Colts Unitas'ın Favori Hedefi Jimmy Orr 85

'de Öldü

NFL'nin 1960'ların önde gelen pas kombinasyonlarından birinde oyun kurucu Johnny Unitas ile takım kuran Baltimore Colts'un alıcısı Jimmy Orr, Salı günü eyaletin kıyı şeridinde yer alan Brunswick, Ga.'daki evinde öldü. 85 yaşındaydı.

Ailesi onun ölümünü doğruladı.

Colts'un Orr'un günündeki evi olan Memorial Stadyumu'nun kapalı kısmındaki uç bölgenin yaması, Orrsville veya Orr's Corner olarak biliniyordu.

The Baltimore Sun 2009'da “Sağ köşede 45 veya 50 gol atmış olmalıyım” dedi. “Biraz yokuş aşağı eğimliydi, bu da bana hızlı bir şekilde yardımcı oldu. O kadar hızlı değildim. "

Bazen Orr, Orioles beyzbolunun yakındaki sığınağının tepesinde koşarak en sevdiği noktada bir golü kutladı.

Orr sadece 5 fit 11 inç uzunluğunda ve 185 pound'du, ancak koşu rotalarında emin elleri ve çevik ayakları vardı. Colt'lara , arkadaşı olan Raymond Berry'nin pas yakalamasını tamamlayan derin bir tehdit verdi; John Mackey , sıkı son; ve Lenny Moore arka sahadan çıkıyor. Unitas gibi üçü de geleceğin Onur Listesi idi.

Orr, çaylak sezonunda, 1958 Pittsburgh Steelers ile ve yine 1964 ve 1968'de Pittsburgh'da üç sezon oynadıktan sonra onu bir takasla elde eden Colts ile NFL'yi ortalama yakalama başına yarda (27.6) yönetti. 66 gol atışı yakaladı ve toplamda 400 resepsiyon aldı.

Ancak tüm ezber bozan başarılarına rağmen, Orr, özellikle profesyonel futbolun en unutulmaz şampiyonluk oyunlarından birinde yaşadığı hayal kırıklığı ile hatırlandı: Ocak 1969'da, NFL şampiyonu Colts, yeni Jets'e göre büyük favorilerdi. Amerikan Futbol Ligi.

Colts, ilk yarının son dakikasında Jets'i 7-0 takip ediyordu ve pire titremesi olarak bilinen bir hile oyunu denediklerinde topu Jets'in 41 yarda çizgisinde tuttu. Earl Morali için doldurma Unitas bir boğaz dirseği vardı, koşucuyum topu uzattı Tom Mat sağ doğru koştu sonra tekrar Morrall bunu lateraled.

Sol kenar çizgisinden aşağı koşan Orr, Jets'in 10 yard çizgisinde yalnızdı ve Morrall'ın ona fırlatacağı umuduyla çılgınca kollarını salladı. Ancak Morrall onu fark etmedi. Bunun yerine topu ortaya attı, bek Jerry Hill'e doğru attı. Jetler'in güvenliği Jim Hudson 12'de yakaladı.

Unitas ikinci yarıda geri döndü, ancak Jets AFL'nin güvenilirliğini sağlayan şaşırtıcı bir 16-7 galibiyetine geçerken çok az şey yapabildi.

Ulusal Futbol Ligi'nde 13 sezon boyunca oynayan Orr, uzun süren oyunun henüz NFL suçlarının temelini oluşturmadığı ve resepsiyonlarda 7,914 yarda topladığı bir zamanda, yakalama başına ortalama 19,8 yarda. 1959'da Steelers ile Pro Bowl'a ve 1965'te Colts ile birinci takım All Pro olarak seçildiğinde seçildi.

Orr, Ocak 1971'de Colts Dallas Cowboys'u 16-13 mağlup ettiğinde, Super Bowl V'den sonra emekli oldu.

James Edward Orr Jr. 4 Ekim 1935'te eyaletin uzak batı kesimindeki Seneca, SC'de James ve Margaret (James) Orr'un çocuğu olarak dünyaya geldi.

Muhafazakâr bir suç olan Georgia Üniversitesi'nde oynarken, Güneydoğu Konferansı'nı geçiş resepsiyonlarında iki kez yönetti; 1955'te sadece 24 ve 1957'de 16.

Los Angeles Rams, ilk yılının ardından 1957 NFL seçmelerinin 25. turunda Orr'u gelecekteki bir seçim olarak seçti. 1958 sezon öncesi sadece kısa bir süre oynadı, ardından normal sezon başlamadan önce Steelers ile takas edildi.

Oynadığı günlerden sonra Orr, Atlanta Falcons'da yayıncı ve yardımcı koç oldu ve kumarhane dünyasında çalıştı. Bir zamanlar Gulfport'ta bir kumarhanede yönetici ev sahibi oldu Bayan.

Karısı Maxine (McLaren) Orr tarafından hayatta kaldı; kızı Julie Orr Hoover; oğlu James; kardeşi Sam; beş torun; ve iki büyük torun.

Orr, çok hızlı olmadığı için oyun bozan başarılarını eğlenceli buldu.

2009'da 40 yarda koşusu içeren antrenmanları düşünerek, “Futbol oynadığım için mutluyum” dedi. O zamanki zamanım bugün bana bir deneme fırsatı vermeyebilir. Colts'ta hem Raymond Berry hem de 4.8 koştuk. "

Ve sonra, John Mackey'e atıfta bulunarak, "Sıkı sonun iki geniş alıcıdan daha hızlı olduğu tarihteki tek takım olabilirdi."