Kyler Murray Joy Ride

ile Arizona Cardinals'a Liderlik Ediyor

Arizona Cardinals, "NFL kuruluşuna" meydan okuyan en son ekiptir. Heyecan verici bir ikili tehdit oyun kurucusu ve hile sistemi tamamen tatlı olan ve sebze içermeyen kaygan bir başlangıç koçu ile tehlikeli yıkıcılardır. İzlemesi eğlenceli olabilir, ancak geleneksel bilgelik, asi aşamalarından çıkana kadar hiçbir şey ifade etmeyecekleri konusunda endişeli bir şekilde uyarır.

Kardinaller, Pazar gecesi, okul öncesi öğrencilerinin bir süper kahraman filminin nefessiz bir özeti gibi oynanan kaotik bir fazla mesai geriliminde daha önce namağlup olmayan Seattle Seahawks'ı 37-34 yendi. Geçen Pazartesi gecesi 38-10, utanç verici Dallas Cowboys'u küçük düşürdüler. Ulusal olarak televizyonda yayınlanan bu zaferler, Kardinallerin rekorunu 5-2'ye çıkardı ve gelişlerini NFL'nin taktik devriminde yükselen sesler olarak müjdeledi.

Oyun kurucu Kyler Murray o kadar yetenekli ve alışılmadık ki, Lamar Jackson'ı gri pazen takım elbiseli bir adam gibi gösteriyor. Antrenör Kliff Kingsbury'nin hücumu, kolej yayılmış oluşumları ve karmaşık oyun tasarımlarıyla dolu. NFL normlarına ve standartlarına göre, Kardinaller kumluk araçlara çok fazla güveniyorlar ve kadrolarını ve koçluk kadrolarını oluştururken çok fazla risk aldılar. Yine de, tipik yeniden inşa takımlarının antrenörleri "kültürü değiştirmek" konusunda mırıldanırken, tipik yeniden inşa takımlarının hala düzenli olarak kaybettiği bir noktada, dipten çıktıktan sadece iki sezon sonra, playoff kovalamacasının tam ortasındalar.

Kardinaller başlangıçta karelere uymaya çalıştı. Antrenör Bruce Arians ve oyun kurucu Carson Palmer döneminin ardından, organizasyon baş antrenör olarak uzun süredir görev yapan Carolina Panthers savunma asistanı Steve Wilks'i işe aldı ve 2018 seçmelerinde cepten geçen çaylak oyun kurucu Josh Rosen'i seçti ve hunked uzun, sıkıcı bir yeniden inşa döngüsü olma tehdidi altında.

2018 Kardinaller hem korkunç hem de sıkıcıydı ve Rosen, baş muhafazakar oyun planlarını uygularken asgari düzeyde söz veriyordu. Takımın 3-13'lük finali, Genel Müdür Steve Keim'i 2019 seçmelerinde en iyi seçimi ve Wilks ve Rosen'i fiş çekme ya da etraflarındaki birçok şüpheyi doğrulamak için öngörülen fazladan bir veya iki yılı dikkatlice israf etme arasında bir seçimle bıraktı.

Keim sadece yeniden başlatmayı değil, aynı zamanda ayarlamayı, çıkmayı ve açmayı da seçti. Cardinals, Wilks'i Kingsbury ile değiştirdi, daha sonra Texas Tech'in baş antrenörü olarak kaybetme sicili ve en popüler podcast sponsorlarını koruyan bir Y kuşağının özenle şekillendirilmiş sakalına sahip 39 yaşındaki bir çocuk. Keim ve Kingsbury daha sonra Rosen'i takas ettiler ve Oklahoma'da sadece bir sezon için başlayan 2018 Heisman Trophy galibi Murray'i seçtiler, zaten küçük bir lig beyzbol sözleşmesi imzaladı ve ölçüm bandını uzatırsanız 5 metreden biraz fazla ayakta kaldı .

