Çok Önemsiyorum: Bu son açıklandı ve tüm sorularınız cevaplandı – CNET

aaaabam1rampdyclbh0aymozhggiqexfz3y-bhltwpnwbautzuwh4lcwqdd9xspyanwmud-u3wzsaqmr6mfs6tpummkuailc

Eiza Gonzalez, Dianne Wiest ve Rosamund Pike başrolde.

Netflix

Az önce Çok Önemsemem bitti mi? Bu acı-tatlı sonu sindirmek için bir dakikaya mı ihtiyacınız var? Netflix veya Amazon Prime Video'da izleyebileceğiniz bu yoğun gerilim, her şeye sahip: Unutulmaz Film Karakterleri, kıvrımlı bir olay örgüsü ve Rosamund Pike'ın muhteşem Lego saç kesimi. Her şeyi sınırlamak için, gerçek hayattaki olaylardan ilham aldı. I Care a Lot'un şok sonunu ve en önemli sorularını gözden geçirelim.

Uyarı: Önümüzdeki spoiler.

I Care a Lot'ı nerede yayınlayabilirim?

Netflix, ABD, Fransa, Almanya, Latin Amerika, Güney Afrika, Orta Doğu ve Hindistan'da I Care a Lot dağıtım haklarını satın aldı. Avustralya, Kanada, İrlanda, İtalya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık için, filmi Amazon Prime Video'da izleyebilirsiniz.

Ben Çok Önemsiyorum Gerçek bir hikayeye dayanıyor mu?

Yazar-yönetmen J Blakeson, Amerika'daki profesyonel vasilerle ilgili haberleri ve onların istismar ettikleri "yasal boşlukları" görünce Çok Önemsiyorum'u yazmak için ilham aldığını söyledi. “Sistemi oynayan ve koğuşlarını sömüren gerçek hayattaki yırtıcı gardiyanlar hakkında haberler gördüğümde başladı” dedi . Film için araştırma yaparken bir "Google tavşan deliğine" girdi: "Dehşete düştüm. Bir gün kapınızı açtığınızı ve orada sizin üzerinizde tam yasal güç veren bir kağıt parçası tutan bir kişinin olduğunu düşünün." "Bu, hırs, Amerikan Rüyası ve insanların metaya dönüşmesi gibi beni ilgilendiren birçok tema sağladı. Böylece hikaye orada başladı. Oturup kendi başıma yazdım ve çok hızlı bir şekilde şimdi olan şeye dönüştü. Çok Önemseyin. "

Vesayet fenomeni nedir?

Marla Grayson'ın karanlık, ahlaksız yanına neyin ilham verdiğini keşfetmek istiyorsanız, The New Yorker'ın vesayet fenomeni üzerine 2017 tarihli bir makalesi var.

Vaping ne olacak?

Rosamund Pike, karakteri Marla Grayson'ın kariyerinin başlarında bir elektronik sigara şirketi kurduğunu, ancak arka planının bu kısmının filme girmediğini açıkladı. Pike, Collider'a "Marla'nın arka planı, caddenin karşısında açılan büyük bir indirimli vape mağazası tarafından Walmart'tan işten çıkarılıncaya kadar bir vape işine sahip olmasıydı," dedi . "Bence bu onun Amerikan rüyasının adil oynadığı maçtı. Küçük bir işi vardı, küçük bir işletme sahibiydi, mahvoldu ve sonra 'Doğru. Cipsler düştü. Ben gidiyorum. Hepsi dışarı. Sistemi herkes gibi oynayacağım. ' Ve bence her nefes alışında, bu tavrı ona getiriyor. Bu, mahvolmuş gibi davranıyor ve şimdi herkesi becermek için dışarı çıkıyorsun. "

Jennifer Peterson sonunda huzurevinden çıkıyor mu?

Marla onu bir psikiyatri koğuşuna yatırdıktan sonra, yolun yarısında Jennifer Peterson'ı pek göremediğimizi fark etmiş olabilirsiniz. Marla ve Roman, sonunda Jennifer'ı tartışır ve Marla, serbest bırakılması için tekrar 10 milyon dolar istedi. Roman bunun yerine bir joker kart çeker ve küresel bir huzurevi işi kurmak için Marla ile ortaklık yapmayı teklif eder. Kabul ederken, Marla'nın Jennifer'ın serbest bırakılmasını anlaşmanın bir parçası olarak gördüğü varsayılıyor.

Marla neden ölmek zorunda kaldı?

Bu son hakkında konuşma zamanı. Belki de Marla'nın sömürülen yaşlı insanlar duvarının karşılığını almak istediniz. Ama onun ölümünün Fran (Eiza González) üzerindeki etkisi aynı derecede göğsünüze çarpıyor. İşte Rosamund Pike'ın karakterinin ölümü hakkında söyledikleri.

Pike USA Today'e "Kafamda, Marla asla öleceğine inanmadı," dedi . "Demek istediğim, son nefesini verdiği noktaya kadar, sanırım hala kazanacağını düşünüyor ve bundan kurtulacak. Gerçekten anlıyorum."

Film yapımcısı Blakeson, "İnsanlar sonunu tatmin edici buluyor, ancak ağızlarında acı tatlı bir tat bırakıyor çünkü filmdeki en sevilen karakterin çaresizlik içinde çığlık atmasıyla son buluyoruz."

Fran'e ne olacak?

Blakeson'a göre Fran, Marla'nın huzurevi imparatorluğundaki payını ve rolünü miras alır. Blakeson USA Today'e verdiği demeçte , yaşlı insanların "gerçek bir şekilde mahvolmaya devam edeceği" düşünüldüğünde, bu aynı zamanda acı tatlı. "Hidranın kafasını kesebilirsin, ama yaşamaya devam edecek bir tane daha var."