Hunter Douglas Duette PowerView akıllı gölge incelemesi: Üst düzey lüks, gelişmişlik ve gizlilik

Motorlu yukarıdan aşağıya / aşağıdan yukarıya tonlarının birincil itiraz iki yönde yakın açıp yeteneklerini geçerli: Onlar pervazna pencerenin kafasından aşağı gölgenin üstüne bırakarak açabilir ve alt kaldırarak eşikten kafaya kadar gölge. Ancak Hunter Douglas, bugüne kadar incelediğimiz en lüks ve yenilikçi renk tonları olmadıkça, PowerView Automation renk tonlarına sahip Duette'in yüksek fiyat etiketini haklı gösteremezdi.

Yukarıdan aşağıya / aşağıdan yukarıya gölgeler harika bir seçenektir çünkü ışığın odaya girmesini tamamen engellemeden mahremiyeti artırır. Pencereniz kalabalık bir caddeye bakıyorsa, odanızı caddeden bir manzaraya maruz bırakmadan ışığı almak için gölgeyi yukarıdan aşağı indirebilirsiniz. Ya da sabahın erken saatlerinde gölgenin üstünü aşağı indirebilirsin, böylece oda, odanın içinde özgürce hareket etme kabiliyetini engellemeden sabah güneş ışığı altında yıkanır – pencerenize bakan herhangi biri, yalnızca sizin kadar sizi karşılayabilir. ifşa etmek istiyorum. Ve bunlar motorlu akıllı gölgeler olduğundan, gün doğumu ve gün batımı dahil olmak üzere her gün ve gece programlamak istediğiniz gölgeleri yeniden konumlandırmak için otomatik programlar oluşturabilirsiniz.

Bu inceleme, TechHive'ın rakip ürünlerin incelemelerini bulacağınız en iyi akıllı renk tonları kapsamının bir parçasıdır ve bu tür bir ürün için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken özelliklere ilişkin bir alıcı kılavuzu.

avcı douglas yukarıdan aşağıya aşağıya Michael Brown / IDG

Hunter Douglas'ın PowerView otomasyonlu Duette bal peteği gölgeleri, yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya veya her ikisini birden açılabilir.

Bu gölgeyi, ev sinema sistemimle aynı güney pozuna sahip bir misafir odasına kurdum ( Graber Sanal Kordon Motorlu Gölgenin kurulu olduğu bir yer), bu yüzden oda kararan hücresel kumaşa sahip Hunter Douglas'ın Duette bal peteği rengini seçtim (orada aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi başka seçenek vardır ). Graber'in gölgelerinde, kumaşın hem ışığı bloke etme hem de odaya ısı transferini azaltma yeteneğini geliştirmek için metalize kumaştan yapılmış iki hücre kullanılırken, Hunter Douglas'ın Duette renkleri, Mylar'a lamine edilmiş kumaştan oluşan bir hücre içinde hücre tasarımı kullanır. Bu arada Lutron, hücresel gölgelerini alüminyumla kaplıyor, ancak Hunter Douglas gibi, yalnızca tek hücreli yapı sunuyor. Hunter Douglas, tasarımının gölgelerdeki hücrelerin daha büyük olmasına izin verdiğini söylüyor – bu gölge 0,75 inçlik hücrelere sahip, ancak 1,25 inç hücreler de mevcut bir seçenek – gölgenin enerji verimliliğini ve oda karartma yeteneğini artırıyor.

İzolasyon ve oda karartma özellikleri

Westward 1VER1 temassız lazer kızılötesi termometre kullanarak, gölge açıkken pencereden 12 inç uzakta ortam sıcaklıklarını kaydettim ve sonra kapattım ve gölge kapalıyken 6.5 derece Fahrenheit'lik bir ısı düşüşü gördüm. Bir Lutron Serena bal peteği akıllı gölgesinin takılı olduğu ana banyo pencerem ve yukarıda bahsedilen Graber akıllı gölgeyi taktığım ev sineması penceremin hepsi aynı güney pozlamasına sahip (farklı baş üstü saçak genişlikleri olsa da), bu yüzden yaptım bu odalarda aynı ölçümler. Serena gölgesi, ortam sıcaklığını 3,5 derece düşürdü, ancak çift hücreli Graber gölgesi onu 13,5 derece kesti.

avcı douglas duette detay Michael Brown / IDG

Hunter Douglas'ın Duette tonlarındaki bal peteği benzeri hücreler, odaya ısı transferini azaltır. Burada gösterilen oda koyulaştırıcı gölge, Mylar'a lamine edilmiş kumaşa sahiptir.

