Analist, iPhone 13 Pro'nun daha büyük pil ve 120 Hz ekrana sahip olacağını tahmin ediyor – CNET

apple-iphone-11-0011
Angela Lang / CNET

Apple'ın iPhone 13 serisi daha küçük çentiklere ve daha büyük pillere sahip olacak. Bu, MacRumors ve CNBC tarafından bildirildiği üzere, TFI Securities analisti Ming-Chi Kuo'nun Pazartesi günü yaptığı yatırımcı notuna göre. Kuo'nun, iPhone 13 serisinin iPhone 12 serisiyle aynı dört modeli içermesini beklediği bildirildi – bunlar iPhone 12, iPhone 12 Pro , iPhone 12 Mini ve iPhone 12 Pro Max . İki iPhone 13 Pro modelinin, önceki söylentilerde de duyduğumuz 120 Hz yenileme hızı için ekranlarında LTPO teknolojisini kullanacağı bildirildi.

Kuo'ya göre iPhone 13 serisindeki dört telefonun tümü iPhone 12'deki benzerlerinden daha büyük pillere ve Qualcomm'un Snapdragon X60 modemine sahip olacak.

Apple'ın iPhone 13 serisini bu yıl içinde tanıtması bekleniyor. Şirket, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

İPhone 13'e ek olarak, Kuo'nun notunda ayrıca Apple'ın 2023'te 7.5 ila 8 inç ekrana sahip katlanabilir bir iPhone piyasaya sürebileceği bildirildi. Katlanabilir bir iPhone için bir Apple patenti ilk olarak yaklaşık bir yıl önce ortaya çıktı, ancak şirket henüz herhangi bir planı duyurmak için. İPhone üreticisinin, görünmez bir menteşeye sahip bir prototip katlanabilir ekran üzerinde çalıştığı bildirildi.