NFL Titanları Coronavirüs Salgınıyla Başa Çıktıkları İçin Cezalandırıyor

NFL, bu sezon en büyük koronavirüs salgınını ele aldıkları için Tennessee Titans'a 350.000 dolar para cezası verdi ve bu durum ligi bir dizi oyunu yeniden planlamaya zorladı.

Yine de lig, antrenörleri ve genel menajerleri ve takımın kompleksinden uzakta bir amaca yönelik antrenmana katılan videoda görülen oyuncular da dahil olmak üzere Titanlar ile ilişkili kimseyi askıya almadı. Para cezası, antrenman protokollerini iletememek ve tesislerde maske takmamaktan verildi.

Lig komiseri Roger Goodell iki hafta önce yaptığı açıklamada, ligin sahadaki en heyecanlıları arasında 5-1 olan takımın soruşturmada işbirliği yaptığını söyledi. O zaman hiçbir Titan'ın salgından sorumlu tutulmayacağının sinyalini vermişti. Goodell 13 Ekim'de "Bu disiplinle ilgili değil – bu personelimizi güvende tutmakla ilgili" dedi .

Lig ayrıca seçimlerin kaybedilmesi ve oyunların kaybedilmesi gibi sert cezalar vermekten çok uzak kaldı.

İlk olarak Pazar günü NFL.com tarafından bildirilen cezalar, kısmen Titans oyuncularının salgından sonra bile takımın kişisel faaliyetlerini durdurmasına yol açtıktan sonra bile takımın kompleksinden uzakta gayri resmi uygulamalara devam ettikleri raporlarından kaynaklanıyor. 24 Eylül'den bu yana yirmi üç oyuncu ve takım personelinin virüs için pozitif test yaptığı biliniyor.

NFL ve NFL Oyuncular Derneği , Titanlar ve Vikingler – önceki hafta sonu rakipleri – kişisel aktiviteleri olmadığı söylendikten bir gün sonra, 30 Eylül'de saha dışında antrenman yapan oyuncuları araştırdı .

Lig ve sendika, virüsün Titanların kompleksine nasıl girdiğine ve nasıl yayıldığına da baktı. Ligin baş sağlık görevlisi öğrenilenleri açıklamayı reddetti.

Lig şimdi dikkatini virüs için pozitif test yaptıran birkaç oyuncuya sahip olan Las Vegas Baskıncılarına çevirmek zorunda kalabilir. Geçen hafta, hücum hattının birkaç üyesi, bir takım arkadaşıyla yakın temas halinde oldukları için eve gönderildi.NFL.com'un bildirdiğine göre, pozitif test yapan Trent Brown, ligin yapmasına izin vermek için sürekli bir izleme cihazı takmadı . temas izleme. O ve takım arkadaşlarının birbirleriyle yakın temas halindeyken maske takmadıkları da bildirildi .

Dört oyuncu ligin Covid-19 yedek listesinden çıktı ve virüs için negatif test ettikten sonra oynamaya izin verildi. Raiders, Pazar öğleden sonra Las Vegas'ta Tampa Bay Buccaneers'ı oynayacaktı.

Yine de, protokol ihlalinin en büyüğü olan para cezası, lig en az dört takıma yayılan enfeksiyonların ortasında sezonunu yolunda tutmaya çalışırken geldi. Titanları cezalandırma kararı, lig , maske takma gibi protokollerin uyumluluğunu izlemek için ekip tesislerinde video gözetim kameralarının kullanılması da dahil olmak üzere enfeksiyon riskini azaltmak için tasarlanmış daha güçlü önlemleri açıklamasından üç hafta sonra geldi.

Lig ayrıca, kurallara uygun olmayan takımların cezalandırılabileceğini, seçimleri kaybedebileceğini ve eylemlerinin diğer takımları etkilemesi halinde maçları kaybedebileceğini söyledi.

Titanlar'daki salgın, başlangıçta 4 Ekim için planlanan Pittsburgh Steelers'a karşı oynadıkları maçın üç hafta ertelenmesine neden olmuştu. Nihayet Pazar günü Steelers 27-24 galip geldi .

