Jack Grealish: Gareth Southgate, 'olağanüstü' İngiltere orta saha oyuncusunu övdü


Jack Grealish, Kevin de Bruyne ile karşılaştı
Grealish, İngiltere için ilk rekabetçi başlangıcından etkilendi

İngiltere menajeri Gareth Southgate, Aston Villa orta saha oyuncusu Jack Grealish'in, Pazar günü Belçika'ya yenilmesindeki "olağanüstü" performansını övdü.

25 yaşındaki Grealish, İngiltere'nin Milletler Ligi finallerine katılma umutlarını sona erdiren Leuven'deki 2-0 mağlubiyetinde ülkesi için ilk rekabetçi başlangıcını yaptı.

Villa oyun kurucu, yedi Premier Lig'de dört gol ve beş asistle sezona etkileyici bir başlangıç yaptı.

Southgate "Bugün onu görmek bizim için harika bir oyundu. Performansından yeterince söz edemedim" dedi.

"Jack Grealish'in kesinlikle olağanüstü bir oyunu olduğunu sanıyordum. Raheem Sterling ve Marcus Rashford'u kaybettiğimizde çok hız kaybediyoruz. Ama son şansa kadar hücum oyununda hata yapamam.

"Oynama cesaretine sahip Jack'ten bildiğim şeyi gördüm. Topu dar alanlarda aldı, tekniği iyiydi, çok sayıda serbest vuruş alacağını biliyorduk. Olağanüstü olduğunu düşündüm – sevinmeli. Eylül ayında onu getirdiğimizde görmek istediklerimizi ona anlattım. "

Grealish'in gelecekteki oyunlar için sırayı yükseltip yükseltmediği sorulduğunda Southgate, Sky Sports'a "Evet,% 100" dedi.

İngiltere, 2019'daki ilk Milletler Ligi finallerini üçüncü sırada tamamladı.

Üç Aslan'ın Milletler Ligi A2 Grubu kampanyasının final maçı, İngiltere hükümeti muafiyetinin dış tarafa verilmesinin ardından Çarşamba günü (19:45 GMT) İzlanda ile Wembley'de yapılacak .

Yenilgiyi düşünen Southgate, geçen ay koronavirüse yakalandığını açıkladı: "Kaybetmeyi sevmiyoruz ama takıma müthiş bir kredi verdiler, tüm yol boyunca sorun yarattılar ve dirençli bir şekilde savundular. Mükemmel olduğumuzu düşündüm. Yapamadım. Oyunculara yeterince övgü yok.

"Bu gece yaptığımız seviyede oynarsanız, kaybettiğimizden daha fazla oyun kazanacağımızı düşünüyorum."

'Beni harekete geçirmek için De Bruyne ve Coutinho kliplerini izledim'

Eylül ayında Villa Park'ta beş yıllık yeni bir anlaşma imzalayan Grealish, aynı ay İzlanda ve Danimarka maçları için ilk üst düzey İngiltere çağrısını kazandı.

Ekim ayında Galler ile ilk hazırlık maçına çıkmadan önce Danimarka ile 0-0 berabere kaldı.

Ekim ayında İngiltere'nin iki Milletler Ligi maçında kullanılmayan bir yedek olan Grealish, ilk rekabetçi başlangıcını ve Kasım ayında arka arkaya görünümlerini takiben "beklediğim şey bu" dedi.

Grealish Sky Sports'a "Onu kesinlikle sevdim. Hayalini kurduğum oyunlar. Tüm hayatım boyunca İngiltere için oynamak isteyerek büyüdüm," dedi.

Ayrıca, Belçika'nın Manchester City orta saha oyuncusu Kevin de Bruyne ve Brezilya'nın Barcelona forveti Philippe Coutinho'dan ilham aldığını söyledi.

"Son 24 saattir en sevdiğim oyuncuların kliplerini izliyorum. Bunu her maçta yapıyorum. Uğultu yapıyorum. Kevin de Bruyne, Philippe Coutinho, pozisyonlarımdaki oyuncuların kliplerini izliyorum. Küçük bir çocukken yaptım ve Hala bugün yap, beni harekete geçiren şey bu, "dedi Grealish.

Fırsat bulduktan sonra şunları ekledi: "Menajer benim için harikaydı. Konumumda dünya çapında oyuncular var.

"Bu gece kazanmak istiyorduk, bu yüzden perişan oldum, kazanamadık. Bunun benim etkileme şansım olduğunu biliyordum. Sevdiğim şeyler bunlar, iyi yapmak istemenin baskısı."

'Grealish oyuna neşe getiriyor' – tepki

50. İngiltere şapkasını kazandığı bir gecede, kaptan Harry Kane, önümüzdeki yaz ertelenen Euro 2020 turnuvasına dikkat çekerken, Grealish'e ileriye dönük "birçok fırsat" elde etmesi için tüyo verdi.

Tottenham forvet oyuncusu Kane, "Jack Grealish harika bir oyuncu. Onun niteliklerini top üzerinde görebilirsiniz" dedi.

"Uzun süredir büyük bir kupa kazanmadık ve bu bize büyük bir havuç veriyor. Sahip olduğumuz kadro ve sahip olduğumuz oyuncularla, tam bir inanca sahip olmalıyız.

"Bu şekilde oynarsak, elbette oyunların çoğunu kazanacağız."

Southgate ve Kane'nin parlayan incelemelerinin yanı sıra Grealish'i BBC Oyuncu Değerlendiricisi'nde maçın adamı olarak değerlendirdiniz.

BBC Radio 5 Live'a konuşan eski İngiliz kanat oyuncusu Chris Waddle, Grealish'in "fark yarattığını" söyledi ve ekledi: "Onu şimdi nasıl dışarıda bırakacaksınız?"

Ve eski İngiliz uluslararası Jamie Redknapp Sky Sports'a şunları söyledi: "Oyunun bir öğrencisi, gülümsemeyle oynadı. Bazı oyuncular için baskı onlar için çok fazla olabilir, ancak Jack Grealish için değil."

"Onunla ilgili bir küstahlık vardı. Oyuncuların güvenli oynamasını istemiyorum, o sadece senin görmek istediğin şey. Onun muhteşem olduğunu düşündüm. Oyuna neşe getirdi – herkes Jack Grealish'ten bahsediyor."

Ona Ashley Cole katıldı ve ekledi: "İngiltere'nin eksik olan niteliklerine sahip, top üzerinde cesur. Savunucuları korkutuyor, fauller kazanıyor. Kutunun etrafında çok iyi – belki karar verme sürecini geliştirebilir. ve [o zaman] ölümcül olurdu. "

BBC Çevresinde Okumak İçin Banner Görseli - Mavi Altbilgi - Mavi