Max ve Bakü gevşek Almanya'yı etkiliyor

Almanya 1-0 Çek Cumhuriyeti, Red Bull Arena Leipzig
(Waldschmidt 13 ')

Büyük ölçüde ikinci sıradaki bir takımda ilk kez oynayan iki oyuncu ile Almanya'nın Çek Cumhuriyeti'ne karşı dostluğu, asla bu takımın gelişiminin çok fazla göstergesini sağlayan bir oyun olmayacaktı.

Zayıflamış bir Çek tarafına karşı, Joachim Löw'ün tarafı galibiyet aldı, ancak kendisini ara sıra düzenli oyun geçişine ve bir avuç dikkate değer bireysel katkıya indirgeyen klasik bir uluslararası hazırlık maçı oldu.

Hem ilk çıkış yapan Ridle Baku hem de Philipp Max ileriye gitmeyi etkiledi ve ikincisi Luca Waldschmidt'in yakın mesafeden dönüşmesine yardımcı oldu.

Löw daha sonra Max için "Dün de antrenmanda iyi oynadı" dedi. "Yeni adamlardan memnunum. Ridle sağda çok çalıştı ve Max gerçekten iyiydi. Robin Koch sağlam ve iyi konumlandırılmıştı. İlk yarıda İlkay ile daha kaliteliydik ama herkes kararlıydı."

Nitekim, kaptan İlkay Gündoğan bir devre boyunca antrenörlük yaptı ve herkese bu takımdaki sessizce önemli etkisini hatırlatırken, Florian Neuhaus zaten burada kalmak için görünüyor.

Neuhaus daha sonra, "Bugün en önemli şey galibiyet ve temiz pafta oldu. İkinciyi atma şansını kaçırdık ve hayatı kendimiz için zorlaştırdık, bazen işleri aşırı karmaşık hale getirdik," dedi. "Bence sadece bir antrenmanımız olduğunu ve birlikte pek oynamadığımızı görebiliyorsunuz, ancak sonunda galibiyeti savunmamız önemliydi."

Bunun büyük ölçüde bir araya getirilmiş bir Almanya takımı olması bağlamında, bunun çok şey vaat eden ancak hayal kırıklığı yaratan bir ikinci yarıda solan düzensiz bir performans olması şaşırtıcı değildi. Kevin Trapp geç bir zamanda parlak bir refleks kaydetmemiş olsaydı, Löw'ün tarafı ödeyebilirdi.

Belki daha fazlasını beklemek haksızlıktı, ancak zayıflamış bir rakibe karşı Almanya bu oyunu daha fazla kazanabilirdi ve kazanmalıydı. Beraber oynama zamanının olmaması, savunma için başka bir sallantılı geziyi mazur görebilir (her ne kadar Almanya'nın sonunda temiz bir sayfa tuttuğunu belirtmek gerekir), ancak Almanya'nın gol önünde zayıf olduğu gerçeğini gizlemiyor. İki kez Nadiem Amiri ve bir zamanlar Julian Brandt, bu oyunu gergin bir oyun yerine kendinden emin bir galibiyet haline getirmek için daha fazlasını yapmalıydı.

Pavlenka saves a shot from Amiri

Amiri gol atacak gibi görünüyordu ama şutu, iyi ayağa kalkan Pavlenka'ya doğruydu.

Neden hiç oynasın?

Gladbach baş antrenörü Marco Rose, oyuncularından biri olan Jonas Hofmann'ın sadece 20 dakika sonra uyluk sakatlığı geçirdiği göz önüne alındığında bunu çoğu kişiden daha fazla hatırlayabilir. Birçok kulüp koçu mevcut uluslararası molada olduğu için, oyuncular fiziksel sınırlarını zorladığı için Rose muhtemelen hoşnut olmayacak.

Nitekim, Toni Kroos, bu hafta, Uluslar Ligi gibi turnuvaların "her şeyi finansal olarak emmek ve oyunculardan her şeyi fiziksel olarak çekmek" için var olduğunu söyleyerek, şu anda oyuncuların üzerindeki baskı miktarından yakındı.

Küresel bir pandeminin ortasında üç uluslararası fikstür oynamanın saçmalığı, Hofmann'ın yaralanmasından önce bile vurgulandı. Başlama vuruşundan saatler önce Çek Cumhuriyeti, kadrosundaki ikinci COVID-19 vakasını doğruladı ve Alman kaleci Oliver Baumann, Hoffenheim kulübündeki vakaların açıklanmasının ardından kadroyu önlem dışı bıraktı.

Ne kadar saçma görünse de, bu oyunlar Almanya için önemli. FA'nın muhasebecisinin kısa süre önce Alman spor dergisi kicker'a, kısmen bu uluslararası oyunlar sayesinde 2020'nin 16 milyon euro'luk bir zarara uğramak yerine derneğin kırılmasına yakın bir şekilde sona ereceğini söylemesi ile, bu oyunların sağladığı finansal artışı görmek açıktır. .

