NFL, Super Bowl İlk Yarı Gösterisi için Hafta Sonunu Duyurdu

Kanadalı pop yıldızı Weeknd, Şubat ayında Tampa, Florida'daki Super Bowl'da pandemik kısıtlamalar nedeniyle zorluklarla karşılaşabilecek bir performans için devre arası şovu oynamak üzere seçildi.

Profesyonel olarak Weeknd olarak tanınan Abel Tesfaye, yaptığı açıklamada, "Hepimiz Super Bowl oynayarak dünyanın en büyük oyunlarını izleyerek büyüyoruz ve sadece bu pozisyonda olmayı hayal edebiliriz" dedi. "Bu yıl bu rezil sahnenin merkezi olmaktan onur duyuyorum ve çok mutluyum."

30 yaşındaki şarkıcının seçimi, NFL'nin beyaz müzisyenlerin egemen olduğu klasik rock eylemlerinden daha genç hayranlar ve beyaz olmayan insanlar arasında popüler olan büyük sosyal medya takipçilerine sahip sanatçılara dönerek daha geniş bir izleyici kitlesi çekme girişimleriyle uyumludur. .

Weeknd, kısmen İsveçli pop ustası Max Martin tarafından yapılan "Can't Feel My Face" ve Fransız dans-rock ikilisi Daft Punk ile oluşturulan "Starboy" da dahil olmak üzere beş 1 numaraya yükseldi.

Jay-Z ve Roc Nation tarafından kısmen yapılan ikinci Super Bowl devre arası gösterisi olacak. Jay-Z yaptığı açıklamada, "The Weeknd kendine ait bir sound sundu" dedi. "Duygusal benzersizliği, müzikte ve sanatta yeni nesil bir mükemmelliği tanımladı."

NFL , müzik endüstrisindeki sanatçıların eski bir San Francisco 49ers oyun kurucusu Colin Kaepernick ile dayanışma göstermek için ligde çalışmayacaklarını söyledikten sonra, en önemlisi Super Bowl olmak üzere önemli oyunlar için müzik performanslarını düzenlemeye yardımcı olmak için 2019'da Jay-Z'yi işe aldı. . Kaepernick, maçlardan önce polisin vahşiliğini ve ırksal adaletsizliği protesto etmek için milli marşı çalarken diz çökmeye başladı ve 2016'dan beri ligde iş bulamadı.

Tesfaye, Kaepernick'i alenen destekledi. George Floyd'un polis nezaretinde öldürülmesinin ardından, Kaepernick'in Haklarını Bil Kampı Yasal Savunma Girişimi'ne 200.000 dolar bağışta bulunarak 2,5 milyon Instagram takipçisine makbuzlar gösterdi . Ayrıca, daha geniş sosyal adalet davalarının sesli bir savunucusu olmuştur. Ağustos ayında MTV Video Müzik Ödülleri'nde yapılan kısa bir kabul konuşmasında, basitçe şunları söyledi : "Şu an kutlamak ve bu anın tadını çıkarmak benim için gerçekten zor, bu yüzden sadece şunu söyleyeceğim: Jacob Blake için adalet ve Breonna için adalet Taylor. "

NFL, salgın nedeniyle 7 Şubat'ta Super Bowl planlarını küçülttü. Geçen ay lig, Raymond James Stadyumu'ndaki koltukların yalnızca yaklaşık yüzde 20'sinin dolacağını söyledi.

Çoğu yıl devre arası gösterisi, sahneyi inşa etmek için sahaya koşan yüzlerce kişi tarafından kurulur. Daha sonra, önceden seçilmiş yüzlerce hayran genellikle neşelendirmek için sahneye çıkar.

NFL, gösteriyi nasıl sahneleyeceğini belirtmedi. Ligin komiseri Roger Goodell, ligin Tampa şehri, Hillsborough County ve Florida'daki diğer yetkililer tarafından belirlenen güvenlik kuralları dahilinde çalışacağını ve bu sezonda önemli bir düşüş içeren kendi protokollerini takip edeceğini söyledi. Maç öncesi ve sırasında sahada bulunmasına izin verilen kişi sayısı.

On yıl önce kara kara düşünen R&B'nin gizemli bir yaratıcısı olarak ortaya çıkan Weeknd, karanlık, avangart bir kenara sahip bir pop sanatçısı olarak başarıyı yakaladı. En son 1 numara olan “ Blinding Lights ” ın müzik videosunda Weeknd, kırmızı takım elbise ve siyah eldivenler içinde çürük ve kanlı bir karakter haline geliyor ve şarkının parlak, nabız gibi atan synth-pop'uyla dans ederken çılgınca gülüyor.

Gizemli bir sahne kişiliğiyle Weeknd, güçlü bir Michael Jackson etkisine sahip yüksek bir tenor için öne çıkıyor. Son albümü “After Hours”, bu baharda arka arkaya dört hafta boyunca Billboard'un albüm listesinde 1 numara oldu. Ayrıca bir Mercedes-Benz reklamında da yer aldı .

Bir sanatçı olarak, “ Saturday Night Live ” ve “ Jimmy Kimmel Live! , "Weeknd, kolaylıkla bir stadyum ortamına dönüştürülebilen ayrıntılı, yüksek konseptli sahne ortamlarını tercih etme eğiliminde.

Ancak televizyonda yayınlanan ödül şovları, salgın sırasında genellikle en büyük çekilişleri olan canlı performansları yakalamak için mücadele etti. Weeknd'in başrol oyuncusu olduğu ve “Blinding Lights” için yılın videosu kazandığı MTV ödüllerinde ve geçen ay Billboard Müzik Ödülleri'nde sanatçılar seyircisiz ses sahnelerine çıktı. Çarşamba gecesi, Nashville'de düzenlenen Country Müzik Derneği Ödülleri'nde, Maren Morris, Eric Church ve Chris Stapleton da dahil olmak üzere şovun sanatçılarından oluşan, sosyal olarak mesafeli ancak büyük ölçüde maskelenmemiş bir canlı seyirci vardı.