Polk Audio MagniFi 2 soundbar incelemesi: Sanal 3D ses ve dahili Chromecast, ancak iffy bas

Polk Audio, 2.1 kanallı MagniFi ses çubuğundan nispeten etkileyici sanal 3 boyutlu sesler çıkarmayı başarıyor, bu da konuşmacının alt düzey bas tepkisini daha da hayal kırıklığı yaratıyor. Yerleşik Chromecast ve Google Assistant desteği ile donatılmış olan MagniFi 2'nin kurulumu kolaydır ve Polk Audio'nun özel dijital ses işleme özelliği, aşırı sertlik olmadan ince surround ve yükseklik efektleri sunar.

499 $ 'lık MagniFi 2 ayrıca üç HDMI girişi ile birlikte geliyor, bu fiyat aralığında bir soundbar için hoş bir sürpriz. Ancak, tartışmasız standart TV hoparlörlerine göre bir yükseltme olsa da, MagniFi 2'nin aksi takdirde net sesi, kablosuz subwoofer'dan gelen çamurlu bas tarafından zayıflatılarak keskinliğin sesini yok eder.

Bu inceleme, TechHive'ın rakip ürünlerin incelemelerini bulacağınız en iyi ses çubukları kapsamının bir parçasıdır ve ayrıca alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken özellikler için bir alıcı kılavuzu.

Yapılandırma

Polk Audio'nun üç satırlık ses çubuğu vardır. Bütçe Signa serisi, fiyatı 2.0 kanallı Signa Solo için 129 ABD dolarından 2.1 kanallı, Chromecast özellikli Signa S3 için 249 ABD dolarına kadar değişen ses çubukları içerir. Orta seviye MagniFi serisi, burada incelediğimiz MagniFi 2'yi, kompakt 2.1 kanallı MagniFi Mini (299 $) ve kablosuz surroundlar ve Chromecast desteğiyle birlikte gelen 5.1 kanallı MagniFi MAX SR (599 $) ile birlikte içerir. . Son olarak, 2.1 kanallı Polk Audio Komut Çubuğu (ayrıca incelediğimiz) yerleşik Alexa ile birlikte gelir ve Alexa'nın anlatan halo ışığı üstte yer alır.

Polk Audio MagniFi 2, iki oval şekilli 1 x 3 inç orta kademe sürücüsü ve ana ünitedeki sol ve orta kanalların her biri için bir adet 0.75 inç tweeter ve ayrıca bir 8 ile 200 watt, 2.1 kanallı bir soundbar'dır. Düşük frekanslı efektler için girişli kablosuz subwoofer'da inçlik aşağı ateşleme konisi. Her sürücü kendi özel D Sınıfı amplifikatörüne sahip olur.

Diğer 2.1 kanallı ses çubukları gibi, MagniFi 2 de tipik olarak diyalog için ayrılmış özel bir merkez kanalından yoksundur. Bunun yerine, sol ve sağ kanallar bir araya gelerek üçüncü bir “hayali” merkez kanal oluşturur; bu teknik (ses çubuğunun ses işlemesinin kalitesine bağlı olarak) diyalog sesini rahatsız edici bir şekilde yankılanabilir. MagniFi 2'nin ses kalitesini biraz sonra incelememizde değerlendireceğiz.

MagniFi 2, Dolby Atmos veya DTS: X gibi sürükleyici 3D ses formatlarını desteklemez ve sanallaştırılmış surround ve yükseklik efektlerini en az iki sürücüden sunan popüler bir ses modu olan DTS Virtual: X ile donatılmaz. tavan içi hoparlörlere veya sesi tavandan yansıtan yüksek ateşlemeli sürücülere olan ihtiyaç. Bunun yerine, MagniFi 2, Polk Audio'nun kendi SDA (Stereo Dimentional Array) ses işleme ve ses çubuğunun sanallaştırılmış surround ve yükseklik ipuçlarını vermesine izin veren yeni 3D ses moduna sahiptir.

