Nvidia'nın muhteşem GeForce Now oyun akışı iPhone'lara, iPad'lere ve Chrome'a geliyor

Nvidia'nın muhteşem GeForce Now özelliği, PC oyunlarınızı buluttan istediğiniz herhangi bir cihaza aktarmanıza izin vermektir. Şimdi servis kanatlarını daha da genişletiyor. Pazartesi günü Nvidia, GeForce Now'ın 19 Kasım'da iPhone ve iPad'e çıkacağını ve 2021'in ilk çeyreğinden itibaren oyunları doğrudan Google'ın Chrome tarayıcısına göndereceğini duyurdu.

Ve şunu anlayın : GeForce Now'ın iOS'a gelişi, Fortnite'ın yakında iPhone'lara da döneceği anlamına geliyor.

Her ikisi de aynı yarı-onaylanmış neredeyse arka kapıdan, yani tarayıcınızdan içeri girer. Epic, Apple'ın dijital uygulamalara ve oyunlara yönelik yüksek yüzde 30 vergisini hedefleyen yüksek profilli bir dava başlattığında Fortnite , yaz boyunca App Store'dan kayboldu . Benzer şekilde, Apple, GeForce Now, Microsoft'un xCloud'u ve Google Stadia gibi oyun akışı hizmetlerinin, görünüşte tüketici karşıtı nedenlerle App Store'a girmesine izin vermeye dirençli olduğunu kanıtladı. Dolayısıyla GeForce Now, iPhone ve iPad'ler için özel bir uygulama yerine Safari tarayıcısı aracılığıyla erişilebilen progresif bir web uygulaması biçiminde iOS'a geliyor. Özellikle, Nvidia temsilcileri Apple'ın kendisi tarafından bu yönde işaret edildiğini söyledi.

gfn Nvidia

Bu sınırlamaya rağmen, Nvidia, iOS için GeForce Now'ın hizmetle uyumlu belirli Bluetooth denetleyicileri desteklediğini ve kolay erişim için GeForce Now web sitesini ana ekranınıza sabitleyebileceğinizi söylüyor. İPhone'unuza klavye ve fare bağlayamayacağınız için GeForce Now iOS için bir oyun kumandası gerektirdiğinden bu iyi.

GeForce Now ile birçok PC oyunu da oynayabilirsiniz. Çalkantılı bir başlangıçtan sonra, Nvidia'nın hizmeti oyun yayıncıları için bir tercih yöntemine geçti. Şirket, 250'den fazla farklı stüdyonun şu anda hizmeti desteklediğini, 1.500'den fazla anında erişilebilen oyunun mevcut olduğunu ve her Perşembe daha fazla eklendiğini söylüyor. GeForce Now, sahip olduğunuz oyunları Nvidia'nın güçlü sunucuları tarafından desteklenen desteklenen cihazlara yayınlamanıza izin vermek için Steam, Epic ve Ubisoft Connect hesaplarınıza bağlanır. Bu duyurunun bir parçası olarak Nvidia, Cyberpunk 2077’nin heyecanla beklenen 10 Aralık lansmanından başlayarak GOG.com oyunlarının GeForce Now'a da geleceğini açıkladı.

Tam teşekküllü PC oyunlarını iPhone'unuza – ve belki daha da önemlisi, iPad'inize – aktarabilmek, sizin gibi mikro dönüşümle dolu, engellerle dolu mobil oyun dünyasını gerçekten küçümseyen oyuncular için büyük bir anlaşma olacaktır.

ücretsiz oyunlar Nvidia

Daha da iyisi, ayak parmaklarınızı ücretsiz olarak daldırabilirsiniz. GeForce Now, aralarında Apex Legends, Rocket League, Dota 2, Destiny 2, World of Tanks, League of Legends, Warframe, Path of Exile ve evet dahil olmak üzere 75 ücretsiz oynanabilen oyunu destekliyor. Fortnite , hizmet aracılığıyla sunulan oyunlardan sadece birkaçı. (Nvidia ayrıca Epic Games Store'un haftalık hediye oyunlarını GeForce Now'a ekleyerek harika bir iş çıkarıyor.)

