Nintendo Switch oyunları çok pahalı ama tamamen mantıklı – CNET

legend-of-zelda-skyward-sword-nintendo-switch.png

The Legend of Zelda: Skyward Sword , 2011'de Nintendo Wii için piyasaya sürüldüğünde, hareket kontrollü maceranın fiyatı 49.99 dolardı. Bu hafta, Nintendo, Switch: The Legend of Zelda: Skyward Sword HD için oyunun yeniden düzenlenmiş bir versiyonunu duyurdu ve 59.99 $ fiyatla orijinal oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana geçen her yıl için fiyat etiketine bir dolar ekledi.

Her yerdeki Nintendo hayranları sessizce istifa etti. 10 yıllık bir Wii oyunu olan Skyward Sword, on yıl önce ilk çıktığı zamankinden daha pahalıdır ve pahalı kalacaktır çünkü birinci taraf Nintendo Switch oyunları neredeyse hiç fiyat düşüşü yaşamaz. 2017'de piyasaya sürülen bir Nintendo Wii U oyununun bir limanı olan Mario Kart 8 Deluxe, neredeyse dört yıl sonra hala tam fiyatına satılıyor. Super Mario Odyssey, The Legend of Zelda: Breath of the Wild , Super Mario Party ve New Super Mario Bros. U Deluxe gibi.

Şimdi oynatılıyor: Şunu izleyin: Nintendo, The Legend of Zelda: Skyward Sword HD'yi ortaya çıkarıyor …

4:07

Herkes bundan hoşlanmaz. Aslında yanlış geliyor. Nintendo'nun Sony gibi rakipleri, büyük bütçeli AAA oyunları için rutin ve kalıcı olarak fiyatları düşürüyor. PS4 için God of War Nisan 2018'de 59,99 dolara piyasaya sürüldü, ancak Ekim ayında fiyat kalıcı olarak yalnızca 39,99 dolara düşürüldü. Bugün 20 doların altında. Marvel's Spider-Man aynı yıl piyasaya sürüldü ve Şubat 2019'da benzer bir 20 $ fiyat düşüşü verildi. Xbox, PlayStation ve PC oyun sürümleri genellikle ilk yıl içinde veya çok geçmeden büyük fiyat düşüşleri görüyor. Endüstri standardı bir uygulama gibi geliyor. Alıcılar olarak bunu beklemeye başladık ve bu beklenti Nintendo'nun sürekli yüksek fiyatlarının sarsıcı hissetmesine neden oluyor. Nintendo'nun haksız olduğu gibi.

Ancak Nintendo haksızlık yapmıyor. Sadece liderliğimizi takip ediyor – çünkü yeniden yayınlanan Wii U oyunlarının Nintendo Switch sürümleri için daha az ödeme yapmak istesek de yapmıyoruz. Oyunların kaç yaşında olursa olsun tam bedel ödüyoruz ve tam fiyat ödemeye devam ediyoruz.

Her zamanki gibi matematik ve ekonomi her şeyi mahvediyor. Nintendo'nun en son mali kazanç raporuna göre , Mario Kart 8 Deluxe lansmanından bu yana 33 milyondan fazla kopya sattı ve Nintendo'ya potansiyel olarak şaşırtıcı bir talihsizlik kazandırdı. Ve oyun hala en çok satanlardan biri: Hala Nintendo Switch eShop'ta en çok satan beşinci oyun ve bugüne kadar Amazon'un en çok satan dokuzuncu Nintendo Switch oyunu.

Mario Kart 8 Deluxe Mario Kart 8 Deluxe

Mario Kart'ı kim sevmez?

Nintendo

Bunu bir perspektiften ifade etmek gerekirse, PlayStation 4'ün en çok satan oyunlarından biri olan God of War, Haziran 2019'a kadar tahmini 12 milyon kopya sattı ve Amazon'un 23. en çok satan PS4 oyunu. PlayStation, alıcıların Kratos'la ilgilenmesini sağlamak için fiyatını düşürmek zorunda kaldı; Bu arada, Mario Kart 8 Deluxe lansmandan bu yana tam fiyatla rekor sayıda satış yapıyor.

Nintendo oyunları pahalıdır. Herkes bundan nefret ediyor. Yine de Nintendo'nun fiyatları düşürmek için bir nedeni yok – oyunlarının rakiplerinden daha fazla kopyasını satıyor ve satılan her kopyadan daha fazla para kazanıyor.

Ve iyi ya da kötü, Nintendo hayranları pahalı oyunlara alıştı. Sosyal medyada, eski oyunların modern limanlarını daha yüksek bir fiyata fiyatlandıran "Değiştirme vergisi" hakkında acı bir şaka yapıyoruz. Sık sık bu yüksek fiyatları rasyonelleştirmeye çalışıyoruz – tabii, Doom (2016) ve The Witcher III: Wild Hunt Switch'te daha pahalıydı, ancak geliştiricilerin bu oyunları Nintendo'nun daha düşük güçlü donanımında çalışmak için yeniden inşa etmesi ve optimize etmesi gerekiyordu. Bazen daha fazla rasyonelleştirmemiz gerekiyor: Final Fantasy X / X-2 HD Remaster'ın Steam ve PS4'te maliyeti 30 dolardan az. 20 $ 'lık fiyat artışı 49,99 $' a, onu taşınabilir bir platformda oynamak için yaptığımız şeytanın anlaşmasıdır.

super-mario-3d-all-stars-2-de-2 super-mario-3d-all-stars-2-de-2
Óscar Gutiérrez / CNET

Nintendo, pahalı oyunlara yönelik bir beklenti geliştirdi ve bundan hoşlanmasak da, kabul etmeye geldik. Tüketiciler cüzdanlarıyla konuştular ve Nintendo bizi yüksek sesle ve net bir şekilde duydu: The Legend of Zelda: Skyward Sword, başlangıçta 10 dolara satılan on yıllık bir Wii oyununun limanı olmasına rağmen 59.99 dolar değerinde.

Nintendo'nun haksız olduğu gibi yanlış geliyor – ancak veriler yalan söylemez. Yine de satın alacağız ve bir kez daha Nintendo para basacak .

Ayrıca bakınız: 2021 için en iyi Nintendo Switch denetleyicileri