Daft Punk'ın müziğini ve tuhaf kask mirasını takdir edelim – CNET

gettyimages-79359934
Getty / Grimwade / WireImage

Çoğunlukla sessiz bir YouTube videosu ve bir patlama ile, ikonik Fransız elektronik müzik ikilisi Daft Punk Pazartesi günü emekli olacaklarını duyurdu . Bize Tron film müziğini getiren ve Get Lucky için bütün gece bizi ayakta tutan müzik grubu artık yok. Ancak nesiller boyu yaşayacak olan toplum üzerinde silinmez bir etki bıraktılar.

Garip kasklar.

daftpunk2.jpg daftpunk2.jpg

Bu fan yapımı Daft Punk kask desteği yanar, hareket sensörlerine sahiptir, vuruş kesintisi yapar ve hatta Wi-Fi sunar.

LoveProps

Evet, Daft Punk'ın müziği başlı başına bir mirastır, ancak altın ve gümüş kasklarını düşünmeden grubu düşünmek neredeyse imkansız – her parçası grubun sesi kadar etkili olan tuhaf, büyüleyici şapkalar.

Yüzü olmayan, miğferli diğer sanatçıları kutlayarak Daft Punk'ın tuhaf kasklarına veda edelim.

Deadmau5

gettyimages-1283124927 gettyimages-1283124927
Timothy Hiatt / Getty Images

Efsaneye göre Joel Thomas Zimmerman, bilgisayar kasasında ölen bir kemirgen bulduğunu bir internet sohbet odasına söyledikten sonra sahne adını kazandı. Kısa süre sonra "ölü fare adam" olarak tanındı ve sonunda DeadMau5'e dönüştü. Şimdilerde dünya çapında inanılmaz, büyük boy bir fare kaskı takması ve ilerici house müziğinden kendi tarzını yaratmasıyla tanınıyor.

Marshmello

gettyimages-624275436 gettyimages-624275436
SiriusXM için Cinty Ord / Getty Images

Marshmello'nun maskeli kişiliği , Daft Punk'ın robotik başlığından biraz daha arkadaş canlısı bir görünüşe sahip: geniş, samimi bir gülümsemeye sahip büyük beyaz bir kova. Sahnedeki ilk birkaç yılında, Marshmello aslında kimliğini gizlemek için oldukça iyi bir iş çıkardı ve hatta hayranlarını sahte bir ifşa ile taklit etti. Yine de sır sonsuza dek sürmedi: Bir Forbes röportajı sonunda maskeli müzisyeni Dotcom olarak da bilinen Christopher Comstock olarak gösterdi.

MF Doom

gettyimages-119720843 gettyimages-119720843
Jim Dyson / Redferns

Daniel Dumile'nin MF Doom karakteri, Marvel Comic'in Fantastic Four'undaki Dr. Doom'dan Daft Punk'tan daha fazla ilham almış olabilir, ancak bu onun maskesini daha az ikonik yapmadı. Maskenin gizemli estetiği ile Doom'un kelime oyunu ve metafor yeteneği arasında, Rolling Stone'un ona hip-hop'un "yakalanması zor ozan" adını vermesi şaşırtıcı değil.

Gwar

gettyimages-1181780799 gettyimages-1181780799
Miikka Skaffari / Film Büyüsü

Gwar, Daft Punk'tan neredeyse on yıl öncesine kadar gelse de, heavy metal grubu maskeli performans fikrini en uç noktaya taşıyor. Ancak bu listedeki diğer grupların aksine, Gwar başlangıçta, kostümlü gerçek punk grubunun üyeleri tarafından gerçekleştirilen Death Piggy için sahte bir açılış gösterisi olarak tasarlandı. Heavy metal şaka grubu sonunda grubun orijinal grubundan daha popüler hale geldi ve Gwar – üst düzey kostümler gibi – devraldı.

Buckethead

gettyimages-542054132 gettyimages-542054132
Daniel Knighton / Getty Images

Burada görülecek bir şey yok, sadece Halloween 4: The Return of Michael Myers'ı izledikten sonra başına KFC kovası koyan efsanevi bir gitarist. Brian Patrick Carroll'un maskeli sahne kişiliği, kolayca oradaki en aptalca (ve en eski) örneklerden biridir. Bu da onu hiç yavaşlatmıyor: Buckethead'in arkasındaki sanatçı 250'den fazla albüm yayınladı, Guns N 'Roses ile çalıştı ve dünyanın en hızlı gitaristlerinden biri.

Maskeli Şarkıcı

gettyimages-1132828705 gettyimages-1132828705
Getty Images

Pekala, Fox TV dizisi bu listedeki diğer kişiler kadar havalı değil, ama buna değer vermelisiniz: Maske oyunu tam noktada.

Mansiyon ödülü: Yoko Taro

eirqexgwoaatb eirqexgwoaatb

O bir müzisyen değil ama oyun geliştiricisi Yoko Taro hala bir sanatçı ve kimse onun neye benzediğini bilmiyor. Nier ve Drakengard oyunlarında olduğu kadar ürkütücü, sırıtan başlığıyla da tanınıyor. Maskenin dengesiz gülümsemesi, geliştiriciye kesinlikle bir gizem havası verir, ancak hayranları hayal kırıklığına uğramaması için her zaman onu giydiğini iddia eder. "

Sıklıkla verdiğim açıklama, pornografik roman yazan kişinin daha yaşlı bir beyefendi olduğunu öğrendiğinizde bu heyecanı kaybediyorsunuz, "diyor Yoko, Kotaku'ya 2018'de . Bir oyuna karşı bu tür bir beklenti veya heyecanı, arkasında kimin olduğunu bulurlarsa kaybederler. "