemelidir, 8 parçalık geri dönüşlere ilham vermelerinin iyi nedenleri var. Steelers, oyun kurucu ve antrenöre fazladan bir yıl verirken daha uzun ilgi süreleri ve daha yavaş haber döngüleri çağının gerilemesidir ve anlık memnuniyet kararları vermedi. “Yeniden inşa etmeden” genç bir çekirdek inşa ettiler, fazla ödeme yapmak yerine yükselen yıldızlar geliştirdiler ve Bell-Brown döneminde ödün vermeden oynadıklarından daha heyecan verici bir ekip oluşturdular.

2020 Steelers o kadar eski moda ki artık retro şıklar. Onlara gerçekten uyan bir görünüm.