Patrick Mahomes ve Chiefs, Jetlerin Sıkıntısının Üstüne Yığın

KANSAS CITY, Mo. – Patrick Mahomes Pazar günü Kansas City Chiefs için neredeyse her şeyi yaptı. Bir touchdown yakaladıktan sonra Tyreek Hill'i kenara geri döndürdü.

Antrenör Andy Reid'in run-pass seçeneği atağının neredeyse kusursuz icrasında, hüküm süren Super Bowl MVP Ödülü sahibi 416 yarda ve beş gol atarak AFC Batı lideri Chiefs'i galibiyetsiz Jetler'e karşı 35-9 rompa götürdü.

Mahomes, "Demek istediğim, gol atmak ve bu tür şeyleri yapmak her zaman eğlencelidir," dedi, "ama bunu tüm yıl boyunca söylüyorduk, takımları yenmek için birçok yolumuz var. Bugün, koşuyu doldurmak için iyi bir iş çıkardılar. Onu havaya çıkardık ve topu attık ve öyle yaptık. Orada olanı almak ve kazanmanın yollarını bulmakla ilgili. "

Hill, iki vuruş yakalamasıyla yaralandı. İlkinde, tribünlere atlayarak ve futbolu bir taraftarına atarak kutladı ve Mahomes sahaya geri dönmesine yardımcı olmak için oradaydı. İkinci gün, Mahomes Hill'i "biraz sarsılmış" gördüğünü iddia etti ve onu Kansas Şehri kenar çizgisine geri götürmeye karar verdi.

Mahomes alaycı bir gülümsemeyle, "Sadece biraz eğleniyorum," dedi. Chiefs sıkı son Travis Kelce 109 yard atış ve bir gol attı, Mecole Hardman ve Demarcus Robinson da gol attı ve Chiefs (7-1) Andy Reid'e 229. galibiyetini Curly Lambeau ile NFL tarihinde en çok beşinci kez berabere kalmasına yardımcı oldu .

Le'Veon Bell, onu serbest bıraktıktan sadece birkaç hafta sonra Jetler'de bir çatırdama yakaladı, sadece 7 yardda tutuldu ve 31 yarda daha üç yakalama yaptı – Kansas City'nin ona ihtiyacı yokmuş gibi.

Yaralanmaları nedeniyle en iyi alıcılar Jamison Crowder ve Breshad Perriman'a sahip olmayan Darnold, 1996'da Rich Kotite ekibinden bu yana Jets'in ilk kez 0-8'e düştüğü için 133 yarda sadece 18'e 30'du. Jets Teknik Direktörü Adam Gase, takımı ilk altı ikinci yarıdaki beşinde üç ve-out giden ve toplamda 221 yarda hücumla bitiren Jets Teknik Direktörü Adam Gase, "Olmak istediğimiz yer olmadığı açık" dedi. "Ben de diğer herkes gibiyim, bu işi kazanmak için yapıyorum, oraya gidip yüzümü ezdirmek için değil."

Jetler bundan sonra New England Patriots (2-5) ile karşı karşıya gelecek ve Pazartesi gecesi MetLife Stadyumu'nda dört maçlık galibiyet serisinden sersemletecekler.

Chiefs, oyuna gelen şaşırtıcı 19 sayılık favorilerdi ve açılış serisi bunun neredeyse yeterli olmayacağını açıkça ortaya koydu. Mahomes 85 yarda 5 üzerinden 5'ti ve 90 yarda sürüşünü Hardman'a 30 yarda pasla bitirdi.

Jetler ilk yarıdaki üç golün ilkiyle cevap verirken, Chiefs gol atmaya devam etti.

Mahomes, bir sonraki sürüşlerinde 36 yarda gol atmak için ortadan Hill'e bir dart attı, ardından Jets'in kapsama alanı altında Kelce'ye üçüncü golü ve molada 21-9'luk bir üstünlük için şık bir pas attı.

Jets'in, hücum koordinatörü Dowell Loggains'in ikinci yarıda sona eren ikinci haftanın oyunlarını çağırmasıyla ivme kazanmaya devam edebileceğine dair bir umut var. İlk üç serisinin dördünde üçlük yaptılar ve nihayet bir ilk vuruşu aldıklarında, bir sonraki oyunlarında hemen topu uzaklaştırdılar.

Darnold, oyunun sonlarına doğru büyük bir darbe aldı ve sağ omzunu tercih ediyor gibi görünüyordu ve 1 Ekim'de Denver Broncos'a karşı burkulduğunda iki maçı kaçırdı. Gase, oyun kurucunun yeniden değerlendirileceğini ancak "iyi görünüyor" dedi.

Geçen hafta Jets'in Buffalo Bills'e karşı ikinci yarının tamamında dört yarda başardığı durumdan farklı değildi.

Yine de Chiefs hücumunda pek bir durgunluk yoktu. Bell, Jets'in 14 yard çizgisinde dördüncü ve 1'de durdurulduğunda bir gol şansını boşa harcamış olabilirler, ancak yine de birkaç dakika sonra bitiş bölgesine ulaştılar. Mahomes, dördüncü golü için 26 yarda uzaklıktan Robinson'ı vurdu ve üçüncü çeyreğin sonlarında Kansas City'ye 28-9 önde girdi.

Mahomes, dördüncü çeyreğin başlarında Hill'e ikinci gol atışı ile büyük gününü noktaladı. Beş gol atışı, Pittsburgh Steelers ve Los Angeles Rams'a karşı oynadığı altı gollü maçtan sonra ikinci oldu – bu arada, Jets'in tüm sezon boyunca dört gol atışı var – ve yarda toplamı kariyerinin dördüncü oldu.

Reid, "Komik, tüm bu RPO olayımız devam ediyor ve bu koşulardan bazıları atıldı," dedi, "ama onları sadece yarda olarak sayacağız. Patrick'in güzel bir iş olduğunu düşündüm ve yine, olan her şeye tam anlamıyla hakim oldu.