Takımdaki vaka sayısı artmaya devam ederken ve takım neredeyse iki hafta boyunca antrenman yapmak için yüz yüze görüşemezken, lig, Titanların Buffalo Bills'e karşı karşılaşmasını erteleyerek Pazar gününden Salı gününe taşıdı.

Erteleme ve cezalar, ligin üstesinden gelmek zorunda kaldığı tek planlama sorunu değil. Patriots'un yıldız oyun kurucusu Cam Newton ve bir Chiefs antrenman takımının oyun kurucusunun 3 Ekim'de virüs için pozitif test ettiği ortaya çıktıktan sonra lig, 4. Hafta New England-Kansas City maçını bir gün erteledi. O Çarşamba günü, bir başka Patriots yıldızı Stephon Gilmore da pozitif çıktı ve ligin takımların oynamasına izin verme kararını sorguladı.

Lig, ertelenen maçlara uyum sağlamak için sezona 18. hafta ekleme adımını henüz atmadı. Henüz sezonu kısaltmak gibi ciddi bir düşünce de yok. Bunun yerine lig, maçları bir veya iki güne kadar yeniden planlamak da dahil olmak üzere, örneğin Pazartesi veya Salı gününe kadar mevcut programla oynamaya devam edecek.

Lig ayrıca maçlar sırasında yüz maskelerini düzgün takmadıkları için antrenörlere yüz binlerce dolar para cezası verdi. Baskıncılar ayrıca bu ay yetkisiz bir kişinin soyunma odalarına girmesine izin verdikleri için 50.000 dolar para cezasına çarptırıldı ve potansiyel olarak ekip üyelerini ifşa etti. On Raider, kalabalık, kapalı bir hayır etkinliğine katıldığı ve oradayken maske takmadığı ve yerel sağlık kurallarını ihlal ettiği için bu ay 30.000 $ 'a kadar para cezasına çarptırıldı.

Normalde, mevcut antrenörleri içeren müsabaka komitesi, takımların eylemlerinden dolayı cezalandırılmasının gerekip gerekmediğini tartışır. Ancak bu koçların rakip bir takıma sert bir şekilde düşme dürtüsü olabileceği için lig, eski antrenörlerden, genel menajerlerden ve emekli oyunculardan oluşan bir komite oluşturdu; eski Giants Teknik Direktörü Tom Coughlin ve eski Colts Genel Müdürü Bill Polian, komisyoncu.

Ancak komiser, cezalar üzerinde nihai yetkiye sahiptir.

Ligin asırlık tarihinde, Metrodome'un çatısı çöktüğü zamanlar da dahil olmak üzere, şiddetli hava koşulları veya diğer olaylar nedeniyle oyunlar iptal edildi, ertelendi veya taşındı. Kayıtlar eksik olmasına rağmen sadece bir oyun kaybedilmiş görünüyor.

1921'de – ligin ikinci yılı – konuk Rochester Jeffersons, sahanın kötü durumu nedeniyle Washington Senatörlerine karşı sahaya çıkmayı reddetti. O günlerde, sahanın oynanamaz olup olmadığı konusunda bir anlaşmazlık varsa, ev sahibi takımın menajeri oyunu iptal edip etmemeye karar verirdi. Jeffersons'un menajeri oyuncularını sakatlama riskini almak istemedi ve oyunun iptal edilmesini istedi. Ancak taraftarlar koltuklarında iken Senatörlerin menajeri oynamak istedi, bu yüzden hakem Jeffersons'un maçı kaybettiğine karar verdi, o sırada bir gazete makalesine göre.

Ancak, kaybedilen oyun hiçbir rekor defterinde görünmez. Nihai sıralamalar o sırada yayınlanmadı ve yalnızca yıllar sonra yeniden inşa edildi ve genellikle kusurlu bir şekilde. The Coffin Corner dergisi için oyun hakkında yazan Bob Carroll'a göre, yalnızca diğer lig üyelerine karşı en az altı maç oynayan takımlar yeniden oluşturulan sıralamalara dahil edildi ve Washington kulübü o yıl bu eşiği karşılayamadı.