Üç gölgenin tamamı, yerleştirildikleri odaları karartmak için mükemmel bir iş çıkardı, ancak her durumda kenarlarda bir miktar ışık sızıntısı vardı, çünkü onları pencere çerçevesinin içine yerleştirmeyi seçtim. Dışarıdan bir montaj seçsem bu bir sorun olmazdı, ancak evimdeki tüm pencerelerin etrafındaki dekoratif kalıpları örtmek istemedim.

Bununla birlikte, Hunter Douglas üst rayında en az miktarda ışık sızdırdı ve Hunter Douglas ayrıca sorunu önemli ölçüde iyileştirecek ek bir maliyetli seçenek sunuyor: Şirketin LightLock sistemi , pencereye monte edilen U şeklindeki yan kanallardan oluşur eşik ve sol ve sağ pencere pervazları. Şirket, bu panellerdeki mikro çıkıntıların gelen ışığı emdiğini ve saptırdığını ve alt panelin gölgenin alt rayının ön ve arka tarafıyla örtüştüğünü ve güvenli bir kapatma oluşturmak için mıknatıslar içerdiğini söylüyor. Dikey paneller için fit başına 35 dolar ve alt panel için fit başına 8 dolar ekleyen bu seçeneği değerlendirmedim (fiyatlar gölgenin uzunluğuna ve genişliğine göre belirlenir). Bu gölgeyi ev sinema sistemime yerleştiriyor olsaydım, ek ücret karşılığında bahar alırdım.

avcı douglas ışık kilidi Hunter Douglas

Hunter Douglas'ın LightLock sistemi, ışığın pencere çerçevesinin içine monte edilmiş gölgeliklerin etrafından sızmasını önlemek için tasarlanmıştır.

Güç seçenekleri

Hunter Douglas gölgesi, pencerenin dışından bakıldığında Graber'in gölgesinden daha iyi görünüyor, ancak Lutron'un Serena gölgesi için satın alabileceğiniz isteğe bağlı panel, montaj donanımını tamamen gizler. Ve Lutron'un pil bölmesi başlığın içindedir – önden erişilebilir – bu yüzden onu da görmezsiniz. Hunter Douglas güneş gözlükleri güç için kabloyla bağlanabilir veya iki seçenekle pil gücüyle çalışabilir. Alkalin piller kullanan bir pil paketi satın alabilirsiniz, ancak daha iyi seçim, şirketin yeniden şarj edilebilir "pil çubuğu" dur. Bu, Graber'in gölgesindeki pil paketine çok benzer şekilde, gölgenin başlığının arkasına monte edilir, ancak bir mıknatıs pili yuvasına sabitler. Bitmiş bir pili değiştirmeniz gerektiğinde, uzanmanız, pili çıkarmanız ve ardından yeni şarj edilmiş bir yedek takmanız yeterlidir.

avcı douglass duette pil değnek Michael Brown / IDG

Pil çubuğu mıknatıslarla yerinde tutulur ve yeni şarj edilmiş bir pil ile değiştirmeniz gerektiğinde değiştirilmesi son derece kolaydır.

Pil çubuğu en ucuz çözüm değil – güç kaynağı olarak seçerseniz gölge fiyatına 65 dolar ekliyor – ve pil şarj cihazı seçenekleri ek ücrete tabi. Bununla birlikte, bu alanda gördüğüm en sofistike güç çözümü. Doğrudan monte gölgeye bağlanan 50 dolarlık bir şarj cihazı var, bu da pili şarj ederken sarkan bir kablo göreceğiniz anlamına geliyor. Hunter Douglas'ın bu inceleme birimiyle sağladığı 95 $ 'lık İkili Şarj İstasyonu, çok daha zarif bir çözümdür. Elektrik prizinin olduğu her yere koyabilirsiniz ve aynı anda iki pil çubuğunu şarj edebilir. Yedek pillerin her biri 70 dolara mal oluyor, bu nedenle toplam 135 dolarlık bir maliyet için, bitmiş pil nedeniyle gölgeyi kullanmama konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak. Şarj istasyonu, büyük olasılıkla evinizde birden fazla güneşlik takılıysa daha da kullanışlıdır.

hunter douglas şarj edilebilir pil çubuğu çift şarj istasyonu Hunter Douglas

Burada ikili şarj cihazına takılı olarak gösterilen bu pil çubukları, motorlu güneşlikler için gördüğümüz en zarif güç çözümüdür.

Güçten bahsetmişken, Hunter Douglas'ın gölge motorunun çalışma sırasında ne kadar gürültü ürettiğini tartışmak için iyi bir zaman. Lutron Serena gölgesi için 8,3dB'lik bir artışa ve Graber gölgesinde 9,6dB'lik bir artışa kıyasla, gölge tamamen kapalıdan tamamen açık konuma açılırken gürültü seviyesinde 8.85dB'lik bir artış kaydettim. Alt satır: Üç gölgenin tamamı çok sessiz çalışır ve hiçbiri sizi uykudan uyandırmaz, ancak Lutron'un ürünü üçü arasında en sessiz olanıdır. Powershades TruePoE gölgesi , piller yerine ethernet üzerinden güç kullanır, oldukça yüksek bir motora sahiptir. Çok hızlı, ancak bu ürünle 16dB'lik bir gürültü artışı kaydettim.

