Milletler Ligi: Yetkililerin önemli kararları doğru alması gerekiyor – NI patronu Baraclough


Kuzey İrlanda oyuncuları reddedildi
Kuzey İrlanda, Viyana'da geç iki gol yedi

Kuzey İrlanda menajeri Ian Baraclough, yetkililerin Pazar günü Avusturya'da 2-1 Milletler Ligi yenilgisindeki performansının "çok seçici" olduğunu söyledi.

Josh Magennis'in açacağı, ofsayt pozisyonunda görünen Louis Schaub tarafından iptal edildi.

Adrian Grbic geç kazananı vurdu ve NI müdür yardımcısı Austin MacPhee'yi hayal kırıklığını dile getirdiği için görevden aldı.

Baraclough, "Anahtar kararları doğru almalarını bekliyorsunuz. 1-0 öndeyiz ve bu, oyunu değiştiriyor" dedi.

"Yardımcı koçlarımdan birini, hayal kırıklığını giderdiği için gönderdim, bir görevliye ya da başka birine değil – bu, sizi saran şeylere benzer şeyler."

Ekolayzırı çevreleyen yetkililerin performansından duyduğu hayal kırıklığına rağmen Baraclough, tarafının hala bir noktayla Viyana'yı terk etmesi gerektiğini düşünüyor.

"Hakem hakkında sızlanabiliriz ama en azından oyunu görmeliyiz ve hayal kırıklığına uğrayarak uzaklaşıyoruz."

Maç, Kuzey İrlanda'nın Slovakya'ya karşı Euro 2020 finallerine ulaşma şansını kaçırmasından dört gün sonra geldi ve Baraclough, tarafının nasıl geri döndüğünden memnun kaldı.

"Bu gece mükemmel olduğumuzu düşündüm ve gerçekten iyi yanıt verdik. Şeklin iyi ve zihniyetin iyi olduğunu düşündüm" diye ekledi İngiliz.

"Bizi kıramadılar ve hüsrana uğradılar. Topu bazen daha iyi kullanabilirdik ama bizi kıramamaları çocuklarımıza bir iltifat.

"Doğru zamanda baskı yaptık, doğru zamanda kırıldık ve onları tekrar hissediyorum. Buraya gelmek zor ve bir sonuç almaya 10 dakika uzaklıktaydık."

'Gençlere karşı sabırlı olmalıyız'

Eski 21 Yaş Altı teknik direktörü Baraclough, St Johnstone orta saha oyuncusu Ali McCann'i ilk kez oynadı ve ilk 11'e genç Daniel Ballard'ı dahil etti.

"Ali'nin harika bir çıkış yaptığını düşündüm, gerçekten gurur duyulacak biri," diye ekledi.

"Çalışma oranı ve gayretiyle ondan ne alacağımızı biliyorduk. Topa karşı sakindi ve olayı çok iyi yönetti.

"Kıdemli oyuncular ona yardım etti ve işi de bu."

Ali McCann, Avusturya'ya karşı
20 yaşındaki Ali McCann, Kuzey İrlanda'daki ilk çıkışını Baraclough'dan aldı.

Slovakya yenilgisinden sonra birkaç kıdemli oyuncu Baraclough'a erişemeyecekken, 49 yaşındaki oyuncu gençliği üst düzey kadroya sokmayı planladığını itiraf etti.

"Bir veya iki genç oyuncu getirmeye çalışıyoruz. Dan Ballard dört maç oynadı, Ali McCann bu gece ilk maçını yaptı" dedi.

"Ethan Galbraith bu gece yedek kulübesinden inmedi ama daha fazlasını görmüş olacak ve bizimle geçirdiği 10 veya 11 gün için iyi olacak.

"Yavaş bir süreç olacak ve onlara karşı sabırlı olmalısınız ve bu gece iki genç olanın mükemmel performanslar sergilediğini düşünüyorum."