Sanallaştırılmış 3D sesin artıları ve eksileri vardır. Şaşırtıcı değil, sen upfiring sürücülerden daha hassas yükseklik ipuçları duyarsınız senin tavana monte edilir sıçrama tavandan ses veya-daha iyi yükseklikte hoparlörler. Bununla birlikte, herkes tavan içi hoparlör takma zahmetinden geçmek istemez ve tonozlu bir tavana veya akustik tavan döşemelerine sahipseniz sürücüleri yükseltmek etkili olmayacaktır. Bu senaryolarda, sanal 3D ses moduna sahip bir ses çubuğu en iyi seçeneğiniz olabilir. Yine, MagniFi 2'nin özel 3D ses modunun etkinliğini incelememizin performans bölümünde değerlendireceğiz.

MagniFi 2, gerçek surround ses için kablosuz surround hoparlörlerle yükseltilemez – ya da en azından henüz değil. Magnifi MAX soundbar'ınız ile çalışır Polk'un mevcut SR1 kablosuz surround kiti, magnifi 2 ile çalışacaktır magnifi 2, yeni SR2 kablosuz surround kiti (199 $) ile uyumlu olmasa da Ocak 2021 yılında, biraz sabredin kaynaklanmaktadır .

Yaklaşık 37,5 x 3 x 2,1 inç (LxWxH) ölçülerinde, kumaş kaplı MagniFi 2, 55 inçlik LG C9 OLED'in genişliğinden biraz daha dardır ve LG'nin alçak ekranının alt kenarından biraz daha utangaçtır. 14,6 x 12,1 x 145 inç (UxGxY) subwoofer, tipik olarak ses çubuklarıyla birlikte gelen kutu görünümlü subwoofer'lardan ayrılarak aşağıdan yukarıya doğru daralan yuvarlak dikdörtgen bir tasarıma sahiptir.

Kurmak

Ana MagniFi 2 soundbar ünitesi ya doğrudan TV'nizin önüne yerleştirilebilir ya da TV'nizin altındaki bir duvara monte edilebilir. Soundbar bir montaj kılavuzuyla birlikte gelir ancak vida veya braket içermez. MagniFi 2'yi OLED'imin önüne koymayı seçtim. Yaklaşık 10 fit güç kablosu, ortada tıknaz bir AC tuğlasıyla (rahatsız edici duvar siğilleri olmadığı anlamına gelir) iki segment halinde gelirken, ikinci segment standart bir iki uçlu fişle sonlanır.

Ana ses çubuğu bileşeni takıldıktan sonra, birlikte verilen subwoofer'ı yakına yerleştirebilir ve ardından kendi güç kablosunu bağlayabilirsiniz (bu nedenle hayır, subwoofer gerçekten kablosuz değildir). Subwoofer, ana üniteye önceden eşleştirilmiş olarak gelir; ayrıca ana ses çubuğu muhafazasının arkasında manüel eşleştirme işlemini tetikleyen bir düğme var. Benim için subwoofer, soundbar ile sorunsuz bir şekilde eşleşti.

polk ses büyüteci 2 düğme Ben Patterson / IDG

Kumaş kaplı MagniFi 2 soundbar; güç, giriş seçimi, Bluetooth, sessize alma ve ses açma / kapama düğmeleriyle donatılmıştır.

Hem ses çubuğu hem de subwoofer açıkken, MagniFi 2'yi iOS veya Android için Google Home uygulamasıyla yapabileceğiniz ev Wi-Fi ağınıza bağlamanın zamanı geldi (bunu yüklemeniz ve telefonunuzla oturum açmanız gerekir. Google Hesabı, henüz yapmadıysanız). Google Home ile bir ses çubuğu kurmak genellikle ağrısız bir işlemdir ve gerçekten de uygulamanın ana ekranında hemen bir "Polk MagniFi 2 Kurun" başlığını buldum. Başlığa dokunmak, ev kablosuz ağınızı seçme sürecinde size adım adım yol gösterir.