ResimKliff Kingsbury, Cardinals'a koçluk yapması için işe alındığında, Texas Tech'de kaybetme rekoru olan 39 yaşındaydı.
Kredi … Christian Petersen / Getty Images

Her iki hareket de cüretkar ve tehlikeliydi: Kardinaller, kısa, deneyimsiz ve başka kariyer seçenekleri olan bir oyun kurucu için ve suçu tüm yüzgeçleri, spoilerları ve yarış çizgileri olan ancak o noktadaki en önemli başarısı olan bir koç için güvenli bir yeniden inşa modelinden kaçındı. Patrick Mahomes'e kolej maçlarında 7-6'lık bir rekora koçluk yaptı.

Murray'in ilk çuvalının asılsız olduğunu kanıtladıktan sonra beysbola geri döneceği veya parçalanacağı korkusu. Yine de 2019 NFL'deki ilk çıkışlarından – hantal, vasat Detroit Lions'a karşı 27-27 berabere – Kingsbury ve Murray'in işleri farklı şekilde yapacakları açıktı. Sports Info Solutions'a göre Kingsbury, dört veya daha fazla geniş alıcıyı , tipik hücum oyuncusundan yaklaşık dört kat daha sık kullanıyor ve yalnızca Baltimore Ravens'in Jackson'ı, Murray'den daha tasarlanmış oyun kurucu koşuları gerçekleştiriyor. Kingsbury, alıcıları tüm sahaya istifleyip yayıyor ve yanlış yönlendirme katmanlarının altına kolay kısa atışları gizlerken, Murray savunmacılardan kaçıyor ve bir video oyunu karakteri gibi roketler fırlatıyor.

Geçen sezonun sonuçları etkili olmaktan çok eğlenceliydi ve Kardinaller 5-10-1'lik bir rekorla bitirdi. Bu yılın Cardinals kadrosu çok daha güçlü. Keim, eski Houston Texans generali Bill O'Brien'ın kendi kendini sabotaj krizlerinden biri sırasında bir takas yoluyla üç kez All-Pro genişliğinde bir alıcı olan DeAndre Hopkins'i çaldı; Hopkins resepsiyonlarda (57) ve bahçelerde (704) NFL'ye liderlik ediyor.

Yeni süperstarlar da ortaya çıkıyor, en önemlisi, küçük boyutlu bir defans oyuncusu olan Budda Baker. Bu arada, Kurt Warner'ın takımın oyun kurucusu olduğu günlerden kalma 37 yaşındaki geniş alıcı Larry Fitzgerald, 1967 Jefferson Airplane konserinde radikal bir profesör gibi heyecanla birlikte hareket ediyor.

Kardinaller bu sezon Super Bowl yarışmacıları olmaya pek hazır görünmüyorlar: Hücum hatları ve savunmaları hala oldukça sarsıntılı ve Murray'in geçişi biraz fazla dağınık. Şimdilik, play-off filmini mahvetmeye ve NFL'yi büyük bir zevkle yönetmeye razı olmalılar. Murray, Pazar gecesi Seattle'a karşı 35 yardalık bir touchdown yapmadan önce erkek erkeğe görüntülenen Hopkins'e gülen kameralar tarafından yakalandı . Kingsbury , maçtan sonra gazetecilere verdiği demeçte , kendisinin ve Murray'in üniversite günlerindeki gibi nasıl geliştiği konusunda kenarda bir kıkırdama paylaştıklarını söyledi.

Bazı yönlerden, Kingsbury ve Murray, sadece Kansas City Chiefs'den Mahomes ve Andy Reid ile Kuzgunlar'dan Jackson ve John Harbaugh'un ayak izlerini takip ederek onların yayılma-formasyon, oyun kurucu seçeneği ucube bayraklarının dalgalanmasına izin veriyorlar . Kardinaller de herkes gibi kurallara aykırıdır. Ama aynı zamanda daha köklü Chiefs ve Ravens'lerden daha büyük kurumsal riskler alıyorlar: daha genç bir koç, daha küçük bir oyun kurucu, daha cesur takaslar, daha garip oyun tasarımları.

Kardinaller NFL'de normal olanı yeniden tanımlamaya yardımcı oluyorlar Eğer kazanmaya devam ederlerse, kurum yakında onlara uymak zorunda kalacak, tersi değil.