Justin Herbert ve Şarj Cihazları Veer Mutlulukla Ders Dışı

Los Angeles Chargers güvenli oynayabilirdi. Pazar günü Jacksonville Jaguarlarına karşı dört dakikadan daha az bir süre kala 10 sayı önde, takım topu elinden alıp dört maçlık galibiyet serisini bitirmek için zamana doğru koşabilirdi.

Ancak Justin Herbert'in merkezin altına alınması takımın matematiğini değiştirdi. Jaguarların 34 yard çizgisinde üçüncü ve 5'te, hücum koordinatörü Shane Steichen, çaylak oyun kurucusu Herbert'e 8 yarda ve yeni bir set kazanan oyuncu Keenan Allen'a atışı yapma hakkı vererek mola verdi. çıkışlar. Kısa süre sonra Herbert, ilk NFL galibiyetini kazanmak için saati dizginledi.

Bir Herbert atışının, acele ederken bile, bir taşıma kadar güvenli bir bahis olduğu kararı, Chargers koçlarının, teknik olarak olması gerekmeyen 22 yaşındaki oyun kurucuyu nasıl dikkate aldığının simgesiydi. henüz onların başlangıç.

Herbert, Tyrod Taylor'ın, Los Angeles'ın 11 milyon dolarlık garantili parayı içeren iki yıllık bir sözleşmeyi imzalaması ve ciğerinin oyundan önce ağrı kesici enjekte eden bir ekip doktoru tarafından delinmesinden sonra 2.Hafta'da yerini aldı. Taylor'un yerine, çokça yayınlanan bir öğleden sonra maçında, Herbert, Super Bowl şampiyonu Kansas City Chiefs'i uzatmaya itti, ilk NFL sürüşünde 4 yarda gol için koştu ve sonuçta daha iyi bir pasör puanı (94,4 – 90,9) ile bitirdi ve galibiyet olmasa da Patrick Mahomes'ten daha fazla yarda (311-302).

Beklenmedik performans, her ikisi de üniversitede karizmatik liderler olan 1 numaralı draft seçimi Joe Burrow ve Tua Tagovailoa'nın arkasında, geçen baharda oyun kurucuda üçüncü en iyi profesyonel aday olarak derecelendirilen Herbert'e yöneldi. Şimdi, ilk beş NFL maçında 1.542 yarda atmış olan Herbert, 2011'de Cam Newton'un ardından ikinci olan bir kariyer başlangıcı, kendini geliştirmeye değer bir oyun değiştiren yetenek olarak öne sürdü.

Chargers'ın radyo yayınlarında renkli yorumcu olan eski bir NFL izci ve NFL Network analisti Daniel Jeremiah, "Nasıl oynadığının pasif bir yanı yok" dedi. "Diğer takımlar genç oyun kurucularını korumaya çalışıyor, güvenlerini zedelememeye çalışıyor." Chargers koçları, "Eşyalarınızı yönetelim" dedi.

Abartmaya meyilli olmayan Herbert, çektiği dikkati küçümsemeye çalıştı.

Herbert , “Bana öğretilen en güzel şeylerden biri bunun beni etkilemesine izin vermemektir” dedi . Odaklandığım her şey, bu binanın içinde ya da ailem ya da önceki koçlar tarafından söylenenler. Gürültüden uzak durarak iyi bir iş çıkardım. "

Los Angeles her şeyden önce Herbert'i altıncı olarak seçtiğinde, plan onun Taylor'u oturup en az bir sezon boyunca gözlemlemesiydi. Herbert, üniversitede 29-14'lük bir rekora sahipti ve büyük oyun kurucu alıcıları olmamasına rağmen, 10.000 yardadan fazla atış yapan ve 100'den fazla gol atan ikinci Oregon oyun kurucusu oldu, ancak sahada çok fazla risk alması gerekmedi. Ördeklerin acele hücumu.

Herbert, Şubat ayında izcilik yarışmasında ölçülen ikinci en uzun oyun kurucu ve aynı zamanda yaklaşık 240 pound ile en ağırlardan biriydi. Ancak 40 yardayı 4.68 saniyede koştu, bu, oyun kurucular arasında en hızlı dördüncü zaman oldu ve Chargers Antrenörü Anthony Lynn'in dikkatini çekti.