Akıllı ev entegrasyonları

Hunter Douglas'ın PowerView akıllı ev entegrasyonları, DIY'den (IFTTT, Logitech Harmony Home ve Apple HomeKit) profesyonel olarak kuruluma (Control4, Crestron, Elan ve Savant dahil) kadar çeşitliliği çalıştırır. Bunları sesli komutlarla da kontrol edebilirsiniz (Amazon Alexa, Apple Siri ve Google Assistant), ancak yalnızca kendi uzaktan kumandalarını kullanmayı düşünseniz bile şirketin 285 dolarlık PowerView hub'ına ihtiyacınız olacak (birazdan daha fazlası) .

Hub, 2,4 GHz frekans aralığında spektrumu kullanarak özel bir ağ oluşturur. Büyük bir eviniz varsa, Hunter Douglas, PowerView hub'ının erişimini genişleten sinyal tekrarlayıcılar sunar. Bunlar herhangi bir prize takılır ve altındaki zemine bir ışık havuzu oluşturan LED gece lambasının ek faydasını sağlar. Graber'in Z-Wave ile çalışan akıllı gölgeleri, herhangi bir Z-Wave uyumlu akıllı ev hub'ı (örneğin, Samsung SmartThings veya kullandığım Vivint Smart Home sistemi) veya şirketin kendi 180 $ Z-Wave hub'ı tarafından kontrol edilebilir. Bu arada Lutron'un Serena tonları, Lutron'un 80 dolarlık Caséta Smart Bridge'e bağlı.

avcı douglas powerview hub Hunter Douglas

PowerView hub, yönlendiricinize kablosuz olarak veya bir ethernet kablosuyla bağlanabilir.

Hunter Douglas'ın motorlu gölge ürününün gelişmişliği, sunduğu iki tür dairesel uzaktan kumandayı düşündüğünüzde ön plana çıkıyor; bunların her biri el tipi veya duvara monte form faktöründe (teknik olarak konuşursak, seçebileceğiniz dört uzaktan kumanda var) itibaren). Şirket, bu inceleme için el tipi varyantları – PowerView Çakıl Taşı ve PowerView Çakıl Sahne Kontrolörü – sağladı. Duvara montaj versiyonları, el üniteleri ile aynı cihazlardır, ancak duvara takılan soketlere takılırlar. Bu uzaktan kumandaların adlarına "Yüzey" kelimesi eklenir. Tüm uzaktan kumandalar iki CR2032 düğme pil ile çalışır.

avcı douglas powerview çakıl uzaktan kumandası Hunter Douglas

Her Pebble uzaktan kumanda, manuel olarak veya önceden programlanmış sahneler aracılığıyla altı grup Hunter Douglas PowerView motorlu gölgeyi kontrol edebilir.

PowerView Pebble uzaktan kumandayı (70 $) programlamak, önce Hunter Douglas'ın PowerView uygulamasını (Android ve iOS için mevcuttur) kullanarak evinizdeki tüm gölgeleri gruplar halinde düzenlemeyi ve ardından her grubu yarım daire şeklinde düzenlenmiş altı düğmeden birine atamayı gerektirir. uzaktan kumandanın kenarı. Çok sayıda gölgeniz varsa, aynı ağ üzerinde birden fazla uzaktan kumanda dağıtabilirsiniz. Aynı işlevlere sahip birden çok uzaktan kumandayı da dağıtabilir, böylece onları farklı odalarda bırakabilirsiniz. Bir grup gölgeyi kontrol etmek için, onları temsil eden sayılara basarsınız: sadece 1. grup, herhangi bir kombinasyon (örneğin 1., 3. ve 6. gruplar) veya evdeki tüm gölgeleri seçmek için "tümü". Uzaktan kumandadaki grup numaraları seçildiklerini belirtmek için yanar.

Artık o gruptaki tüm gölgeleri açabilir veya kapatabilir ya da bunları aşağıdan yukarı veya yukarı kaldırabilirsiniz. Uzaktan kumandanın ortasındaki bir düğme, başlatılan eylemi durdurur ve bir veya birden fazla gölgeyi içeren favori bir sahneyi hatırlamak için bir kalp düğmesi programlanabilir. 100 $ 'lık PowerView Sahne Kontrolörü ayrıca bir veya daha fazla gölgeyi kontrol edebilir, ancak uygulamada oluşturduğunuz sahnelerin adlarını gösteren bir LCD ekranla donatılmıştır. Sol ve sağ ok tuşlarına basmak sahneler arasında gezinir ve Seç düğmesine basmak onları etkinleştirir. Ayrıca iki favori sahneyi programlayabilir ve bunları tek dokunuşlu kalp düğmeleriyle etkinleştirebilirsiniz.

avcı douglas powerview yüzey çakıl sahne denetleyicisi Hunter Douglas

Pebble Scene Controller Yüzeyi bir duvara monte edilmek üzere tasarlanmıştır. LCD ekran, Seç düğmesine bastığınızda hangi sahnenin oluşacağını gösterir.

