United Airlines uçuşu motor arızasını gördüğünde uçak Denver bölgesinde enkaz bıraktı – CNET

Boeing 777-200LR'de bir motor.

Boeing 777-200LR'deki bir motorun 2011 fotoğrafı.

John van Hasselt / Getty Images

Ticari bir uçağın enkazı, uçağın Denver Uluslararası Havaalanı'ndan kalkmasından kısa bir süre sonra United Airlines uçuşunda bir motorun arızalanmasının ardından Cumartesi günü Denver bölgesine yağmur yağdı. United yaptığı açıklamada, Hawaii'ye giden United 328 sefer sayılı uçağın, talihsizliğin ardından Denver'a güvenli bir şekilde geri döndüğünü ve 231 yolcu ve uçaktaki 10 mürettebat arasında herhangi bir yaralanma bildirilmediğini söyledi. Denver'ın bir banliyösü olan Broomfield'daki polis, Cumartesi öğleden sonra tweet atarak başka herhangi bir yaralanmanın bildirilmediğini bildirdi.

Broomfield Polisi Twitter'da Denver'daki South Platte Nehri kıyısındaki büyük bir halka açık parka atıfta bulunarak, "Bir hafta sonu günü Commons Park'ta bulunan insanların sayısı göz önüne alındığında, kimsenin yaralanmadığı için minnettarız," dedi . Parka ek olarak, departman enkazın Northmoor ve Red Leaf mahallelerine indiğini söyledi. Departman tarafından yayınlanan dramatik fotoğraflar, bir evin ön kapısından sadece birkaç metre ötede, bir araba büyüklüğündeki bir motor muhafazasının ön tarafını gösteriyor.

Sosyal medyada paylaşılan diğer görüntüler arasında, gemide biri tarafından çekilen , motoru ateşliyken gösteren videolar ; motorun patlayan ve püsküren dumanın çizgi kamerası videosu; çocuklar dolaşırken bir köpek parkına düşen enkaz görüntüleri; ve uçak güvenli bir şekilde indikten sonra tezahürat yapan yolcular .

United yaptığı açıklamada, kazayla ilgili ABD Federal Havacılık İdaresi, Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu ve yerel kolluk kuvvetleri ile temas halinde olduğunu söyledi. FAA, Twitter'da yaptığı açıklamada , soruşturmadan NTSB'nin sorumlu olacağını ve uçağın bir Boeing 777-200 olduğunu söyledi. Boeing, teknik danışmanlarının NTSB soruşturmasını desteklediğini söyledi.