Uygulama, ses çubuğunu Wi-Fi yönlendiricime başarıyla bağladıktan sonra, garip bir şekilde "Bir şeyler ters gitti" hatası aldığımda her şey sorunsuz gidiyor gibi görünüyordu. Bağlantı sürecini yedeklemek ve tekrarlamak sorunu çözmüş gibi görünüyordu, bu nedenle rastgele bir hıçkırık olabilirdi ve MagniFi 2'nin sonraki bağlantı sorunları yoktu.

Bağlantı noktaları ve konektörler

MagniFi 2'yi TV'nize bağlamak söz konusu olduğunda, birçok seçeneğiniz vardır. İlk olarak, tüm video kaynaklarınızı (set üstü kutu, oyun konsolu ve Blu-ray oynatıcı gibi) TV'nizin HDMI girişlerine bağlayabilir ve ardından TV'yi ses çubuğunun HDMI-ARC'si aracılığıyla MagniFi 2'ye bağlayabilirsiniz. (Ses Dönüş Kanalı'nın kısaltması) bağlantı noktası. (Bu arada, kutuya yüksek hızlı bir HDMI kablosu dahildir.) Video kaynaklarınızı doğrudan TV'nize zaten taktıysanız, bu kullanışlı bir yöntemdir, ancak olumsuz yanı MagniFi'nin HDMI-ARC bağlantı noktasının olmamasıdır. • Blu-ray meraklıları tarafından ödüllendirilen kayıpsız Dolby TrueHD ve DTS-HD Master Audio formatlarına izin veren eARC'yi ('gelişmiş "ARC) destekler. ( EARC hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın .)

polk ses büyüteci 2 bağlantı noktası Ben Patterson / IDG

Polk Audio MagniFi 2, üç HDMI girişi ve ayrıca bir HDMI-ARC bağlantı noktasına sahiptir.

Bir alternatif, video kaynaklarını MagniF 2i'nin HDMI girişlerine bağlamaktır ve neyse ki, bunlardan üçü var, 499 dolarlık bir soundbar için nadir. Standart veya UHD Blu-ray oynatıcıyı MagniFi 2'nin HDMI'larından birine takmak, kayıpsız sesin keyfini çıkarabileceğiniz ve soundbar'ın 4K HDR videoyu TV'nize aktarabileceği anlamına gelir. Elbette, video kaynaklarını MagniFi 2'nin HDMI bağlantı noktaları aracılığıyla bağlamanın dezavantajı, akıllı TV uygulamalarından gelen sesi soundbar aracılığıyla aktaramayacak olmanızdır; bunun için HDMI-ARC yoluna gitmeniz gerekecek.

HDMI konektörlerinin yanı sıra, MagniFi 2'de Dolby Digital (ancak Dolby Digital Plus değil) sesi destekleyebilen bir optik (Toslink) girişi bulunurken, bir USB-C bağlantı noktası ürün yazılımı güncellemeleri için ayrılmıştır.

Uzaktan kumanda ve düğmeler

Ana Polk Audio MagniFi 2 ses çubuğu kabininin üstünde güç, giriş seçimi, Bluetooth, sessize alma ve ses açma / kapama düğmeleri bulunur. Soundbar'ın ön tarafında ve kumaş kaplamasından dışarıya bakıldığında, ses seviyelerini, algılanan ses sinyallerini (Dolby veya DTS gibi), Bluetooth eşleştirme durumunu ve daha fazlasını belirtmek için farklı renklerde yanıp sönen 10 durum LED'i bulunur. LED'lerin çoğu, kısa bir süre hareketsiz kaldıktan sonra kararır ve tek bir ses modu LED'i yanık kalırken, dikkat dağıtacak kadar parlak değildir.