Fiyatlar ve sonuç

Hunter Douglas'ın PowerView Duette'i, incelediğimiz en pahalı motorlu renk tonlarıdır. Aynı zamanda en lüks ve en sofistike olanlardır. Yukarıdan aşağıya / aşağıdan yukarıya özelliği mahremiyet için bir nimettir, pil çubuğu seçeneği son derece kullanışlıdır ve uzaktan kumanda seçenekleri muhteşemdir. Birazdan ulaşacağım fiyat etiketini düşündüğünüzde, istek ve ihtiyaçlarınızı belirlemek için profesyonel bir danışmanlık içerdiğini unutmayın; tüm ölçümleri yapmak için evinize bir teknisyenin gelmesi; ve ardından birkaç hafta sonra gölgelikleri takmak, merkezinizi ve uzaktan kumandalarınızı programlamak ve sizi her şeyin nasıl çalıştığına yönlendirmek için geri gelmelerini sağlamak. Kendin yap seçeneği yoktur ve Hunter Douglas doğrudan tüketicilere satış yapmaz – bayilerinden biri veya yetkili bir akıllı ev sistem entegratörü ile çalışmanız gerekir.

Bu inceleme için sağlanan 58 x 58 inçlik gölge, motorizasyon seçeneği dahil 1.274 dolara mal oluyor. Akıllı ev entegrasyonu için gereken PowerView Hub ek bir 285 $, kablosuz tekrarlayıcı 60 $ ve Pebble uzaktan kumanda ve sahne denetleyicisi sırasıyla 70 $ ve 100 $ 'a mal oluyor. Bu, bu projenin toplam maliyetini göz alıcı bir 1.789 dolara getiriyor. Ancak gerçekçi olarak, uzaktan kumandalar (akıllı bir hoparlör de işe yarardı) ve tekrarlayıcı (gölgeyi kurduğum odanın doğrudan karşısında olduğu göz önüne alındığında, zaten ihtiyacım olmayan) kolayca yapabilirdim. ağımın ev çalıştığı oda ve PowerView hub'ın bulunduğu oda). Bu, gölge ve merkez için gerçek dünya maliyetini 1.559 $ 'a düşürür. Bu, bugüne kadar incelediğimiz kendi kendine kurulum seçenekleriyle karşılaştırıldığında inç başına yaklaşık 22 ABD Doları'na (enlemesine) eşittir: Graber Sanal Kordonu için inç başına 10 ABD doları, Powershade TruePoE için inç başına 13 ABD doları ve Lutron Serena için inç başına 14 ABD doları. (Göbeklerin, uzaktan kumandaların ve diğer seçeneklerin maliyeti, elmadan elmaya karşılaştırmalar yapmak için inç başına hesaplamalarıma dahil edilmemiştir.)

Açıkça, gölgeleri başka birinin ölçüp taktırması çok maliyetli. Öte yandan, bu adımları başka birinin gerçekleştirmesi, her iki adımda da pahalı bir hata yaparsa, kancadan kurtulduğunuz anlamına gelir. Evimin üç penceresini ölçtüm ve şimdiye kadar yeni tedaviler yükledim ve henüz saçmalamamıştım, ancak bu, bu konuda stres yapmayı bıraktığım anlamına gelmiyor – görev için bir lazer ölçüm kullanmaya şimdi bile mezun oldum . Bir hatanın birkaç yüz doları boşa harcayacağını bilmek size bunu yapar.

Ancak birçok insan için, DIY yolunun birkaç yüz dolar tasarruf edebileceğini bilmek, devam eden herhangi bir güvensizliğin üstesinden gelmek için gereken tek motivasyondur. Ve DIY becerilerine daha fazla güvenen pek çok insan var. İncelediğimiz diğer akıllı renk tonlarının her birinin üreticilerinin, profesyonel kurulum ile bir bayi aracılığıyla sipariş verme seçeneği sunduğunu da belirtmek gerekir.

Asıl önemli olan, hangi kampta olduğunuza ve sizin için ne kadar kolaylık, lüks ve sofistike olacağına karar vermeniz gerektiğidir. Bana gelince, Hunter Douglas ürününün daha yüksek maliyetinin haklı olduğunu düşünüyorum.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.