Lionel Messi: Man City patronu Pep Guardiola, kariyerini Barcelona

'de bitirmek istiyor

Umarım Messi Barcelona'da kalır – Guardiola

Manchester City yöneticisi Pep Guardiola, Lionel Messi'nin kariyerini Barcelona'da bitirmesini istediğini söyledi.

Guardiola, Perşembe günü City ile iki yıllık bir sözleşme uzatma imzaladı ve geçen yaz hareket etmeye yaklaşan eski oyuncusuyla hemen bağlantı kurdu.

Messi'nin sözleşmesi önümüzdeki yaz sona eriyor ve 1 Ocak'tan itibaren İspanya dışındaki herhangi bir kulüp ile sözleşme öncesi şartlar imzalayabilir.

Guardiola, "Messi bir Barcelona oyuncusu. Bin kere söyledim. Bir hayran olarak Leo'nun orada bitirmesini istiyorum." Dedi.

Arjantinli oyun kurucu Messi, Ağustos ayında transfer talebinde bulunduktan sonra City'ye katılmaya hazır görünüyordu, sadece Barcelona'nın o zamanki başkanı Josep Maria Bartomeu'nun transferi engellemesi için.

Bartomeu daha sonra Ekim ayında istifa etti, ancak Messi'nin geleceği belirsizliğini koruyor.

Guardiola, "Kontratı bu yıl [sezon] bitiyor ve aklında ne olacağını bilmiyorum," dedi.

Paris St-Germain de 33 yaşındaki çocukla bağlantılı, ancak Ocak ayında yapılacak olan Barselona başkanlık seçimlerinde her aday, Messi'yi kalmaya ikna etmenin kendileri için bir öncelik olduğunu söyledi.

Messi ile 2008 ve 2012 yılları arasında kulübün yönetiminde çalışan Guardiola, "Barselona'ya ve benim için yaptıklarına çok minnettarım" dedi.

"Akademide, bir oyuncu ve bir menajer olarak bana kesinlikle her şeyi verdiler. Şu anda Messi bir Barcelona oyuncusu ve transfer pazarı Haziran ve Temmuz aylarında.

"İnanılmaz oyunlarımız, hedeflerimiz ve başarmak istediğimiz şeyler var. Aklımızdaki tek şey bu. Gerisi hiçbir şey söyleyemem."

Premier Lig promosyon afişi FA Kupası altbilgisi

'Ara verirdim'

Guardiola'nın yeni anlaşması onu 2023'e götürecek ve Barcelona ve Bayern Münih'in birlikte görev aldığı sürece kulüpte yedi sezonu tamamlayacak.

Kendisine olan açık ilgisine rağmen, 49 yaşındaki oyuncu, başka bir yere taşınmakla ilgilenmediğini ve 2012'de Barselona'dan ayrıldığında yaptığı gibi , City ile bir anlaşmaya varılamadığında tekrar oyundan uzaklaşacağını söylüyor. .

"Sadece burada kalmak için başka bir yer düşünmedim" dedi.

"Karar sadece benim değil, aynı zamanda kulübün kararıydı. Yeterli olduğunu düşünseydik, ara verirdim.

"Ama hala birlikte yapacak çok işimiz olduğunu hissediyoruz. Önceki sezonlarda yaptığımız şeyi sürdürmek istiyoruz."

BBC Çevresinde Okumak İçin Banner Görseli - Mavi Altbilgi - Mavi