Lady Gaga'nın köpek gezdiricisi, evcil hayvan hırsızlığında vurulmasından bu yana ilk güncellemeyi yayınladı – CNET

Geçen hafta iki şarkıcı Lady Gaga'nın Fransız buldozerinin çalınması sırasında vurulan köpek gezdiricisi Ryan Fischer, Pazartesi günü Los Angeles hastane odasından bir güncelleme yayınladı. Fischer Instagram'da biri bilinçsiz, biri de uyanık ve oturmuş iki fotoğraf paylaştı.

Başlıklarda, Fischer vurulmayı tartıştı ve Gaga'nın kanaması sırasında yanında kalan köpeği Asia'yı bir "melek" olarak adlandırdı.

Ayrıca şöyle yazdı, "Daha sonra yazıp daha fazlasını söyleyeceğim, ancak bu gezegenin çevresinde hissettiğim tüm aşk için minnettarlık muazzam ve yoğun. İyileştirici desteğinizi hissettim! Teşekkür ederim. Alçakgönüllü ve minnettarım. polis, Koji ve Gustav'ı güvenli bir yere geri döndürmek için yeterliydi ve bu suçluları ve katilleri adalete teslim etmeye kararlı olduklarını biliyorum. "

Koji ve Gustav, Çarşamba gecesi şiddetli bir sokak soygunu sırasında Fischer vurulduğunda çalındı, ancak zarar görmeden iade edildi.

Los Angeles Polis Departmanına göre, bir kadın köpekleri LAPD Olimpiyat Topluluğu Polis Karakoluna Cuma günü PTT saat 18.00 civarında getirdi ve Gaga'nın temsilcileri, şarkıcının evcil hayvanları olduklarını doğrulamak için hazır bulundu. Polis, kadının kimliği ve hayvanların bulunduğu yerin, aktif suç soruşturması nedeniyle ve güvenliği nedeniyle gizli kalacağını söyledi.

Kadının köpeklere nasıl sahip olduğu belli değil, ancak kolluk kuvvetleri TMZ'ye , hayvanların hırsızlığına karışmayan İyi bir Samaritan olduğuna inandıklarını söyledi.

Lady Gaga'nın köpek gezdiricisine ne oldu?

Çarşamba gecesi, bir erkek şüpheli Fischer'ı vurarak yaraladı ve üç Fransız buldozerinden ikisi olan Koji ve Gustav'ı çaldı. Üçüncü köpek, Bayan Asia, alınmadı. Los Angeles Polis Departmanına göre hırsızlık Hollywood'da saat 21:40 civarında gerçekleşti ve şüpheli yarı otomatik bir tabanca kullandı ve olay yerinden beyaz, dört kapılı Nissan Altima ile kaçtı.

TMZ tarafından elde edilen korkunç bir ev gözetleme videosu , arabadan atlayan ve "Vazgeç" diyen Fischer ile yüzleşen bir adamı gösteriyor. Adamlar boğuşur ve bir köpeğin havlamaları ve yaralı kurbanın paniklemiş çığlıkları gibi bir silah sesi duyulabilir. "Yardım et, vuruldum. Vuruldum," diye haykırıyor yerde yatarken. "Aman Tanrım." Bir komşu Fischer'e yardım etmek için acele edebilir.

Polisin Cuma akşamı yaptığı açıklamaya göre, Fischer'in durumu hayati tehlike içermeyen yaralanmalarla stabil durumda. Polis, iki soygun zanlısını 20-25 yaşları arasında olarak nitelendirdi.

Lady Gaga'nın suça tepkisi

Şarkıcı İtalya'da bir film çekiyor (daha fazla ayrıntı için aşağıya bakın), ancak Cuma günü, bir Instagram gönderisinde ilk kez saldırı hakkında konuştu.

Lady Gaga, köpeklerin bir fotoğrafıyla birlikte, "Kalbim hasta ve ailemin bir nezaketle yeniden bütünleşmesi için dua ediyorum" dedi. Evcil hayvanların güvenli dönüşü için 500.000 dolarlık bir ödül teklif etti.

Gaga, yaralı köpek bakıcısına övgüde bulunarak, "Seni sevmeye devam ediyorum Ryan Fischer, ailemiz için savaşmak için hayatını riske attın. Sonsuza dek bir kahramansın."

Birisi neden Fransız buldozerleri çalsın?

Kısacası, değerliler ve talep görüyorlar. Yavru köpekler genellikle 1.500 ila 3.000 ABD Doları arasında satılır, ancak çok daha fazlası için satabilirler. Bu, Fransızlar olarak bilinen Fransız buldozerlerinin ilk çalınışı değil. Kasım ayında, San Francisco'nun hemen güneyindeki Daly City'deki bir konutun arka bahçesinden iki Fransız buldozer çalındığı bildirildi. Ve daha geçen ay, San Francisco'lu bir kadın şiddetli bir şekilde saldırıya uğradığını ve 6 aylık Fransız buldozerinin çalındığını bildirdi.

Fransız buldozerlerinin büyük kulakları, büyük kare kafaları ve kompakt kaslı gövdeleri vardır. American Kennel Club , ırkı "özellikle şehir sakinleri arasında dünyanın en popüler küçük köpek ırklarından biri olarak tanımlıyor. Frenchie eğlenceli, uyanık, uyarlanabilir ve tamamen karşı konulamaz."

Lady Gaga şimdi nerede?

Oyuncu şu anda Roma'da, ünlü moda ailesi hanedanıyla ilgili yeni filmi Gucci'yi çekiyor ve Salı günü, çekimden bu yana ilk kez halka açık bir şekilde sahneye çıkarken orada seyircilere el salladı. Filmde Gaga, Gucci'nin kurucusu Guccio Gucci'nin torunu Maurizio Gucci'nin eski eşi İtalyan sosyetik Patrizia Reggiani'yi canlandırıyor. Reggiani, 1995 yılında kocasının suikastını düzenlemekten yargılandı ve mahkum edildi. Maurizio'nun Reggiani ile iki kızı vardı, ancak onu başka bir kadın için terk etti. Ridley Scott, Sara Gay Forden'ın The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour ve Greed kitabına dayanan filmi yönetecek.

Hayranları, saldırıyla ilgili üzüntülerini dile getirmek için şarkıcının sosyal medya hesaplarını kullandı.

Şarkıcının babası Joe Germanotta, New York Post'a konuştu.

Germanotta, "Sadece hasta olduk, bu gerçekten korkunç," dedi. "Sanki birisi sizin çocuklarınızdan birini almış gibi."

Gaga'nın ünlü arkadaşları onun etrafında toplandı. Köpekler iade edilmeden önce aktör Danny Trejo tweet attı, "Köpekleriniz Lady Gaga için çok üzgünüz, dışarıda onları arayan insanlar var."

Yaralı köpek bakıcısı kimdir?

New York Post'a göre , 30 yaşındaki Ryan Fischer kısa süre önce New York'tan Los Angeles'a taşındı. Instagram sayfalarından biri olan Valley of the Dogs , Gaga'nın köpekleri gibi görünen şeylerin yanı sıra diğer birçok köpeğin fotoğraflarını içeriyor. Durumuyla ilgili güncellemeyi burada yayınladı ve insanlara destekleri için teşekkür etti.