Büyük OLED ekranlı yeni Nintendo Switch'in 2021'de geleceği bildiriliyor – CNET

cnet-ucuz-pahalı-18b-nintendo-switch-lite

Büyük bir OLED ekrana sahip güncellenmiş bir Switch yakında olabilir.

Marta Franco / CNET

Nintendo , Switch konsolu ile büyük bir başarı elde etti ve 2019'da Switch Lite ile bu başarıyı artırdı. Bloomberg'e göre şimdi Japon oyun devi büyüyerek konsolun daha büyük bir ekrana sahip güncellenmiş bir sürümünü hazırlıyor.

İsimsiz kaynakların 2021 tatil dönemi için piyasaya çıkacağını söylediği yeni Switch'in, Samsung tarafından üretilen 7 inçlik OLED ekrana sahip olacağı bildirildi. Bu, onu standart Anahtardaki 6,2 inç ekrandan daha büyük ve 5,5 inçlik Switch Lite'dan çok daha büyük hale getirir.

Mevcut Anahtar konsollarının her ikisi de LCD ekranlar kullanır, bu nedenle OLED yükseltmesi, daha derin siyahlar sayesinde daha iyi kontrast anlamına gelir. Boomberg'in raporu, yeni Switch'in kenetlendiğinde bir TV'de 4K'da çıkış yapabileceğini de belirtti. Bu, endüstri uzmanlarının yeni Switch'in 4K ekranla geleceğini söylediği önceki raporlardan bir değişiklik.

Switch, Nintendo'nun tüm zamanların en başarılı ikinci konsoludur ve NES, SNES, N64, Gamecube ve (özellikle) Wii U'ları geride bırakmaktadır. 2017'den bu yana yaklaşık 13,5 milyonu Switch Lite konsolları olmak üzere 79 milyonun üzerinde ünite satılmıştır. Daha iyi performans gösteren tek Nintendo konsolu , ömür boyu satışları 100 milyonu aşan Wii'dir .

Karşılaştırma için, PlayStation 4 ve Xbox One, 2013 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana sırasıyla 114 milyon ve tahmini 48 milyon adet sattı.

Nintendo, bir yıldan fazla bir süredir dolaşan bir 4K Switch söylentilerine rağmen, bir sonraki Switch güncellemesi hakkında sıkı sıkıya sarılmış olsa da, önümüzdeki birkaç aylık yazılımın neye benzediğine dikkat çekti. Bağlantının başında, Legend of Zelda: Skyward Sword HD , Temmuz ayında geliyor. Mario Golf: Super Rush (25 Haziran) ve New Pokemon Snap (30 Nisan) da geliyor, yıl sonunda Pokemon Brilliant Diamond ve Shining Pearl geliyor .