Lynn, "1,8 metre boyundaki bir adam için çok çevik," dedi. “Bugünün NFL'sinde, savunma hızıyla bu oldukça önemli. Yani her ikisini de yapabilen, cebinden atabilen ve oyunlarını hareket ettirip uzatabilen bir adam, bu benim için oldukça benzersiz bir beceri. "

ResimAntrenör Anthony Lynn, başlangıç oyuncusu Tyrod Taylor'ın birkaç maç kaçırdıktan sonra sağlıklı olmasına rağmen Herbert'le sıkıştı. Lynn, "Bunun olmasını istedim ve yeterince gördüm," dedi.
Kredi … Harry How / Getty Images

Herbert'in yeteneği, Taylor'ı kaybetmenin yanı sıra en iyi koşucuları Austin Ekeler ve üç hücum oyuncusu olmayan Chargers için bir beklenmedik olay oldu. Bir kıvılcım arayan Chargers'ın oyun kurucu koçu Pep Hamilton ve Steichen, Herbert'i agresif oynamaya, gerektiğinde koşmaya ve dar pencerelerde alıcılara fırlatmaya teşvik etti.

Çaylak sınıfındaki en iyi oyun kurucu derecesiyle cevap verdi (74.4, ligdeki tüm 12'nci için iyi) ve savunmayı dürüst tutabilecek çalışan bir tehdit olarak ortaya çıktı. Herbert, 7. haftada 121 acele yardası ve 2 gol attı ve çok daha ağır Chiefs defans oyuncusu Damien Wilson'ı kenarda bir mücadelede dümdüz ettiği bir vurgu koşusu var.

Daha önce Taylor'ın sakatlanan yedek listeden döndükten sonra işine devam edeceğini söyleyen Lynn, üç maç oynadıktan sonra Ekim ayı başlarında Herbert'i başlangıç olarak seçti.

Lynn, "Bunun oynanmasını istedim ve yeterince gördüm ve devam edip resmi hale getirmek istedim" dedi.

Yine de Lynn, Herbert'i çok fazla cezbedici saldırgan cesaretle aşırı yüklemekten çekiniyordu. Chargers'ın eski oyun kurucusu Philip Rivers'ın, bir çaylaktan beklenemeyecek kadar çok, üç farklı oyun seçeneği ile hücum hattına girdiğini söyledi. Bunun yerine, Herbert'ten savunma okumasına dayalı olarak bir oyun çağrısı içindeki birinci, ikinci ve üçüncü pas seçeneklerini gözden geçirmesi istenir.

Şimdiye kadar, Herbert, kendisine emanet edilen suçla güvenli bir şekilde kumar oynama yeteneğini gösterdi, yüzde 67,4 tamamlanma oranı ve engellemelere dörtte bir oranını arttırdı.

Pazar günü Chargers ile karşılaşacak olan Denver Broncos'un koçu Vic Fangio, "Derin topu çok iyi atıyor, orta dereceli atışı iyi atıyor, açıkça çok atletik," dedi . "Ona koçluk yapmak ve hücumlarını yetenek setine uyarlamak için iyi bir iş çıkardılar."

Herbert'in gelişiminin bir başka kısmı kasıtlı olarak karmaşık bırakılmıştı: saha dışında geçirdiği zaman. Ore, Eugene'de, üniversite stadyumunun bir mil yakınında ve sezon dışında antrenman partneri olarak ikiye katlanan iki erkek kardeşiyle büyüyen Herbert, bu kozayı Güney Kaliforniya'da yeniden yaratmaya çalıştı. 610.000 dolarlık maaşı ve 4.2 milyon dolarlık imza bonusuna rağmen, bir evi uygulama ekibinden biri de dahil olmak üzere diğer iki çaylakla paylaşıyor. Diyeti de pek değişmedi; Hala Subway sandviçlerine ve Domino pizzalarına büyük ölçüde güvendiğini itiraf ediyor.

Değişen şey, Herbert'in büyüyen başarı listesi ve onlarla birlikte dikkatidir. Sadece bunun hakkında övmesini beklemeyin.

"Oyunumu hiç değiştirdiğimi sanmıyorum," dedi. "Sanırım biraz büyüdüm ve geliştim ve oyunu daha iyi anlıyorum."