Meross Outdoor Smart Plug incelemesi: Yetenekli, temel dış mekan fişi

Çinli marka Meross, tanıdık bir tasarıma sahip bu dış mekan prizi de dahil olmak üzere geniş bir Wi-Fi akıllı ev ekipmanı yelpazesiyle ABD'ye giriyor.

Tamamen siyah cihaz, iki adet üç uçlu soket sunar (her biri bir açılır kapanır) ve IP44 hava koşullarına dayanıklı (temelde sadece su sıçramalarına ve büyük katı maddelere karşı korumadır. Bu hikayede IP kodları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz ). 10 amper veya daha az çeken cihazlar kullanım için belirtilmiştir ve ünite yalnızca 2,4 GHz Wi-Fi ağlarını destekler.

Bu inceleme, TechHive'ın rakip ürünlerin incelemelerini bulacağınız en iyi akıllı prizler kapsamının bir parçasıdır ve bu tür bir ürün için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken özelliklere ilişkin bir alıcı kılavuzu.

meross açık akıllı priz 2 Christopher Null / IDG

İki soket bağımsız olarak ancak yalnızca uygulama içinden veya HomeKit aracılığıyla açılabilir.

Meross fişi, HomeKit, Alexa, Google Assistant, SmartThings ve IFTTT desteği dahil olmak üzere geniş çapta uyumludur. Başlangıçta birimi HomeKit ile iOS'ta kurdum ve birkaç saniye içinde ağıma bağlandı. Daha sonra, cihazı resmi arayüz üzerinden yönetmeyi test etmek için Meross mobil uygulamasını çalıştırdım ve HomeKit'e önceden kaydedilmiş bir cihazın nasıl ekleneceği hemen sezgisel olmasa da, küçük bir deneme ve hata yaptıktan sonra uygulama içinde fiş belirdi.

Tahmin edebileceğiniz gibi, fazla bir şey yok. Yararlı bir özellik, uygulama içinde veya HomeKit içinde, iki soketi ayrı ayrı kontrol edebilmenizdir, böylece biri açık, diğeri kapalı olabilir vb. Bununla birlikte, donanımda yalnızca bir fiziksel güç düğmesi vardır; uygulamada nasıl ayarladığınızdan bağımsız olarak her iki çıkışı aynı anda kontrol eder (her ikisini de açar veya kapatır).

Manuel açma / kapama kontrolünün yanı sıra, uygulamada, önceden ayarlanmış sahneleri yapılandırmanıza izin veren bir bölüm, bir programlama sistemi (gün doğumu ve gün batımı seçenekleri dahil) ve bir otomatik kapanma zamanlayıcısı dahil olmak üzere olağan akıllı ev özellikleri bulunabilir. Uygulama, LED'siz bir çözüm tercih ederseniz, fişin üstündeki yeşil LED'i devre dışı bırakmanıza da olanak tanır.

Bu fiş kullanımda oldukça basit olsa da, testlerimin çoğu boyunca iyi çalıştığını gördüm. Normalde komutlara bir saniyeden daha kısa sürede yanıt veriyordu, yalnızca ara sıra yanıt vermiyordu (genellikle LED'i açmaya veya kapatmaya çalışırken). 20 $ 'lık fiyat etiketi, benzer bir özellik setine sahip diğer çoğu fişle aynı çizgide ve şüpheli bir şekilde çevrilen web sitesi ve kılavuz bazı küçük bir güven krizi yaratabilirken, gerekli mali harcamalar bu endişeleri en aza indirecek kadar küçük olmalıdır.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.