Peace by Hampton A19 LED Wi-Fi akıllı ampul incelemesi: Güçlü otomasyon araçları, ancak yalnızca bir

satın alamazsınız

Hampton Ürünleri dan en son akıllı ev çizgisini büyüyen, Hampton A19 LED Wi-Fi akıllı ampul veya ampul ler Barış, daha doğrusu-olan parlak, renkli, kolay yükleme ve çok adımlı otomasyonları sunmak için bu Hampton ile birlikte çalışma Ürünlerin diğer akıllı cihazları. Peace by Hampton otomasyon araçları kadar güçlü oldukları gibi, tatil modu gibi bazı temel özelliklerden yoksundurlar. Ve ampuller nispeten ucuz olsalar da, yalnızca dörtlü paketler halinde gelirler, bu da beş veya dokuza ihtiyacınız varsa satın alma maliyetinizi artıracaktır veya peki, fikri anladınız.

Tasarım ve özellikler

Peace by Hampton akıllı serisi şu anda iki aydınlatma ürününden oluşuyor: BR30 çok renkli projektör ( incelediğimiz ) ve burada incelediğimiz A19 çok renkli ampul. Bir Peace by Hampton akıllı fişi (incelememize bakın ) da mevcuttur. Yalnızca Best Buy aracılığıyla satışa sunulan A19 ampulleri yalnızca dörtlü paket olarak mevcuttur, bu nedenle ampul başına (her biri yaklaşık 15 $) çok pahalı olmasalar da, bir kutu için 60 $ ödemeniz gerekir. dört.

Bu inceleme, TechHive'ın rakip ürünlerin incelemelerini bulacağınız en iyi akıllı ampuller kapsamının bir parçasıdır ve ayrıca alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken özellikler için bir alıcı kılavuzu.

Diğer A19 ampulleri gibi, Peace by Hampton Smart Wi-Fi Ampulü de bir E26 tabanına sahiptir, bu da standart ampul soketlerine sığacağı anlamına gelir. Günde üç saatlik kullanıma dayalı olarak 13,7 yıl dayanacak şekilde derecelendirilen kısılabilir Peace by Hampton ampul, yaklaşık olarak 60 watt akkor ampulle eşdeğer olan 800 lümene kadar ışık yayar. Testlerimde, ampulün yatak odamı aydınlatmakta sorun yaşamadığını ve bir masayı veya başka tür bir çalışma alanını kolayca aydınlatabileceğini buldum.

Peace by Hampton A19 ampulün beyaz ışığı, sıcak 2.700 Kelvin'den gün ışığına eşdeğer 5.000 Kelvin'e kadar ayarlanabilir ve ayrıca 16 milyon renge kadar parlayabilir.

Kurmak

Adından da tahmin edebileceğiniz gibi Peace by Hampton A19 Smart Wi-Fi Bulb, doğrudan Wi-Fi ağlarına bağlanır, bu da bir hub'a ihtiyaç olmadığı anlamına gelir. Peace by Hampton mobil uygulamasını indirdikten ve bir hesap için kaydolduktan sonra (Google veya Facebook hesap entegrasyonu yoktur, bu nedenle e-posta adresinizi girmeniz ve bir şifre oluşturmanız gerekir), uygulamaya ampul eklemeye başlayabilirsiniz.

Ya ampulü tarayabilirsiniz – ya da burada dörtlü bir paketle uğraştığımız için ampulleri – ya da her seferinde bir ampulü manuel olarak ekleyebilirsiniz. Diğer Wi-Fi özellikli akıllı ampullerin çoğu gibi, Peace by Hampton A19 ampulü yalnızca 2,4 GHz kablosuz ağlara bağlanır, ancak ilk hıçkırıktan sonra ampulü, otomatik tarama yöntemiyle Peace by Hampton uygulamasına ekleyebildim. ve çift bantlı 2,4 GHz / 5 GHz Wi-Fi yönlendiricimi geçici olarak yalnızca 2,4 GHz moduna geçirmek zorunda kalmadan. Ampullerinizi ekledikten sonra, bunları evinizdeki odalara (Yatak Odası, Mutfak, Çalışma Odası vb.) Ekleyebilir ve bir oda içinde ışık grupları oluşturabilirsiniz.

Diğer akıllı ışık ekosistemlerine alışkın olanlar, Peace by Hampton uygulamasının belirli bir odadaki tüm ışıkları kontrol etmenize izin vermediğini öğrenince şaşırabilir, ancak bir aydınlatma grubundaki tüm ampulleri kontrol edebilirsiniz ; başka bir deyişle, uygulama içindeki "odalar" gerçekten yalnızca organizasyonel amaçlar için mevcuttur. Bu, kendinizi "Ebeveyn Yatak Odası" odanızda bir "Ebeveyn Yatak Odası" ışık grubu yaratırken bulabileceğiniz anlamına gelir, can sıkıcı bir ekstra adım.