İzleyenlerin bu Almanya performansıyla artmış olup olmayacağı hala tartışmalı. Almanya takım menajeri Oliver Bierhoff, bu hafta bu yeni Almanya takımının üzerine kara bulutların çekildiğini söyledi. Bu geceden sonra, Löw ve tarafı, aldatmaktan gurur duyan bir performansla meşhur bulutlu havaya katkıda bulundukları için yalnızca kendilerini suçlayacaklar.

Olduğu gibi:

90 'FT – Almanya 1-0 Çek Cumhuriyeti – Almanya'nın ürkek rakiplerini geride bırakmasıyla heyecan verici olmayan bir oyun sona eriyor. Neuhaus neredeyse çarpıcı bir ikinci gol ekledi ancak Almanlar için zayıf bir galibiyetle sonuçlandı.

77 ' Neuhaus'un muhteşem şutu direk ile bar arasındaki payandadan çıkıyor. Gök gürültülü bir voleyboldu ve geçen ay Löw'ün onu çağırmasından bu yana bir vahiy olan Neuhaus'un bir başka muhteşem performansını hak eden bir hedef olurdu.

65 ' İkinci yarının ortasına doğru ve bu gerçekten klasik bir futbol oyunu değil. Çek Cumhuriyeti ikinci dizideki bir Almanya takımına karşı bile çok az hırslı. Buna rağmen Joachim Löw'ün tarafı oyunu yatıştırmak için mücadele ediyor.

55 ' Almanya bu oyunu erken bitirmek istiyor ancak sahipliğini hedefe ve hatta somut şansa dönüştürmek için mücadele ediyorlar. Çekler oldukça derin oturuyor ve şimdilik sıkı duruyorlar. Yarının en iyi şansı, şut pozisyonunu zorlayan ancak şutunu geniş sürükleyen Neuhaus için yarı şans oldu.

46 'İKİNCİ YARIYolumuza geri döndük.

45 'HT – Almanya 1-0 Çek Cumhuriyeti – Almanya, Waldschmidt'in yakın mesafeden erken bitirmesinin izniyle molada önde ve ilk kez oynayanlar şimdiye kadar iyi bir performans sergilediler. Çekler pek bir saldırı tehdidi oluşturmadılar, ancak bu Almanya'nın arkada titrek görünmesini engellemedi. Almanya ileriye dönük olarak iyi görünüyordu – ancak Amiri ıskalamasından sonra Almanya iki numara olmalı.

43 ' Amiri topa iyi gidiyor ve gol atması gerekiyor, ancak Pavlenka misafirleri oyunda tutmak için büyük bir kurtarış yaptı. İyi kurtarış, ancak Amiri'nin burada gol atması gerekiyor. Leverkusen oyuncusu, oyununa gerçekten gol eklemek zorunda, hiçbir zaman gol atmak gibi görünmedi. Neuhaus'un sıkı bir açıdan kaydedilmiş bir takip çalışması var.

40 ' Çek Cumhuriyeti atak yaparken Neuhaus'un ekstra bir stoper olarak geri çekildiğini görmek ilginç. Almanya topa sahip olmayan bir 5-4-1'e geri döndü. Almanya'nın topla ve hücumda defans olarak olduğundan çok daha iyi göründüğü söylenmelidir.

30 ' İlk maça çıkan diğer oyuncu Bakü, Pavlenka'dan kurtarmaya zorlarken, her iki bek de ilk çıkışta bir izlenim bırakıyor. Fırsat, Gündoğan'ın atışının kapatılmasının ardından gelir.

25 ' Philipp Max güzel bir başlangıç yapıyor. Yine soldan başka bir mükemmel teslimat sadece bir dokunuşa ihtiyaç duyuyor, ancak Brandt oraya varamıyor ve kendini topa atan Amiri bağlantı kurmakta başarısız oluyor. PSV Eindhoven sol bek bu gece Almanya için gerçek bir tehdit oldu.

18 ' Pavlenka, bazı tedavilerden sonra devam edebiliyor. Almanya arkada oldukça dağınık görünseler bile biraz rahatlayabilir. Joachim Löw, Borussia Mönchengladbach koçu Marco Rose'u memnun etmeyecek bir şey olan Jonas Hofmann'ın sakatlığı nedeniyle zorlanan oyundaki ilk değişikliğini yaptı. Hofmann'ın yerini Nadiem Amiri alır.

13 'GOL! Almanya 1-0 Çek Cumhuriyeti – Waldschmidt skoru! Almanya, Benfica forvet oyuncusu Luca Waldschmidt ile sahadan çıktı. Neuhaus'un uzak mesafeden Çek kaleci Pavlenka'nın savurduğu bir şutu var, topu soldan geri çeken Max'e çıkıyor ve Waldschmidt bir bacağını dışarı atıp onu yakın mesafeden çeviriyor. Pavlenka kafasına bir çizme attı ve yerde kaldı ama Almanya Leipzig'de lider.