Ancak Fortnite hemen kullanılamayacak. Şirket gazetecilere verdiği demeçte, "Epic Games'teki harika ekibin yanı sıra Nvidia, Fortnite'ın dokunmatik bir sürümünü etkinleştirmek için çalışıyor ve bu da oyunun kullanılabilirliğini geciktirecek" dedi. “GeForce Now kitaplığı en iyi oyun kumandası ile mobil cihazlarda deneyimlenirken, 100 milyondan fazla Fortnite oyuncusunun Victory Royale yolunda nasıl inşa ettiği, savaştığı ve dans ettiği dokunma. Ekipler, GeForce Now tarafından desteklenen bulut akışlı bir Fortnite mobil deneyimi sunmayı dört gözle bekliyorlar. Üyeler oyunu yakın gelecekte iOS Safari'de arayabilir. "

Hizmet ayrıca bir saatlik parçalarda istediğiniz kadar oynamanıza izin veren tamamen ücretsiz bir katman içerir (hemen geri dönme yeteneği ile). Premium "Founders Edition" aboneliği, öncelikli erişim sağlar ve oyun oturumlarınızı altı saate kadar artırır. Ayrıca Watch Dogs: Legion, Control, Metro: Exodus, Wolfenstein Youngblood ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda aylık 5 ABD doları karşılığında gerçek zamanlı ışın izleme özelliklerinin kilidini açar.

GeForce Now Chrome'da

Safari, GeForce Now'ı alan tek tarayıcı değil. Şu anda, Nvidia'nın servisini PC veya Mac'te kullanmak için bir başlatıcı uygulaması kullanmanız gerekiyor. 2021'in ilk çeyreğinde GeForce Now, oyunlarınızı doğrudan dünyanın en popüler tarayıcısı olan Google Chrome'da yayınlamaya başlayacak ve bu, Google'ın rakibi Stadia hizmeti için önemli bir satış noktasıyla eşleşecek.

jgmjffdhgnfgd Nvidia

Nvidia, Google Chrome desteğinin açık WebRTC çerçevesine dayalı olacağını ve bugün GeForce Now'ı Chromebook'larda oynayabileceğiniz şekilde çalışacağını söylüyor. Tarayıcıyı çalıştırın, play.geforcenow.com adresine gidin , hesabınıza giriş yapın ve oyun oynamaya başlayın.

Bununla birlikte, bugün bu URL'yi Windows 10'da Chrome'da ziyaret etmek, GeForce Now hesabıma giriş yapmama ve yalnızca birkaç saniye içinde Rise of the Tomb Raider oynamaya başlamama izin verdi, bu nedenle, resmi lansman aylar sonra bile işlevsellik sizin için zaten etkin olabilir. . Çoğunlukla sorunsuz çalışmasını beklerdik, ancak henüz resmi olarak piyasaya sürülmediğinden, bazı karışıklıklarla karşılaşırsanız şaşırmayın.

Oyun donanımı olmadan oyun

birinci gün oyunları Nvidia

Nvidia ortaklarından seçili oyunlar GeForce Now'da piyasaya sürüldükleri gün sokaklara çıktılar.

Nvidia, hizmetinin halihazırda her ay 15 milyon saatin üzerinde oyun akışı gerçekleştiren beş milyon kayıtlı kullanıcısı olduğunu söylüyor – bu sayılar, küresel bir kilitlenme sırasında oyunlara yönelik yoğun talep şüphesiz destekleniyor. Şirket, talebi karşılamak için "kısa süre içinde" altı Avrupa sunucusu daha ekliyor ve GeForce Now'ı diğer alanlara getirmek için dünya çapındaki şirketlerle ortaklık yapıyor.

Kirli pençelerinizi yeni bir GeForce RTX 3070 veya RTX 3080'de alamadıysanız , GeForce Now sizi durduracak bir şey olabilir, özellikle de artık oyunları iPhone veya iPad'inize aktarabildiğiniz için. Hizmete kaydolmak için Nvidia'nın GeForce Now web sitesine gidin . (Biz müthiş bir serbest katmanlı var söz ve bu olduğunu mu bizim favori oyun akışı? Kurulmuş PC oyuncuları için arayla hizmet) Ve Nvidia'nın güçlü yeni ekran kartlarının pürüzle birine şanslı yeterli olsaydı, üzerinde alabilirsiniz mobil akış eylemi de: Nvidia, her yeni üst düzey RTX 30 serisi satın alımında GeForce Now'a bir yıllık ücretsiz Founders Edition aboneliği sunuyor.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.