Lenovo Smart Clock Essential incelemesi: Harika bir bütçe akıllı hoparlör

Google'ın neden Amazon'un Echo Dot with Clock cevabını vermediğini sık sık merak etmişimdir. Lenovo aynı dalga boyunda olmalı, çünkü Lenovo Smart Clock Essential tam da budur.

Aslında, Echo Dot with Clock'tan daha iyi bir değerdir, çünkü eşzamanlı olarak en sık istediğiniz tüm bilgileri görüntüler – sadece zamanı değil – ve bunu 4. nesil Echo Dot with Clock'tan 10 $ daha ucuza yapar. Lenovo Akıllı Saat'in küçültülmüş bir kardeşi olan Essential, haftanın günü olan geçerli saati (24 saat moduna ayarlanmadıkça am / pm göstergesi ile) gösteren 4 inç LED ekrana sahip akıllı bir hoparlördür. (tarih daha kullanışlı olacaktır), mevcut dış ortam sıcaklığı (internet yoluyla elde edilir) ve alarm için bir gösterge (eğer ayarlanmışsa). 'Hey Google' uyandırma kelimesini söylediğinizde yüzündeki dört LED yanar.

lenovo akıllı saat temel 1 Michael Brown / IDG

Lenovo Smart Clock Essential, saat, dış hava sıcaklığı ve haftanın günü dahil olmak üzere bilmeniz gereken her şeyi size bir bakışta gösterir.

Eski usul bir dijital saatli radyoya çok benziyor, ancak yerleşik Google Asistan ile Essential, bu kalıntılardan birinin yapabileceğini hayal edebileceğinizden çok daha fazlasını yapıyor. Dört tarafı yumuşak gri bir kumaşla sarılmış, ayrıca arka tarafında kontrol edilebilir bir LED ışık çubuğu ile donatılmıştır. Gece ışığını ses kısma düğmesini basılı tutarak açarsınız (ses kontrollerinin çalışması için birden fazla kısa basış gerekir). Işık çubuğu maksimum parlaklıkta 31 lümen söndürür, ancak bunu bir sesli komutla 0 ila 100 arasında bir ölçekte ayarlayabilirsiniz: örneğin "Hey Google, gece ışığını 50'ye ayarla". Essential'ın ekranının parlaklığını ayarlamak için benzer bir komut kullanabilirsiniz.

Smart Clock Essential 4,474 x 2,52 x 3,27 inç (GxYxD) ölçülerindedir ve yarım pound ağırlığındadır. Saatin üst tarafına 3 watt'lık bir amplifikatör tarafından sürülen 1,5 inçlik bir hoparlör monte edilmiştir ve 1970'lerden kalma bir transistör radyosundan biraz daha iyi ses çıkarmaktadır. Hoparlör neredeyse bas tepkisinden yoksundur, ancak aynı zamanda bazı ses ipuçlarının kaybolması için yüksek frekansları da keser.

lenovo akıllı saat temel yukarıdan aşağıya Michael Brown / IDG

Kauçuk ses yukarı / aşağı, oynat / duraklat ve alarm ayarları düğmeleri hoparlörün üstündedir.

Sonra yine, hiç kimse bu sınıfta ve fiyat aralığında akıllı bir hoparlörde harika müzik performansları aramamalı. Bir uyandırma çalma listesi, haberleri ve hava durumu raporlarını dinlemek ve Google Asistan'ın komutlarınıza ve sorgularınıza yanıt verdiğini duymak için son derece iyi, en sevdiğiniz şarkıların uzun çalma listelerini dinleyerek yanına oturmayı beklemeyin. Elbette bir çözüm var: Daha yüksek kaliteli bir Bluetooth hoparlörü veya kulaklık bağlayın ( bu makale size nasıl olduğunu gösterir ). Essential, yerleşik bir Bluetooth 5.0 radyosuna sahiptir.

Essential'ın üstünde soldan sağa dört düğme vardır: Sesi kısma, sesi açma, oynatma / duraklatma ve alarm seti. Bu son düğmeye kısa bir basış, ayarlanmış olan tüm alarmları görüntüleyecektir. Uzun basış, kategorileri (haftanın günü ve alarm saati) değiştirmek için ses açma ve kısma düğmelerini kullanarak saati alarm kurabileceğiniz bir duruma getirir. Bu adımı sesli komutla yapmak çok daha kolaydır, ancak bunu yatak arkadaşınızı rahatsız etmeyecek şekilde yapma seçeneğine sahip olmak harikadır.

lenovo akıllı saat temel arka panel Michael Brown / IDG

Arkada bir USB 2.0 Type-A şarj bağlantı noktası vardır, böylece akıllı telefonunuzu veya tabletinizi açık tutabilirsiniz.

Hoparlörün arka panelinde namlu tipi bir güç konektörü, hoparlörün ön tarafına monte edilmiş iki uzak alan mikrofonunu sessize almak için bir anahtar ve akıllı telefonunuz veya tabletiniz için bir USB 2.0 Tip-A şarj portu bulunur. USB bağlantı noktası hızlı şarjı desteklemiyor, ancak yatmadan önce fişe takmanızın bir önemi yok. Hoparlörün altındaki iki geniş lastik şerit, üzerine yerleştirildiği yüzey etrafında kaymaya direnmesine yardımcı olur.

Essential, Lenovo'nun en yeni akıllı hoparlörü için mükemmel bir isimdir. İhtiyaç duyduğunuz temel bilgileri anında gösterir ve bunu harika bir fiyata yapar. Daha derinlemesine bir şey istemeniz ve dinlemeniz gerekecek, çünkü size zamanın, sıcaklığın ve haftanın gününün ötesinde hiçbir şey gösteremez. Lenovo, içine bir Wi-Fi 5 ağ adaptörü koydu, ancak Zigbee veya Z-Wave radyo yok, bu nedenle evinizin geri kalanını kontrol etmek için ayrı bir akıllı ev hub'ına ihtiyacınız olacak. Ancak Essential, her yere serpebileceğiniz kadar ucuzdur, bu nedenle Google Asistan'ın dikkatini çekmek için asla sesinizi yükseltmeniz gerekmez.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.