Newcastle, başarısız devir teklifinin ardından Premier Lig'e karşı yasal işlem başlatıyor


Newcastle, kapalı kapılar ardında Liverpool'a karşı Premier Lig maçı oynarken St.James 'Park stadyumunun genel görünümü
Newcastle, 2019-20'de Premier Lig'de 13. oldu

Newcastle United, yaz aylarında başarısız bir devralma teklifinin ardından Premier Lig'e karşı yasal işlem başlattıklarını doğruladı.

Kulüp, Premier Lig'in bir taraftar grubuna işlemlerle ilgili bir mektubun "içeriğini sızdırdığında" bir gizlilik maddesini ihlal ettiğini iddia etti.

Suudi Arabistan destekli bir konsorsiyum , Haziran ayında 300 milyon sterlinlik bir anlaşmadan çekildi .

Kulübün kimin olacağını belirlemek için Premier Lig'in (EPL) tahkim teklifini reddettiler.

Newcastle, "EPL'nin kurallarındaki gizlilik maddesi nedeniyle önerilen devralma ile ilgili davranışıyla ilgili olarak" yargılamalar hakkında daha önce yorum yapmadıklarını söyledi.

Newcastle Consortium Supporters Ltd (NCSL) ile Premier Lig'e "kuruluşun sahiplerinin ve direktörlerin testindeki davranışını sorgulayan" bir mektup gönderiyor.

Taraftarlar kulübü, daha sonra Premier Lig'in avukatları Bird and Bird'den kulübün yasal bir anlaşmazlığı olduğunu doğrulayan bir yanıt aldığını söyledi.

NCSL, Shields Gazetesine şunları söyledi: <a href="https://www.shieldsgazette.com/sport/football/newcastle-united/exclusive-newcastle-united-fc-top-flight-legal-action-officially-confirmed-astonishing-premier-league-fan-letter-admission-3038820" class="story-body__external-link" title data-reactid=".1ubltiukdmu.0.0.0.1.$paragraph-8.$link-1"><span class="gs-u-ml- gel-icon" data-reactid=".1ubltiukdmu.0.0.0.1.$paragraph-8.$link-1.1">dış bağlantı</span></a> "Bird & Bird, kulübün şu anda EPL ile önerilen devralma konusunda yasal bir anlaşmazlık içinde olduğunu doğruladı ve bu durum taraftar konsorsiyumu tarafından gündeme getirilen sorunların tekrarlanmasına yol açabilir. EPL, bu nedenle bizim için erken olacağını söyledi. iddiamızı şimdi getirin. "

Kulüp, kamuoyuna yaptığı açıklamada, "EPL'nin kulüple ilgili yasal işlemlere atıfta bulunduğunu" iddia eden kamuya açık haberlerden haberdar olduğunu söyledi.

Ekledi: "Raporların bir kısmının kaynağının EPL olduğu söyleniyor. Bu nedenle, görünen o ki, EPL mektuplarının içeriğini kamu malı yorum yapanlardan bazılarına sızdırdı.

"Kulüp, bunların taraftarları için büyük endişe kaynağı olacağını anlıyor ve bu nedenle, EPL tarafından açıklanan bilgiler ışığında, bu haberlere yanıt olarak taraftarlarını yanıtlamak ve güncellemekten başka seçeneği olmadığını düşünüyor."

Kulüp, yargılamanın esası hakkında yorum yapmayacağını, ancak "EPL aleyhine tahkim davası başlattığını teyit edebileceğini" de sözlerine ekledi.

Premier Lig, BBC'ye hikaye hakkında yorum yapmayacağını söyledi.