Özellikler ve işlevsellik

Ampullerinizi bir odaya ekledikten ve (isteğe bağlı olarak) birlikte gruplandırdıktan sonra, onları Peace by Hampton uygulamasıyla kontrol etmeye başlayabilirsiniz. Bir ampule veya bir gruba dokunmak sizi üç sekmeli bir arayüze götürür. "Beyaz" sekmesi, dairesel bir damağı kaydırarak beyaz bir ışık sıcaklığı seçmenize olanak sağlarken, "Renk" sekmesinde benzer bir damak ve bir renk yoğunluğu kaydırıcısı vardır. Hem Beyaz hem de Renkli sekmelerinde parlaklık kaydırıcıları da bulunur. Son olarak, "Sahne" sekmesi, "Gece" ve "Yumuşak" dan "Okuma" ve "Çalışma" seçeneklerinden "Renkli", "Göz Kamaştırıcı" ve "Muhteşem" gibi bir dizi beyaz ışık ve renk ön ayarı arasından seçim yapmanızı sağlar. ”Sahneleri renkler arasında çeşitli hızlarda döner. Kendi sahnelerinizi oluşturmak için Düzenle düğmesine de dokunabilirsiniz.

Peace by hampton a19 uygulama arayüzü Ben Patterson / IDG

Peace by Hampton uygulaması, A19'un beyaz ışığını ayarlamanıza, renklerini değiştirmenize veya bir aydınlatma sahnesi ayarlamanıza olanak tanıyan üç sekmeli bir arayüze sahiptir.

Peace by Hamptons uygulaması bazı güçlü otomasyon araçları sunar. Otomasyonlar, temel günlük ve haftalık programların yanı sıra, ister evde ister dışarıda olun, bir cihazın durumuna göre (belirli bir ampulün açık veya belirli bir renk sıcaklığına ayarlanmış olması gibi), gün doğumu veya gün batımı veya hatta yerel sıcaklık, nem, hava durumu veya rüzgar hızı. Bu koşullar, ampullerinizi açıp kapamaktan renklerini ve parlaklığını değiştirmekten mobil bildirimler göndermeye ve hatta daha önce oluşturduğunuz diğer otomasyonları tetiklemeye kadar çeşitli eylemleri tetikleyebilir. Ayrıca, isterseniz eylemler arasına gecikmeler ekleyebilir veya Siri Kısayolları olarak dışa aktarabileceğiniz "dokun-çalıştır" otomasyonları oluşturabilirsiniz.

Peace by Hampton'ın otomasyon araçları güçlü olsa da, acemi akıllı ev kullanıcıları için korkutucu olabilir ve bazı önemli eksik özellikler vardır. Örneğin, uygulamada bir tatil modu (hırsız olabilecekleri kandırmak için ışıklarınızı rastgele aralıklarla açıp kapatan) yok ve gece ve sabah ışıklarınızı kademeli olarak kısan veya aydınlatan bir uyku / uyanma özelliği de sunmuyor. . (Bir geçici çözüm, belirli bir süre boyunca ampullerinizin parlaklığını kademeli olarak artırmak veya azaltmak için duraklamaları kullanan bir otomasyon oluşturmaktır, ancak rutini oluşturmak için makul miktarda sabır gerekir.)

Neyse ki, Peace by Hampton A19 ampulleri hem Alexa'yı hem de Google Assistant'ı destekler (ancak Siri Kısayolları uyumluluğuna rağmen HomeKit'i desteklemez), bu da ampulleri sesli komutlarla kontrol edebileceğiniz ve (kolayca) onlar için rutinler oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Ve ne Alexa ne de Google Asistan ışıklar için rastgele tatil modları sunmasa da Alexa , rutinlerde ampullerin parlaklığını artırabilirken , Google Asistan'ın Nazik Uyku ve Uyanma özelliği vardır .

Sonuç olarak

Piyasadaki en makul fiyatlı, renk özellikli akıllı ampullerden biri olan Peace by Hampton A19 Smart Wi-Fi ampul, kolay kurulumu ve etkileyici otomasyon araçlarının yanı sıra Alexa, Google Assistant ve Siri Kısayolları desteğiyle yüksek not alıyor. Ancak ampulün eksik tatil ve uyanma / uyku modları gibi dezavantajları vardır ve yalnızca dörtlü pakette mevcuttur. Eksik özellikleri olmadan yaşayabiliyorsanız ve toplu olarak satın almayı önemsemiyorsanız, Peace by Hampton A19 Smart Wi-Fi ampul cazip bir anlaşma sağlar.

Not: Makalelerimizdeki linklere tıkladıktan sonra bir şey satın aldığınızda küçük bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla ayrıntı için bağlı kuruluş bağlantı politikamızı okuyun.