iPhone 13 çıkış tarihi: Yeni telefonları ne zaman görmeyi bekleyebiliriz? – CNET

iphone-12-pro-max-ürün-promosyon-hoyle-2021

İPhone 12 Pro Max, Ekim ayında piyasaya sürüldü.

Andrew Hoyle / CNET

İPhone 12'nin satışa çıkmasının üzerinden sadece birkaç ay geçmesine rağmen , Apple şimdiden bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu olan iPhone 13'e (ya da adı ne olursa olsun) odaklanıyor. Analist Ming-Chi Kuo'ya göre yeni telefonun dört versiyonunu görmeyi bekliyoruz: iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max. Ancak Apple'ın en yeni telefonlarını ne zaman tanıtmasını bekleyebiliriz?

Apple, henüz herhangi bir iPhone 13 etkinlik tarihinde ipucu vermedi. Bununla birlikte, Apple'ın geçmişine dayanarak , şirketin iPhone olaylarının ne zaman gerçekleşeceğini tahmin edebilir ve buna dayanarak bir çıkış tarihi hakkında bilgiye dayalı bir tahminde bulunabiliriz. Salgın 2020 için olağan seyrini değiştirirken, üretim gecikmeleri nedeniyle sekiz yıl içinde iPhone olmadan ilk Eylül Apple etkinliğini işaret ederken, Kuo, 2021'in şirketin tipik ritmine döneceğini tahmin ediyor.

Daha fazlasını okuyun: Şimdiye kadar duyduğumuz her iPhone 13 söylentisi

Bu doğruysa, Eylül ayında bir noktada bir etkinlikte iPhone 13'ü ilk kez görmeyi bekleyebiliriz.

Apple, etkinliklerini genellikle Salı veya Çarşamba günleri düzenler ve iPhone çıkış tarihleri, genellikle Apple'ın yeni cihazları duyurmasından yaklaşık bir buçuk hafta sonra belirlenir. Genellikle, yeni iPhone'lar Eylül ayının üçüncü haftasında, bir Cuma günü piyasaya sürülür.

Şimdi çalan: Şunu izleyin: iPhone 13 söylenti özeti

5:31

CNET, birkaç yıl önce Apple etkinlik zaman çizelgesine derin bir dalış yaptı ve burada okuyabileceğiniz ilgi çekici bir İşçi Bayramı hipoteziyle ortaya çıktı. 2021 takvimine göre, İşçi Bayramı kuralı, Eylül Apple etkinliğini (ve iPhone 13'ün açılışını) 17 Eylül çıkış tarihi ile 8 Eylül'e koyacaktı.

Apple bir olay duyurana ve telefonları gösterene kadar bunun doğru olup olmadığını bilemeyiz. Ancak önceden plan yapmak ve bir iPhone 13 için tasarruf etmek istiyorsanız, en azından şimdilik, Eylül zaman çizelgesine bahse gireriz.

Daha fazla bilgi için, iPhone 13'ün neden her zaman 120 Hz açık ekrana sahip olabileceğini ve iPhone 12 incelememizi inceleyin .