Intel Core i3, PC oyunları için yeterince iyi mi? | Bir uzmana sorun

S: Intel Core i3 işlemci oyun oynamak için çalışacak mı? Varsa, bilgisayarda yalnızca 4GB RAM varsa çalışır mı?

Sekiz veya daha fazla çekirdekli amiral gemisi işlemcilerle karşılaştırıldığında, çağdaş dört çekirdekli Core i3 CPU'lar oyunları idare etmek için çok zayıf görünebilir. Yalnızca iki çekirdekli ve dört iş parçacığına sahip eski bir Core i3 yonganız varsa, daha da az yetenekli görünebilir.

Ancak PC oyunları için orta seviye ekipmana sahip olmanıza gerek yok. (Aslında, Core i3 işlemciden daha fazla bütçeye sahip bir işlemci kullanarak 300 dolarlık bir oyun bilgisayarı yaptık.) Teçhizatınız bir Core i5 parçanız varmış gibi hızlı olmayacak, ancak yine de onu bir grafik kartı. Harcanan maksimum tutarı 150 ila 200 ABD doları olan benzer şekilde uygun fiyatlı bir grafik kartı seçmenizi öneririz. Ardından, görsel kalite ve kare hızı arasında iyi bir denge bulana kadar ayarları değiştirin. GPU'ya ve oyuna bağlı olarak, çözünürlüğü ve / veya grafik ön ayarlarını azaltmanız gerekebilir, ancak çoğu zaman uygulanabilir bir tatlı nokta bulmanız gerekir.

Bu fiyat aralığında hangi grafik kartını seçeceğinize karar vermek için oynamak istediğiniz oyun türlerini göz önünde bulundurun. Genel tavsiyemiz 175 $ 'lık bir Nvidia GTX 1650 Super olacaktır. Vanilya 1650'den sadece 10 ila 20 dolar daha pahalı ve performans artışı ekstra paraya değer. Bu iki kartla rekabet eden ancak daha yavaş ve daha pahalı olan AMD Radeon 5500XT'den kaçının.

asus rog strix geforce gtx 1650 süper 7 Brad Chacos / IDG

Daha fazla performans için can atıyorsanız, 1660 veya 1660 Super'a geçebilirsiniz. CPU'nuz GPU'nuzun performansını sınırlamaya başlayacağından ve kullanabileceğinizden daha fazlasını ödediğiniz için genellikle bundan daha yükseğe çıkmanızı önermiyoruz.

(Açıkçası, bir 1650 Super'e bile ihtiyacınız yoksa, daha ucuz veya daha eski kartlara bakabilirsiniz. Yine ihtiyaçlarınızı belirleyin ve buna göre satın alın.)

4GB sistem RAM'iyle oyun çalıştırmaya gelince – Core i3 işlemcide olduğu gibi, günümüzün yaygın 8GB'ından daha azına sahip olmak, oyun oynamanın masadan kalktığı anlamına gelmez. Bu miktar, oynamak istediğiniz oyunlar için sistem gereksinimlerini (veya daha iyisi, önerilen özellikleri) karşılıyorsa, gitmekte fayda var. Değilse, en az 8 GB'a yükseltmeyi düşünün, çünkü günümüzün AAA başlıkları, özel bir grafik kartı kullanıldığında bile sistem RAM'ini daha fazla vuruyor. RAM fiyatları şu anda çok iyi , daha eski DDR3 RAM için bile, bu yüzden neyse ki bu yükseltme çok maliyetli olmayacak.

Bilgisayar oluşturma ile ilgili sorularınızı ele aldığımız Uzmana Sor'a hoş geldiniz. Kendi yanma endişeniz mi var? Thefullnerd@pcworld.com adresinden bize bir e-posta gönderin .

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.