Huawei, 2021'de üretilen akıllı telefonları yarıya indirecek – CNET

huawei-mate-40-pro-ürün-hoyle-3

Huawei, geçen yıl ürettiği akıllı telefonların yarısından daha azını üretmeyi bekliyor.

Andrew Hoyle / CNET

Huawei'nin tedarikçilere akıllı telefon siparişlerinin 2021'de yaklaşık% 60 oranında düşeceğini söylediği bildirildi. 2020'de 189 milyon olan beklenen telefon sevkiyatlarının 2021'de 70 milyona düşmesi, ABD'deki Çinli akıllı telefon üreticisine yönelik yaptırımların bir sonucudur. Nikkei Perşembe günü bildirdi.

Huawei'nin telefonları dünya çapında oldukça popüler ancak ABD'de satılmıyor . Huawei, 2019'da ABD'nin varlık listesine (PDF) eklendiğinde kara listeye alındı ve eski Başkan Donald Trump, Huawei'nin Çin hükümeti ile yakın bağları olduğuna dair ulusal güvenlik endişeleri ışığında şirketi esasen yasaklayan bir icra emri imzaladı. Huawei bu suçlamayı defalarca reddetti .

Daha fazlası: Huawei yasağı zaman çizelgesi: Çinli telekomünikasyon devinin efsanesini takip edin

Sonuç olarak, Google, Huawei telefonlarını Mayıs 2019'da gelecekteki Android güncellemelerinden kesti ve Huawei ayrıca dünyanın birçok ülkesinde 5G ağları kurmaktan men edildi .

P serisi ve Mate serisi telefon markalarını satmak için görüşmelerde bulunduğu bildirilen Huawei, 22 Şubat'ta Çin'deki bir etkinlikte katlanabilir bir Mate X2'yi tanıtmaya hazırlanıyor. IDC, 2020'nin dördüncü çeyreğinde Huawei'nin 2019'un aynı çeyreğinde 56 milyona kıyasla dünya çapında 32 milyon telefon sattığını söyledi.

Huawei yorum talebine yanıt vermedi.

Telefonlar

İle ilgili bildirim

Bildirim kapalı

Cep Telefonu