Fußball | Länderspiel Deutschland v Tschechien | Tor 1:0 (Annegret Hilse/REUTERS)

Waldschmidt, Almanya'nın açılışı için topu sıkıştırıyor.

10 ' Koch, Çekler molada onlara vurduğunda biraz açığa çıkan Almanya için arka tarafta toparlanıyor. Leeds adamı bu vesileyle Krmencik'ten gelen tehlikeyi söndürürken, her şey son bir hendek.

5 ' Dokal, yakın direğinden topu gizlice Trapp'ın yanından geçirmeye çalışırken misafirlere yarı şans. Almanya genel olarak buradaki erken değişimlerin en iyilerini yaşıyor. Gündoğan çok fazla top ve Waldschmidt ile Brandt arasında güzel bir bağlantı görüyor, ikisi de Almanya'nın normal XI.

1 'BAŞLANGIÇ – Yoldayız.

Fußball Hymne | Länderspiel Deutschland v Tschechien (ODD ANDERSEN/AFP/Getty Images)

Leipzig'de ıssız bir Red Bull Arena.

Takım haberleri!

Almanya ekibi açıklandı ve Joachim Löw iki yeni isimle devam ediyor. Bakü ve Max çıkışlarını yaparken, Löw'ün muhtemelen bu akşam başlamayacağını söylediği İlkay Gündoğan da çıkış yapıyor. Luca Waldschmidt, çoğunlukla alt çalışmalardan oluşan Almanya XI serisinde liderdir.

Fikstür yığılması

Oyunlar gelmeye ve gelmeye devam ediyor. Son uluslararası aradan sadece bir ay sonra, Almanya başka bir üçlü başlık için harekete geçti. Salı günü İspanya'daki kampanyayı tamamlamadan önce Cumartesi günü Milletler Ligi'nde Ukrayna ile karşı karşıya geliyorlar. Ancak önce Leipzig'de bir hazırlık maçında Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya geliyorlar.

Oyun durumu

Şimdiye kadar Milletler Ligi'nde sadece bir galibiyetle – ve aslında her zaman – Almanya, son iki maçta 4.Grupta ikinci sırada. Bunun bir nedeni, hem İspanya hem de İsviçre'ye karşı yaptıkları gibi (iki kez) eşitleyicilere, özellikle geç kalanları kabul etme alışkanlıklarıdır. Yine de Ukrayna'yı yenmek için beklediler.

Ayrıca, Köln'de Türkiye'ye karşı son hazırlık maçında üç kez üstünlük sağlamışlar, bu yüzden Joachim Löw'ün Leipzig'de kaçınmaya istekli olacağı bir şey. Ancak koç haklı olarak, salgının neden olduğu benzeri görülmemiş koşullarda oyunculara aşırı eleştirmenin zor olduğunu belirtti.

– Daha fazlasını okuyun: Kulüp, ülke ve koronavirüs: Joachim Löw, oyunculara eklenen gerginlik konusunda uyarıyor

Löw'ün uyarısı

Özellikle Joshua Kimmich'in Borussia Dortmund'a karşı kendi kendine yaptığı diz yaralanmasına atıfta bulunarak, "Yaralanmaların olmasının nedenleri var" dedi. "En iyi kulüplerdeki oyuncular her üç günde bir ara vermeden oynuyorlar. Eğer koçlar olarak çok dikkatli davranmazsak, yaz aylarında hepimiz büyük sorunlar yaşayacağız. Büyük sorunlar.

"Takvimi hazırlayanların gelecekte kafa kafaya vermesi gerekiyor çünkü şu anda oyuncular yükü taşıyor.

"Sağlık önceliklidir."

Kadro rotasyonu

Bu yüzden Çek Cumhuriyeti karşısındaki dostluğu dönüşümlü ve deneysel bir şans olarak görüyor.

Philipp Max (PSV Einhoven), Felix Uduokhai (Augsburg) ve Ridle Bakü'de (Wolfsburg) Löw, Leipzig'de yer alması muhtemel üç uluslararası ilk yarışmacıyı çağırdı. Robin Gosens ve Benkamin Henrichs de Löw'ün iddiasını kanıtlarcasına sakatlanırken Borussia Dortmund kaptanı Marco Reus'a da mola verildi.

"Marco uzun bir sakatlıktan döndü," dedi. "Dengeye ihtiyacı var ve bu iki haftayı kulübünde çalışmak için kullanmalı. Umarım bu ona iyi gelir, çünkü hepimiz neler yapabileceğini biliyoruz."

Tanıdık yüzler

Çek kadrosunda kaleci Jiri Pavlenka (Werder Bremen) ve forvet Vladimir Darida (Hertha Berlin) dahil olmak üzere Bundesliga'dan tanıdık yüzler yer alıyor. Bayer Leverkusen forvet Patrik Schick şu anda sakat.

Olası Almanya kadrosu:

Trapp – Bakü, Tah, Koch, Rüdiger, Max – Gündogan, Neuhaus, Hofmann, Brandt – Waldschmidt