MagniFi 2'nin arkadan aydınlatmasız uzaktan kumandası mantıklı bir şekilde yerleştirilmiştir (ortada ses düğmesi ve hemen altındaki sessiz düğmesi ile), ancak düğmelerin çoğu tamamen düz ve kenarsızdır, bu da onları karanlıkta bulmayı zorlaştırır. İyi haber şu ki, ses kıskacı, güç, sessize alma ve giriş düğmeleri ve isteğe bağlı (ve henüz mevcut olmayan) kablosuz surround hoparlörler için ses düğmeleri dahil olmak üzere en önemli düğmelerin dokunsal çıkıntıları veya girintileri olmasıdır. Bununla birlikte, bas yanıtı ve ses artırma için seviye düğmeleri (birazdan daha fazlası), ses modları ve 3D düğmelerin tümü bir gözleme kadar düzdür ve bu düğmeleri bulmak için telefonumun fenerini açmam gerekti. bir film veya şov izlemek.

polk ses büyüteci 2 uzaktan Ben Patterson / IDG

MagniFi 2'nin uzaktan kumandasındaki ses seviyesi ve sessiz düğmeleri, bunları karanlıkta bulmanıza yardımcı olacak girintilere ve çıkıntılara sahipken, neredeyse tüm diğer düğmeler tamamen düz ve kenarsızdır.

MagniFi 2, Wi-Fi özellikli olsa da, ayarlarını değiştirerek oynatmayı kontrol etmek için özel bir mobil uygulamadan yoksundur. Google Home uygulamasını kullanarak bir miktar kontrol yapabilirsiniz, ancak çoğunlukla mevcut ayarlar (ses seviyesi, hoparlör adı, oda, hoparlör grubu vb.) Herhangi bir Google akıllı hoparlör için olanlarla hemen hemen aynıdır. bu, ekolayzer veya ayrık ses seviyesi olmadığı anlamına gelir.

Özellikler ve işlevsellik

Polk Audio MagniFi 2, dahili Chromecast ile birlikte gelir; bu, Spotify, YouTube Music, Tidal, Deezer, Qobuz ve benzeri gibi desteklenen Chromecast özellikli uygulamalardan ses "yayınlayabileceğiniz" anlamına gelir. Ayrıca, çok odalı ses için ses çubuğunu bir Google hoparlör grubuna ekleyebilir ve bunu, örneğin bir Google Nest Mini veya bir Google hub için tercih edilen ses çalma hoparlörü olarak atayabilirsiniz. En sevdiğiniz müzik uygulamanız (Apple Music gibi) Chromecast'i desteklemiyorsa, müzikleri her zaman Bluetooth 4.0 üzerinden soundbar'a aktarabilirsiniz.

MagniFi 2, Chromecast desteğinin yanı sıra, Google Asistan sesli komutlarını da destekler, ancak yalnızca sınırlı bir dereceye kadar. Örneğin, Google'dan MagniFi 2'de Chromecast özellikli herhangi bir hoparlörde olduğu gibi müzik çalmasını isteyebilirsiniz ("Hey Google, The Beatles'ı Polk Soundbar'da çalın"), ayrıca sesi kontrol edebilir ve müziği duraklatabilir veya devam ettirebilirsiniz. Bununla birlikte, bir Polk temsilcisi, Google Asistan sesli komutlarının MagniFi 2'deki ses çubuğu işlevleri için çalışmayacağını söyledi, bu da Asistan'dan video girişlerini veya ses modlarını değiştirmesini isteyemeyeceğiniz anlamına geliyor ve testlerimde, Google'dan soundbar'ı açıp kapatmasını istemek de işe yaramadı. Yine de ( ve daha önce de söylediğim gibi ), uzaktan kumandayı kullanmanın neredeyse her zaman daha kolay olduğu göz önüne alındığında, bir soundbar'ın sesli asistan desteğine sahip olmasının veya hiç ses desteğinin olmamasının bir anlaşma kırıcı olduğunu düşünmüyorum.

MagniFi 2'nin ses modları ve performansı hakkında bilgi almak için buraya tıklayın